کلمات کلیدی

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
کلمات کلیدی برای سئو

کلمات کلیدی برای سئو، کلماتی هستند که محتوای صفحه یا پست شما را به بهترین شکل توصیف می کند. این عبارت جستجویی است که می خواهید با یک صفحه خاص برای آن رتبه بندی کنید. بنابراین زمانی که افراد آن کلمه یا عبارت کلیدی را در گوگل یا سایر موتورهای جستجو سرچ می نمایند، باید آن صفحه را در وب سایت شما پیدا کنند.

به عنوان مثال

فرض کنید یک وب سایت در مورد پیانو دارید: انواع و اقسام پیانوها را می فروشید. شما درباره مواردی که هنگام خرید پیانو باید به آن توجه کنید، وبلاگ می نویسید و نظرات خود را در مورد پیانوهایی که در فروشگاه آنلاین خود ارائه می دهید به اشتراک می گذارید. شما پیانوهای دیجیتال می فروشید، بنابراین یک صفحه دسته بندی محصول درباره پیانوهای دیجیتال ایجاد کرده اید. این را از خود بپرسید:

  • چه نوع عبارت جستجویی را می خواهید پیدا نمایید؟
  • فکر می کنید مردم از کدام کلمات در موتورهای جستجو برای یافتن شما استفاده می کنند؟
  • احتمالا [پیانوی دیجیتال]، درست است؟ زیرا این کلمه کلیدی آنچه را که در صفحه است به بهترین شکل منعکس می کند. اگر بخواهید اصل محتوای خود را توضیح دهید، چگونه به نظر می رسد؟ از چه کلماتی استفاده می کنید؟

ما همیشه از کلمات کلیدی برای سئو استفاده می کنیم. این بدان معنا نیست که فقط از یک کلمه تشکیل شده باشد. اغلب اوقات از چند کلمه تشکیل شده است. بنابراین زمانی که در مورد کلمات کلیدی صحبت می نماییم، اغلب به جای یک کلمه، یک عبارت را معنا می کنیم.

چرا کلمات کلیدی مهم هستند؟

یکی از مواردی که گوگل هنگام رتبه بندی یک صفحه به آن توجه می کند، محتوای آن صفحه است. اگر از هر کلمه، به عنوان مثال، یک پست وبلاگ در مورد یک پیانوی دیجیتال 2 بار استفاده شود، آنگاه همه کلمات از اهمیت یکسانی برخوردار هستند. گوگل سرنخی نخواهد داشت که کدام یک از این کلمات مهم بوده و کدام نیستند. کلماتی که استفاده می کنید سرنخ هایی برای گوگل بوده و به گوگل و همچنین سایر موتورهای جستجو می گوید که صفحه یا پست در مورد چیست.

با ابزار گوگل ترند آشنا هستید؟

نحوه استفاده از کلمات کلیدی برای سئو

امروزه، باید با نوشتن محتوای متمرکز، عبارت کلیدی خود را به روشی طبیعی اضافه کنید.

از آن ها در حد اعتدال استفاده نمایید

اگر از کلمه کلیدی برای سئو خود به اندازه کافی استفاده نکنید، رتبه بندی برای آن عبارت دشوار خواهد بود. اما اگر از عبارت کلیدی بیش از حد استفاده کنید، صفحه شما ناخوانا شده و رتبه بندی را نیز سخت می کند.

از آن ها به طور طبیعی استفاده کنید

کلمات کلیدی شما باید بخشی از جملات منطقی باشند که چیزی در مورد آن موضوع به کاربران بگوید. عبارات کلیدی را در جایی که منطقی نیستند یا ارزشی برای خوانندگان شما ایجاد نمی کنند، در متن نیاورید. همچنین مطمئن شوید که کلمات کلیدی به خوبی در متن توزیع شده اند.

عنوان صفحه و عنوان سئو

شما همیشه باید کلمه کلیدی خود را در عنوان صفحه اضافه نمایید. همین امر در مورد عنوان سئو یا عنوان متا نیز صدق می کند.

عناوین فرعی

شما باید کلمات کلیدی برای سئو خود را به برخی از زیرعنوان ها (H2 و H3) اضافه کنید. این دقیقاً مانند عبارات کلیدی در متن اصلی شما است.

معرفی

مقدمه اولین پاراگراف متن عادی در صفحه است. مقدمه شما باید مستقیماً به اصل مطلب برسد، بنابراین Google و خوانندگان شما بدانند که در مورد چه چیزی صحبت می کنید. این یک فرصت عالی برای گنجاندن عبارت کلیدی شماست!

متن جایگزین تصویر

امیدواریم صفحه یا پست شما دارای تصویری مرتبط با موضوعی باشد که در مورد آن می نویسید. مقداری متن جایگزین به تصاویر خود اضافه کنید و راهی طبیعی برای درج کلمه کلیدی پیدا کنید.

توضیحات متا

توضیحات متا در وردپرس شما بخشی از متنی است که گوگل در نتایج جستجوی خود نمایش می دهد. باید حاوی توضیحات کوتاهی از آنچه کاربران می توانند در صفحه شما بیابند، باشد. این مکان عالی دیگری برای اضافه کردن کلمات کلیدی برای سئو شما نیز است!

کلمات کلیدی برای سئو

کلام آخر

افزودن کلمات کلیدی برای سئو بخش مهمی از محتوا نویسی و بهینه سازی می باشد. شما می توانید از شرکت امن اس اس ال کمک بگیرید تا کلمات کلیدی مناسب را برای وبلاگ سایتتان پیشنهاد دهد.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :