رجیسترار چیست؟

دسته بندی ها : متفرقه محمد یاری پور
دامنه

رجیسترار دامنه چه نوع شرکتی است؟ آیا با آن آشنایی دارید؟ انتخاب نام رجیسترار دامنه مناسب بسیار مهم است زیرا روشهای زیادی برای فریب خوردن در این زمینه وجود دارد.

رجیسترار دامنه چیست

رجیسترار دامنه شرکتی است که به شما امکان خرید و ثبت دامنه را می دهد. تمام ثبت کنندگان نام دامنه توسط ICANN (یک شرکت غیر انتفاعی برای نامها و اعداد اختصاص یافته) ، یک سازمان غیر انتفاعی مسئول مدیریت نام دامنه ، اعتبار دارند.

نام دامنه ها استفاده از اینترنت را برای همه آسان می کند. بدون نام دامنه ، برای بازدید از وب سایت ها باید رشته های طولانی اعدادی به نام آدرس IP وارد کنید.

نام دامنه ها با اجازه دادن به وب سایت ها برای انتخاب آدرس با استفاده از کلمات آسان به خاطر سپردن ، به عنوان مثال amnssl.com یا google.com ، این مشکل را حل می کنند.

برای در دسترس قرار دادن نام دامنه ها به طور گسترده ، ICANN به شرکت ها این امکان را می دهد تا برای تأیید اعتبار اقدام کنند و به ثبت دامنه تبدیل شوند.

سپس این شرکت ها برای فروش مجوزهای نام دامنه با یکدیگر رقابت می کنند که به شما امکان می دهد خدمات و ابزارهای بهتری را هنگام خرید نام دامنه خود دریافت کنید.

رجیسترار

ثبت کننده دامنه چه کاری انجام می دهد؟

تمام سوابق نام دامنه در یک پایگاه داده متمرکز به نام Register ذخیره می شوند. برای اینکه یک نام دامنه شناخته شود ، باید با تمام اطلاعات مرتبط با آن به آن پایگاه داده اضافه شود.

ICANN اجازه می دهد تا رجیسترار دامنه از طرف شما در اطلاعات نام دامنه شما تغییراتی ایجاد کند. رجیسترار دامنه همچنین ابزارهایی با کاربرد آسان برای ایجاد تغییرات با استفاده از مرورگر وب شما فراهم می کند.

نحوه انتخاب رجیسترار دامنه مناسب

همه ثبت کنندگان دامنه مجوز فروش همه پسوندهای نام دامنه را ندارند. به عنوان مثال ، برخی از ثبت کنندگان دامنه فقط می توانند نام دامنه را با پسوندهای خاص کشور بفروشند (مانند .io ، .in ، یا .ly).

هر ثبت کننده دامنه ممکن است خدمات مختلفی را به همراه رجیسترار دامنه ارائه دهد. برخی از ثبت کنندگان ممکن است دامنه های ارزان را به عنوان پیشنهاد تبلیغاتی خود ارائه دهند در حالی که برخی دیگر ممکن است برای جذب مشتری افزونه های رایگان بدهند. در هنگام انتخاب رجیسترار دامنه حتما به شهرت آن و همچنین نظرات سایر مشتریان آن رجیسترار توجه نمایید.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :