شرح خدمات دیجیتال مارکتینگ

دسته بندی ها : سئو مهشید میکانیک
خدمات دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال بخش خاصی از مشتری را هدف قرار می دهد و تعاملی است. خدمات دیجیتال مارکتینگ در حال افزایش است و شامل تبلیغات نتیجه جستجو، تبلیغات ایمیل و توییت های تبلیغاتی است(هر چیزی که شامل بازاریابی با بازخورد مشتری یا تعامل دو طرفه بین شرکت و مشتری باشد).

دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال ) چیست؟

دیجیتال مارکتینگ(Digital Marketing) استفاده از اینترنت، دستگاه های تلفن همراه، رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو و کانال های دیگر برای دسترسی به مصرف کنندگان است.

برخی از کارشناسان بازاریابی، بازاریابی دیجیتال را اقدامی کاملاً جدید می دانند که نیاز به روشی جدید برای نزدیک شدن به مشتریان و روشهای جدید درک رفتار مشتریان در مقایسه با بازاریابی سنتی دارد.

دیجیتال مارکتینگ استفاده از اینترنت برای دستیابی به مصرف کنندگان است و همچنین یک زمینه گسترده از جمله جذب مشتری از طریق ایمیل، بازاریابی محتوا، پلتفرم های جستجو، رسانه های اجتماعی و غیره می باشد.

خدمات دیجیتال مارکتینگ

در دیجیتال مارکتینگ، تبلیغ کنندگان معمولا به عنوان منابع شناخته می شوند و اعضای تبلیغات هدفمند را  گیرنده می نامند.

منابع اغلب گیرنده های کاملا مشخص را هدف قرار می دهند. به عنوان مثال، مک دونالد پس از تمدید ساعات آخر شب بسیاری از مکانهای خود، کارگران شیفت و مسافران را با تبلیغات دیجیتال هدف قرار داد زیرا این شرکت می دانست که این افراد بخش عمده ای از تجارت شبانه آن را تشکیل می دهند.

مک دونالد افراد را با تبلیغاتی که در دستگاه های خودپرداز و پمپ بنزین ها قرار داده بود و همچنین در وب سایت هایی که می دانست مشتریانشان شبانه از آنها بازدید می کنند، تشویق به دانلود یک برنامه رستوران یاب جدید کرد و هدف قرار داد.

برای آشنایی با خدمات مختلف دیجیتال مارکتینگ می توانید موارد زیر را مطالعه کنید که عبارتند از:

طراحی و توسعه وب سایت(Website design and development)

وب سایت، محور کلیه فعالیتهای بازاریابی دیجیتال است و به تنهایی یک کانال بسیار قدرتمند است، همچنین واسطه مورد نیاز برای اجرای انواع کمپین های بازاریابی آنلاین است.

یک وب سایت باید یک برند، محصول و خدمات را به روشی واضح و به یاد ماندنی نشان دهد و باید سریع، مناسب برای موبایل(mobile-friendly) و استفاده از آن آسان باشد.

تقریباً 90٪ از کاربران پس از یک تجربه وب ضعیف، از یک رقیب خرید می کنند. با استفاده از یک طراحی وب حرفه ای یا طراحی مجدد، تجارت خود را نجات دهید تا در اینصورت مشتری را از دست ندهید و درآمدتان را به سمت رقبا هدایت نکنید.

 

بهینه سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization)

حدود 75 درصد مشاغل در بهینه سازی موتور جستجو (SEO) سرمایه گذاری می کنند. با رعایت تکنیک های SEO ، شرکت شما می تواند در نتایج جستجو در Google، Bing و سایر موتورهای جستجو برتری رقابتی کسب کند.

 خدمات دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)

تبلیغات (Pay-Per-Click Advertising)PPC بازاریابان را قادر می سازد تا به کاربران اینترنتی بر روی تعدادی از پلتفرم های دیجیتال از طریق تبلیغات پولی اینترنت، دسترسی پیدا کنند. بازاریابان می توانند کمپین های PPC را در Google، Bing، LinkedIn، Twitter، Pinterest یا Facebook تنظیم کرده و تبلیغات خود را به افرادی که اصطلاحات مربوط به محصولات یا خدمات را جستجو می کنند نشان دهند. کمپین های PPC می توانند کاربران را بر اساس مشخصات دموگرافیکی آنها (مانند سن و جنسیت) تقسیم بندی کرده و یا حتی علایق خاص یا مکان آنها را هدف قرار دهند. محبوب ترین پلتفرم های PPC، Google Ads و Facebook Ads می باشند.

افرادی که روی تبلیغات آنلاین کلیک می کنند 50٪ بیشتر احتمال دارد خرید کنند. یک استراتژی تبلیغاتی پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا به مصرف کنندگان با ارزش بالا و خریداران تجاری دسترسی پیدا کنید.

 

بازاریابی محتوا در خدمات دیجیتال مارکتینگ (Content Marketing)

هدف از بازاریابی محتوا دستیابی به مشتریان بالقوه از طریق استفاده از محتوا است. محتوا معمولا در یک وب سایت منتشر می شود و سپس از طریق رسانه های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل، سئو یا حتی کمپین های PPC تبلیغ می شود. ابزارهای بازاریابی محتوا شامل وبلاگ ها، کتاب های الکترونیکی، دوره های آنلاین، اینفوگرافی، پادکست و وبینار است.

شرکتهایی که از بازاریابی محتوا استفاده می کنند، در مقایسه با مشاغل فاقد استراتژی بازاریابی محتوا، شش برابر بیشتر شاهد تبدیل هستند. با خدمات دیجیتال مارکتینگ مبتنی بر داده می توانید از مزایای کامل بازاریابی محتوا بهره مند شوید و همچنین در هر مرحله از قیف خرید به خریداران و مشتریان آینده دسترسی پیدا کنید.

 

بازاریابی ایمیلی(Email Marketing)

بازاریابی از طریق ایمیل هنوز هم یکی از موثرترین خدمات دیجیتال مارکتینگ است. بسیاری از افراد بازاریابی ایمیلی را با پیام های ایمیل هرزنامه اشتباه می گیرند، اما این چیزی نیست که بازاریابی از طریق ایمیل انجام شود.

بازاریابی از طریق ایمیل، واسطه ای برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه یا افراد علاقه مند به برند شماست. بسیاری از بازاریابان دیجیتال از سایر کانال های بازاریابی دیجیتال برای افزودن سرنخ به لیست ایمیل خود استفاده می کنند و سپس از طریق بازاریابی ایمیلی، قیف های جذب مشتری را ایجاد می کنند تا این سرنخ ها را به مشتری تبدیل کنند.

 

بهینه سازی نرخ تبدیل (Conversion Rate Optimization)

قابلیت استفاده، طراحی و محتوای وب سایت شما نقش مهمی در تصمیم گیری خرید خریداران و خریداران تجاری دارد. با خدمات بهینه سازی نرخ تبدیل(CRO)، که به شما در تصمیم گیری با پشتوانه داده در مورد وب سایت و ویژگی های آن کمک می کند، در بازار آنلاین امتیاز رقابتی به سایت خود بدهید.

 

مدیریت و تبلیغات شبکه های اجتماعی(Social Media Marketing)

هدف اصلی یک کمپین بازاریابی در شبکه های اجتماعی آگاهی از برند و ایجاد اعتماد اجتماعی است. هرچه بیشتر به بازاریابی شبکه های اجتماعی می پردازید، می توانید از آن برای دریافت هدایت یا حتی به عنوان کانال فروش مستقیم استفاده کنید.

تقریباً 75٪ مردم هنگام تصمیم گیری برای خرید به شبکه های اجتماعی مراجعه می کنند.پس سعی کنید از خدمات دیجیتال مارکتینگ برای تبلیغات و بازاریابی در شبکه های اجتماعی به نفع خود استفاده کنید.

 

بازاریابی وابسته(Affiliate Marketing)

بازاریابی وابسته یکی از قدیمی ترین اشکال بازاریابی است و اینترنت زندگی جدیدی را در این حالت آماده به کار قدیمی ایجاد کرده است.

با بازاریابی شرکت های وابسته، افراد تأثیرگذار محصولات دیگران را تبلیغ می کنند و هر زمان که فروش انجام شود یا معرفی گردد، کارمزد دریافت می کنند. بسیاری از شرکت های معروف مانند آمازون برنامه های وابسته دارند که ماهانه میلیون ها دلار به وب سایت هایی که محصولاتشان را می فروشند پرداخت می کنند.

 

بازاریابی ویدیویی(Video Marketing)

YouTube به دومین موتور جستجوی محبوب تبدیل شده است و بسیاری از کاربران قبل از تصمیم گیری در مورد خرید، برای یادگیری چیزی، خواندن یک بازبینی یا فقط برای آرامش، به YouTube مراجعه می کنند. چندین پلتفرم بازاریابی ویدئویی از جمله Facebook Videos، Instagram یا حتی TikTok وجود دارند که می توانید از آنها برای اجرای یک کمپین بازاریابی ویدئویی استفاده کنید.

شرکت ها با ادغام کردن ویدئو با سئو، بازاریابی محتوا و فعالیت های گسترده بازاریابی در شبکه های اجتماعی، بیشترین موفقیت را در مورد ویدئو پیدا می کنند.

 

پیام کوتاه(SMS Messaging)

شرکت ها و سازمان های غیر انتفاعی نیز برای ارسال اطلاعات در مورد آخرین تبلیغات خود یا دادن فرصت هایی به مشتریان مایل، از پیامک(SMS) یا پیام متنی(Text messages) استفاده می کنند. نامزدهای انتخابات سیاسی نیز از تبلیغات پیام کوتاه برای انتشار اطلاعات مثبت در مورد پلتفرم خود استفاده می کنند. با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از کمپین های ارسال متن برای مکالمه، به مشتریان این امکان را می دهند که مستقیما از طریق یک پیام کوتاه ساده پول پرداخت کنند.

 

چالش های دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ، فروشندگان خود را با چالش های خاصی مواجه می کند. کانال های دیجیتال به سرعت در حال تکثیر هستند و بازاریاب های دیجیتال باید با نحوه کار این کانال ها، نحوه استفاده از آنها توسط گیرنده ها و نحوه استفاده از این کانال ها برای بازاریابی موثر محصولات یا خدمات خود همراه باشند.

علاوه بر این، جلب توجه گیرنده ها دشوارتر می شود، زیرا گیرنده ها به طور فزاینده ای مملو از تبلیغات رقابتی می شوند. بازاریاب های دیجیتال همچنین تجزیه و تحلیل انبوه داده های گرفته شده و سپس بهره برداری از این اطلاعات را در تلاش های جدید بازاریابی به چالش می کشند.

چالش جذب و استفاده از داده ها به طور موثر نشان می دهد كه دیجیتال مارکتینگ نیاز به رویكردی در بازاریابی مبتنی بر شناخت عمیق از رفتار مصرف كننده دارد.

به عنوان مثال، ممکن است یک شرکت نیاز به تجزیه و تحلیل اشکال جدید رفتار مصرف کننده داشته باشد، مانند استفاده از نقشه های حرارتی وب سایت برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفر مشتری.

نتیجه گیری

بازاریابی اینترنتی با بازاریابی دیجیتال تفاوت دارد. بازاریابی اینترنتی تبلیغاتی است که فقط در اینترنت وجود دارد، در حالی که دیجیتال مارکتینگ می تواند از طریق دستگاه های تلفن همراه، روی سکوی مترو، یک بازی ویدیویی یا از طریق یک برنامه تلفن هوشمند انجام شود.

منبع

مهشید میکانیک
مهشید میکانیک

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :