وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ

دسته بندی ها : سئو, مقالات نفیسه رفیع پور
وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ

از وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ برنامه ریزی و مدیریت کمپین های بازاریابی می باشد که برند، محصولات و خدمات شرکت را تبلیغ می کنند. بطور جزئی تر وظایف آن ها شامل برنامه ریزی کمپین ها، تجزیه و تحلیل معیار ها و شناسایی روند ها است. آنها معمولاً در زمینه هنر و رسانه های اجتماعی تجربه دارند.

مدیر دیجیتال مارکتینگ کیست؟

مدیران بازاریابی دیجیتال مسئول استراتژی کلی بازاریابی دیجیتال یک شرکت هستند. آن ها مدیریت روزانه پروژه ها را انجام می دهند و از موفقیت آمیز بودن آن ها اطمینان حاصل می کنند. از وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ می توان به: مدیریت کمپین های رسانه های اجتماعی و تقویم های محتوا، حفظ نمودن محتوای شرکت را در میان بسیاری از کار های دیگر و همچنین اندازه گیری اثربخشی کمپین های مختلف بازاریابی دانست.

مدیران بازاریابی دیجیتال باید حداقل 5 سال سابقه کار مشابه در بازاریابی داشته باشند. آن ها همچنین باید دارای مدرک کارشناسی بازاریابی یا تجارت باشند. گواهینامه های گوگل ادوردز و سایر گواهینامه های رسانه های اجتماعی الزامی نیستند اما داشتن آن ها مزیت به حساب می آید.

مدیران بازاریابی دیجیتال باید در همه مواردی که شامل حضور دیجیتالی یک شرکت از رسانه های اجتماعی تا تجارت الکترونیک است، متخصص باشند. آن ها باید این توانایی را داشته باشند که چندین پروژه را مدیریت نمایند و همچنین باید مهارت ویرایش عکس و فیلم را برای ویرایش محتوا داشته باشند.

وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ
وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ

وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ

 • برنامه ریزی کمپین های بازاریابی دیجیتال از جمله وب، SEO / SEM، ایمیل، رسانه های اجتماعی و غیره.
 • طراحی، ایجاد و حفظ حضور در رسانه های اجتماعی مختلف.
 • اندازه گیری و گزارش عملکرد کلیه کمپین های بازاریابی دیجیتال و ارزیابی آن ها در برابر اهداف (ROI و KPI).
 • روند ها و بینش ها را شناسایی کرده و هزینه و عملکرد را بر اساس بینش ها بهینه کنید.
 • استراتژی های جدید و خلاق رشد را بررسی و پیاده سازی کند.
 • برنامه ریزی، اجرا و اندازه گیری آزمایش ها.
 • برای ایجاد صفحه لندینگ ها و بهینه سازی تجربه کاربر، با تیم های داخلی همکاری کنید.
 • همکاری با آژانس ها و سایر شرکای فروشنده.
 • ارزیابی فناوری های نوظهور در صورت لزوم، رهبری فکری و چشم انداز را برای پذیرش ارائه دهید.
وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ
وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ

کلام آخر:

شما باید به ابزار ها و استراتژی های بازاریابی فعلی تسلط کافی داشته باشید و بتوانید کمپین های بازاریابی دیجیتال یکپارچه را از مفهوم تا اجرا هدایت کنید. مدیران بازاریابی دیجیتال با تیم بازاریابی، تیم های پشتیبانی (مانند برنامه نویسان) و فروشندگان برای راه اندازی کمپین ها به موقع و با بودجه همکاری خواهند کرد.

منبع

نفیسه رفیع پور
نفیسه رفیع پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :