خطای 429 چیست؟

دسته بندی ها : متفرقه محمد یاری پور
خطای صفحه سفید در وردپرس

خطای 429 زمانی رخ می دهد که شما درخواست های زیادی را در یک بازه زمانی مشخص ارسال کرده باشید. بعضی از سرورها برای جلوگیری از توقف تعداد درخواست ها از یک حد مشخص، امنیت لازم را دارند.

بهترین خطاهایی که می توانید دریافت کنید خطاهایی است که دقیقاً به شما می گویند چه عواملی باعث ایجاد این مشکل شده است. با خطای 429 بلافاصله خواهید فهمید که مسئله چیست، بنابراین می توانید به راحتی عامل خطا را شناسایی کنید.

به طور خلاصه، خطای 429، وقتی شخصی بیش از حد از سرور شما درخواست می کند، ظاهر می شود.

شناسایی خطای 429

خطای 429 با پیام همراه خود که در آن آمده است: “درخواستهای بسیار زیاد” بیشتر شناخته می شود. بسته به نوع مرورگری که استفاده می کنید، کد خطا ممکن است کمی متفاوت باشد.

برخی از رایج ترین خطای 429

 “خطای 429”

    “HTTP 429”

“خطای 429 (درخواستهای بسیار زیاد)”

همانطور که مشاهده می کنید، شناسه “429” همیشه وجود دارد. به طور خلاصه، این کد خطا یکی از دو معنی است. یا سرور وب شما تحت تأثیر تعداد درخواست های دریافتی شما قرار گرفته است، یا در صورت تشخیص ناهنجاری تنظیماتی برای مسدود کردن اتصالات از یک آدرس IP خاص انجام شده است.

منظور ما از “ناهنجاری” رفتار مشکوکی است، مانند IP خاصی که سعی دارد بارها به صفحه ورود به سایت شما دسترسی پیدا کند. حملات Denial of Service (DDoS) همچنین می تواند خطای 429 را ایجاد کند، زیرا یک سرور امن به راحتی آن نوع رفتار مخرب را تشخیص می دهد.

درک دقیق اینکه چه عواملی می توانند خطای 429 را ایجاد کنند مهم است. اگر شما کسی هستید که بارها برای دسترسی به یک صفحه تلاش می کنید، خطا باید به زودی خود به خود برطرف شود.

از طرف دیگر، اگر خطا ادامه پیدا کند، ممکن است به سمت یک حمله مخرب یا سرویس شخص ثالثی باشد که سرور شما را تحت تاثیرقرار دهد. در این صورت، ممکن است لازم باشد آستین خود را بالا بزنید تا خودتان آن را درست کنید.

خطای 429
خطای 429

چگونه می توان خطای 429 را در وردپرس برطرف کرد؟

غیر فعال کردن افزونه های خود 

 سریعترین راه برای فهمیدن اینکه آیا یک پلاگین خطای 429 را تحریک می کند، غیرفعال کردن همه موارد فعال در سایت شما است. اگر بعد از آن خطا ادامه پیدا کرد، می توانید یک راه حل دیگر را امتحان کنید، و اگر این خطا برطرف شود می توانید مقصر را محدود کنید.

غیرفعال کردن افزونه های وردپرس ساده است. با این حال، خطای 429 گاهی از دسترسی شما به قسمت مدیریت وردپرس جلوگیری می کند. اگر چنین اتفاقی برای شما افتاده باشد، بهترین راه برای خاموش کردن موقت افزونه ها استفاده از File Transfer Protocol (FTP) است.

تغییر نام پوشه پلاگین ها

به طور طبیعی، انجام این کار بر عملکرد وب سایت شما تأثیر می گذارد. با این حال، هدف اصلی شما باید بازیابی مجدد دسترسی باشد و ببینید آیا افزونه خطا را ایجاد می کند یا خیر.

اگر پس از غیرفعال کردن افزونه ها می توانید به طور معمول به سایت خود دسترسی پیدا کنید، حرکت بعدی شما باید بازگرداندن فهرست افزونه ها به نام اصلی خود باشد. پس از انجام این کار، پوشه را از طریق FTP باز کرده و شروع به کار در لیست افزونه های فعال کنید.

برای هر پلاگین، می خواهید نام پوشه جداگانه آن را تغییر دهید، که باعث غیرفعال شدن آن می شود. سپس بررسی کنید که آیا خطا ادامه ندارد. هنگامی که مشخص کرد کدام پلاگین دقیق باعث ایجاد مشکل شده است، می توانید جایگزین یا حذف نصب کنید.

قالب را به حالت پیش فرض بازگردانی کنید

در بعضی موارد، تم فعال وردپرس شما ممکن است پشت خطای 429 باشد. این موضوع به احتمال زیاد با قالب های پیچیده ای است که از کلیدهای API برای احراز هویت استفاده می کنند.

ما با این فرض کار می کنیم که شما برای مقابله با این مشکل احتمالی به داشبورد وردپرس خود دسترسی ندارید. درست مثل پلاگین ها، می توانید از یک سرویس گیرنده FTP برای غیرفعال کردن تم فعال خود استفاده کنید.

  برای این منظور مراحل زیر را انجام دهید:

 از طریق FTP به وب سایت وردپرس خود متصل شوید.

  به wp-content / themes بروید.

  پوشه موضوع فعال خود را پیدا کنید.

  نام آن پوشه را به هر مورد دیگری تغییر دهید.

از آنجا که وردپرس به سایت شما نیاز دارد که دارای یک تم فعال باشد، به طور خودکار به یکی از گزینه های پیش فرض تغییر حالت می دهد. اگر اکنون وب سایت خود را باز کنید و خطا از بین رفته است، همه چیز باید کمی متفاوت به نظر برسد.

سخن پایانی

به طور خلاصه برای جلوگیری از رخ دادن خطای 429و مسدود شدن موقت آدرس IP خود ، تعداد درخواست ها را در هر دقیقه کمتر از 50 مورد محدود کنید.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :