سئو خارجی چیست و چقدر در رشد سایت موثر است؟

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
قواعد سئو

سئو خارجی چیست و چقدر در رشد سایت موثر است؟ سئو خارجی ( “سئو off page” نیز نامیده می شود) به اقداماتی گفته می شود که خارج از وب سایت شما برای تأثیرگذاری بر رتبه بندی سایت در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) انجام می شود. بهینه سازی فاکتورهای رتبه بندی سئو خارجی شامل بهینه سازی موتور جستجو و درک کاربر از محبوبیت، اعتبار و اقتدار سایت است. این امر توسط مکانهای معتبر دیگر در اینترنت (صفحات، سایتها، افراد و غیره) که به وب سایت شما پیوند می دهند و یا تبلیغ می کنند، انجام می شود و به طور موثر کیفیت مطالب خود را “تضمین” می کنید.

دلیل اهمیت سئو خارجی چیست

در حالی که الگوریتم های جستجو و عوامل رتبه بندی به طور مداوم در حال تغییر هستند، اتفاق نظر کلی در جامعه SEO این است که ارتباط، قابلیت اطمینان و اقتداری که سئو موثر خارج از صفحه به وب سایت ارائه می دهد، هنوز هم در توانایی رتبه بندی یک صفحه نقش اساسی دارد.

اگرچه ما نمی دانیم الگوریتم کاملی که Google برای رتبه بندی محتوا استفاده می کند چیست، داده های حاصل از بررسی عوامل رتبه بندی موتور جستجو نشان می دهد که عوامل مرتبط با SEO سئو خارجی احتمالاً بیش از 50٪ وزن عامل رتبه بندی را دارند.

نقش پیوندها در سئو خارجی چیست

ایجاد بک لینک در قلب سئو خارجی قرار دارد. موتورهای جستجو از بک لینک به عنوان نشانه هایی از کیفیت محتوای مرتبط با آن استفاده می کنند، بنابراین سایتی با تعداد زیادی بک لینک دارای ارزش بالاتری معمولاً از سایتی در غیر این صورت برابر با تعداد بک لینک کمتر برخوردار است.

سئو خارچی چیست

سه نوع پیوند اصلی وجود دارد که با نحوه بدست آوردن آنها تعریف می شود:

پیوندهای طبیعی، پیوندهای ساخته شده به صورت دستی یا پیوندهای ایجاد شده توسط خود شخص.

    پیوندهای طبیعی

بدون هیچ گونه اقدامی از طرف مالک صفحه به صورت ویرایشی ارائه می شوند. به عنوان مثال، یک وبلاگ نویس مواد غذایی، پیوندی را به پستی اضافه می کند که به سمت مزارع تولید مورد علاقه آنها باشد، یک پیوند طبیعی است.

    پیوندهای ساخته شده دستی

با فعالیت های عمدی ایجاد لینک به دست می آیند. این موارد شامل مواردی مانند وادار کردن مشتریان به پیوند به وب سایت شما یا درخواست تأثیرگذاران برای اشتراک گذاری مطالب شما است.

    پیوندهای ایجاد شده توسط خود شخص

با ایجاد روشهایی مانند افزودن لینک در یک فهرست آنلاین، انجمن، امضای نظر وبلاگ، یا یک انتشار با متن در انکر بهینه شده ایجاد می شوند. برخی از تاکتیک های ایجاد لینک سازی که خود ایجاد کرده اند به سمت SEO کلاه سیاه گرایش دارند و موتورهای جستجوگر آنها را ناخوشایند می دانند، بنابراین در اینجا کمی محتاط باشید. صرف نظر از نحوه دستیابی به پیوندها، کسانی که بیشترین سهم را در تلاش برای سئو دارند، معمولاً کسانی هستند که بیشترین ارزش سهام را دارند.

سیگنالهای زیادی وجود دارد که به طور مثبت در تصویب سهام کمک می کند :

    محبوبیت سایت پیوند دهنده

    موضوع سایت پیوند دهنده چقدر به سایت مرتبط شده مرتبط است

    “طراوت” لینک

    انکر تکست مورد استفاده در سایت پیوند دهنده

    قابل اعتماد بودن سایت پیوند دهنده

    تعداد پیوندهای دیگر در صفحه پیوند دهنده

    مرجع دامنه و صفحه پیوند دهنده

سئو خارجی مربوط به غیر لینک

در حالی که به دست آوردن پیوند از وب سایت های خارجی معمول ترین استراتژی سئو خارجی است، تقریباً هر فعالیتی که الف) خارج از وب سایت شما انجام شود و ب) به بهبود موقعیت رتبه بندی جستجو کمک می کند، می تواند به عنوان سئو خارجی تلقی شود.

این موارد شامل موارد زیر است:

    بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

    وبلاگ نویسی مهمان

    نام تجاری پیوند داده شده و پیوندی ذکر نمی کند

    بازاریابی تأثیرگذار

توجه به این نکته مهم است که نتیجه خالص هر یک از این فعالیت ها ایجاد نوعی مراجعه به سایت شما از جای دیگر وب است. این کار با ارجاع به پیوند، ذکر نام تجاری یا وب سایت شما یا موارد دیگر است.

بنابراین، مفهوم سئو خارجی کاملا “غیر مرتبط با پیوند” در واقع کمی اشتباه است!

یک یادداشت در مورد SEO خارج از صفحه محلی:

سئو خارجی به رفتار انسان (یعنی اینکه افراد فقط محتوای مورد علاقه خود را ارجاع و به اشتراک می گذارند) متکی است. به همین ترتیب، هم برای SEO ارگانیک و هم سئو محلی اعمال می شود. حتی در تجارت آجر و ملات، محصولات با کیفیت بالا مراجعه های دهان به دهان زیادی را از مشتریان فعلی دریافت می کنند، معادل حضوری سئو خارجی.

سخن پایانی

در سطح بالا، بهبود سئو خارجی یک وب سایت، شامل بهبود موتور جستجو و درک کاربر از کیفیت سایت است.

این امر با دریافت پیوند از سایت های دیگر (به ویژه سایت هایی که خود معتبر و قابل اعتماد هستند)، ذکر نام تجاری شما، اشتراک مطالب شما و “رای اعتماد” از منابع خارج از وب سایت خود اتفاق می افتد.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :