تفاوت HTML و CSS چیست؟

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
زبان برنامه نویسی html

تفاوت HTMLو CSS. زبان های اسکریپت نویسی هستند که در ایجاد صفحات وب استفاده می شوند و همچنین می توانند در برنامه های وب مورد استفاده قرار گیرند. با این حال، در اجرای آنها، سهولت استفاده، ویژگی ها و ساختار نحوی متفاوت هستند.

Warrington  یک شرکت معتبر است که می تواند در طراحی صفحات وب با کیفیت با استفاده از عناصر HTML و CSS به شما کمک کند.

HTML (HyperText Markup Language) چیست

HTML برای ایجاد محتوا در صفحات وب استفاده می شود. در HTML، شما با نوشتن کلمات و سپس افزودن برچسب ها یا عناصر به کلمات شروع می کنید. کلمات نوشته شده همراه با برچسب ها و عناصر سپس در صفحات وب ظاهر می شوند. از طریق این روش مرورگر به راحتی می تواند عنوان یک صفحه، شروع و پایان آن را شناسایی کند.

HTML  را می توان به عنوان یک زبان نشانه گذاری توصیف کرد که برای توصیف صفحات وب استفاده می شود. همچنین می توانید از طریق استفاده از HTML با کلیک بر روی متن خاصی که به عنوان پیوندها شناخته می شود، از یک صفحه به صفحه دیگر بروید.

HTML  دارای برچسب هایی است که در داخل براکت قرار گرفته و به صورت جفت ارائه می شود. برچسب ها شامل عناصر HTML، محتوا، برچسب شروع و برچسب پایان میباشند. عناصر HTML برای توصیف بخشها در یک سند وب استفاده می شود. این محتوا عمدتاً متشکل از متون، تصاویر، پیوندها یا هرگونه اطلاعات دیگر است که در یک سند وب نمایش داده می شود. برچسب  start ابتدای عنصر را مشخص می کند. از یک برچسب انتهایی برای بستن عناصر HTML با تفکیک عوامل استفاده می شود.

تفاوت HTMLو CSS
تفاوت HTMLوCSS

CSS   چیست

 CSS مسئول ظاهر و کیفیت متن نمایش داده شده در یک سند وب است.  CSSطراحی و سبک یک سایت را نشان میدهد و شامل رنگ زمینه، جلوه های بصری و طرح است. ویژگی های CSS در دو دسته ارائه و طرح بندی قرار می گیرند.

ارائه یک سند وب اندازه قلم، رنگ پس زمینه، نوع قلم، تصاویر پس زمینه و رنگ متن را مشخص می کند.

Layout  موقعیت عناصر را در یک سند تعیین می کند.

CSS  حاوی اعلاناتی است که در بین براکت ها یافت می شود و از ویژگی و ارزش جدا شده توسط دونقطه تشکیل شده است.

تفاوت HTMLو CSS

  HTML ساختار و محتوای یک سند وب را تعیین می کند در حالی که CSS نمایش و طراحی عناصر HTML را تعیین می نماید.

  HTML می تواند CSS را در پرونده های خود قرار داده در حالی که CSS نمی تواند HTML را در سبک خود قرار دهد.

  HTML دارای برچسب هایی بوده که اطراف آن را گرفته است در حالی که CSS توسط انتخابگرهایی احاطه شده است که عنصری به نام بلوک اعلامیه جانشین آنها می شود.

 در HTML روش استفاده تعریف نشده است در حالی که در CSS شما از یک شیوه نامه خارجی و داخلی یا کد CSS درون خطی استفاده می کنید.

 از طریق HTML می توانید اطلاعات را از صفحات دیگر بازیابی کنید در حالی که در CSS تنها می توانید نمایش را در سیستم عامل های مختلف افزایش دهید.

سخن نهایی

از HTML و CSS برای سهولت ایجاد اسناد وب مطلوب استفاده می شود. با این حال، CSS  در حال جایگزینی HTML است زیرا از ویژگی های پیشرفته ای برخوردارمیباشد.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :