بررسی هاست سی‌پنل و دایرکت ادمین

دسته بندی ها : تکنولوژی پریا اصبری
سئو در وردپرس

هاست سی‌پنل و دایرکت ادمین، هر دو چارچوب پیکربندی سرور و GUI(رابط کاربری گرافیکی) را ارائه می دهند. ما در این محتوا به بررسی هر کدام از این ها و تفاوت هایشان می پردازیم.

سی پنل چیست؟

سی پنل توسط برخی از بهترین و بزرگترین شرکت های میزبانی استفاده می شود. یکی از محبوب ترین کنترل پنل های مبتنی بر لینوکس برای حساب های میزبانی وب می باشد که اجازه می دهد تا عملکردهای اداری وب سایت را از سطح کاربر نهایی، خرده فروش و سرپرست مدیریت کنید.

دایرکت ادمین چیست؟

دایرکت ادمین، یک کنترل پنل گرافیکی با میزبانی وب می باشد که برای سهولت کار مدیریت وب سایت، طراحی شده است. سبک وزن بوده و از لینوکس پشتیبانی می کند. این کنترل پنل بسیار کارآمد است که از کمترین میزان منابع سیستم استفاده نموده و برای سیستم هایی از سرورهای اختصاصی با بارگذاری سنگین تا واحدهای VPS با قیمت پایین مناسب می باشد.

مقایسه ویژگی های هاست سی‌پنل و دایرکت ادمین

عملکرد

هاست سی‌پنل و دایرکت ادمین چارچوب پیکربندی UI و سرور را ارائه می دهند. در دایرکت ادمین، کارهای زیادی از طریق خط فرمان انجام می شود. از سوی دیگر، سی پنل تقریباً همه عملکردها و پیکربندی های رابط کاربری را ارائه می دهد. اما کاربران پیشرفته ای که به دنبال انجام تغییرات از طریق خط فرمان هستند ممکن است به سختی بتوانند این تغییرات دستی را با سی پنل کنترل کنند.

قابلیت توسعه

در سی پنل، افزودن افزونه ها بدون هیچگونه هزینه ای و به راحتی انجام می گیرد. علاوه بر این، کاربران پیشرفته می توانند به طور مستقیم با استفاده از گزینه های کد موجود در سیستم، عملکرد کنترل پنل را افزایش دهند. از سوی دیگر، عملکرد  دایرکت ادمین نیز با استفاده از طیف وسیعی از افزونه ها قابل افزایش است، اما برای عملکردهای اضافی باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

رابط کاربری

در حین ورود به سیستم سی پنل دسترسی مستقیم به مواردی مانند فایل ها، نامه ها، دامنه ها، اولویت ها، امنیت و … را دارید که همه این دسته ها برای سفارشی سازی آسان طراحی شده و قابل ارتقا هستند. علاوه بر دسته بندی ها، عملکرد جستجو نیز برای کمک به شما در یافتن هر گزینه در سی پنل وجود دارد. در حالی که، دایرکت ادمین شمل سه بخش اصلی، حساب شما، مدیریت ایمیل و ویژگی های پیشرفته می باشد. پس کار با سی پنل برای همه کاربران آسان تر است.

سی‌پنل و دایرکت ادمین

قیمت گذاری

قیمت فاکتور مهمی برای انتخاب کنترل پنل ایده آل، برای نیازهای میزبانی می باشد. سی پنل انتخاب ترجیحی اکثر ارائه دهندگان میزبانی بود تا زمانی که قیمت آنها در سال 2019 به میزان قابل توجهی افزایش یافت. در چنین حالتی، دایرکت ادمین توانست یک جایگزین مقرون به صرفه باشد.

و در آخر

انتخاب کنترل پنل نقش مهمی در مدیریت کلی حساب میزبانی دارد . اگر محدودیت بودجه ندارید، سی پنل انتخاب ایده آل است. ویژگی ها و قابلیت استفاده آسان، آن را برای کاربران مبتدی و پیشرفته یکسان می کند. در غیر این صورت دایرکت ادمین را می توانید جایگزین کنید. در حالت کلی اگر پیکربندی سرور پایین و مهارت بالایی دارید دایرکت ادمین انتخابی مناسب می باشد.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :