مزایای استفاده از هاست ابری

دسته بندی ها : سئو نفیسه رفیع پور
هاست ابری

هاست ابری برنامه ها و وب سایت ها را با استفاده از منابع ابری در دسترس قرار می دهد. برخلاف میزبانی یا هاست سنتی، راه حل ها بر روی یک سرور مستقر نمی شوند. در عوض، شبکه ای از سرور های مجازی و فیزیکی متصل به یکدیگر، برنامه یا وب سایت را میزبانی می کند و انعطاف پذیری و مقیاس پذیری بیشتری را تضمین می نمایند.

اخیراً، مشاغل کوچک برای برآوردن نیاز های روزمره خود به هاست های ابری رو آورده اند. این سرور ها ممکن است برای میزبانی وب، توسعه برنامه یا غیره با دسترسی از راه دور و موارد دیگر استفاده شوند.

هاست ابری چیست؟

به بیان ساده، Cloud Hosting یک سرور و زیرساخت شبکه است؛ که از نرم افزار برای تقسیم یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی استفاده می کند. غالباً از این دستگاه ها به عنوان ماشین مجازی یا ماشین مجازی (VM) یاد می شود.

ویژگی های کلیدی هاست ابری

 • برنامه ها و راه حل ها، بر روی یک شبکه ابری بجای یک سرور داخلی و محلی مستقر می شوند.
 • مقیاس منابع بر اساس نیاز های کاربر.
 • سازمان ها فقط هزینه منابع مورد استفاده خود را پرداخت می کنند.
 • میزبانی ابری می تواند از پایگاه های داده SQL (از جمله MySQL) یا NoSQL پشتیبانی کند.
 • راه حل ها با استفاده از API ها، پورتال های وب و برنامه های تلفن همراه به صورت خودکار و کنترل می شوند.
هاست ابری
هاست ابری

معماری میزبانی ابری

معماری هاست ابری با نحوه استفاده در هاست وب معمولی متفاوت است:

اکثر میزبان های مشترک از رویکرد متمرکز استفاده می کنند؛ که در آن یک سرور چندین وب سایت را در اختیار دارد. اما اگر آن سرور خراب شود، تمامی حساب های موجود در آن نیز به مشکل می خورند.

رویکرد توزیع شده میزبانی ابری این مشکل را حل می کند. از آنجا که هر وب سایت در سرور های متعدد در یک مرکز داده “توزیع” می شود، در صورت بروز مشکل در سرور، هیچ وقت خرابی نخواهید داشت.

هاست ابری
هاست ابری

مزایای هاست ابری

1. افزایش زمان سرور

عملکرد وب سایت شما مستقیماً با زمان به روز بودن سرور ارتباط دارد. سیستم سرور های متصل به یکدیگر تضمین می کند که هیچ نقطه خرابی وجود ندارد. اگر هر سروری خراب شود یا نتواند درخواست شما را دریافت کند، سرور دیگری از خوشه به طور پیش فرض کار را بر عهده می گیرد و همه چیز را بدون مشکل اجرا می کند.

2. هزینه- بهره وری

با هاست ابری ، لازم نیست نگران هزینه های سرمایه ای در زیرساخت ها باشید. شما فقط باید هزینه خدمات و منابعی را که در واقع از آن ها استفاده می کنید بپردازید

3. مقیاس پذیری منابع

هاست ابری تخصیص فوری منابع مطابق با نیاز های در حال ظهور یک وب سایت یا برنامه را بسیار آسان می کند. می توانید منابعی مانند ذخیره سازی، پهنای باند، RAM و غیره را از منابع موجود در مجموعه سرور ها اضافه کنید یا کاهش دهید.

هاست ابری
هاست ابری
4. افزایش امنیت

هاست ابری با زیرساختی ثابت با امنیت چند لایه همراه است. داده ها، شبکه، برنامه و امنیت فیزیکی. ارائه دهندگان خدمات ابری همچنین راه حل های امن و رمزگذاری شده، بازیابی پشتیبان، فایروال، مدیریت هویت و جداسازی داده ها را ارائه می دهد.

کلام آخر:

در دهه گذشته شاهد رشد گسترده دیجیتالی شدن مشاغل بوده ایم. با افزایش چنین روندی در سطح جهانی، واضح است که بیزینس شما نیز به ابزار های مدرن نیاز دارد تا بتوانید تجارت خود را در سطح جهانی گسترش دهید.

منبع

نفیسه رفیع پور
نفیسه رفیع پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :