چگونگی لینک سازی در وردپرس

دسته بندی ها : سئو مونا اکبری
لینک سازی در وردپرس

لینک ها نقش مهمی در وب سایت ها به ویژه سایت های وردپرسی ایفا می کنند. لینک های وب سایت، به شما امکان می دهد به راحتی بین محتوای سایت خود و سایر وب سایت ها جابجا شوید.

بدلیل اهمیت موضوع لینک ها، در این مقاله قصد داریم، درباره چگونگی لینک سازی در وردپرس یا همان افزودن لینک های مختلف به صفحه وردپرس صحبت کنیم، با ما همراه باشید:

چگونگی لینک سازی در وردپرس

اصول لینک سازی

برای ایجاد لینک به یک نقطه شروع و نقطه پایان نیاز دارید. برای شروع لینک می توانید از متن یا تصویر استفاده کنید. نقطه شروع لینک به عنوان نقطه اتصال شناخته می شود و معمولاً رنگ متفاوتی نسبت به متن اطراف دارد، معمولاً هنگام مشاهده در مرورگر وب آبی و زیرخط دار است.

اگر از متن برای نقطه شروع استفاده می کنید (متداول ترین)، متن دارای لینک (با رنگ آبی نشان داده شده) link anchor text نیز شناخته می شود.اگر به صفحه دیگری لینک می دهید، URL صفحه نقطه پایانی پیوند است. اما هنگام لینک دهی شما نیاز دارید یک لینک پایانی داخل صفحه ایجاد کنید.

ایجاد بوک مارک یا Anchor در وردپرس

ویرایشگر استاندارد وردپرس به شما اجازه ایجاد بوک مارک نمی دهد، بنابراین شما باید به حالت متن بروید و برای ایجاد HTML به صورت دستی ویرایش کنید. ما با ایجاد بوک مارک یا anchor شده که مقصد لینک است، شروع می کنیم.

بوک مارک با استفاده از تگ <a> ایجاد می شود ، ویژگی name برابر با نام بوک مارک است. این نام هنگام ایجاد لینک استفاده خواهد شد. متن داخل تگ </a> مقصد لینک است.

لینک سازی در وردپرس

استفاده از ID Selector برای بوک مارک

یک شکل جایگزین anchor، که امروزه رایج تر است از برچسب های CSS Id Selector استفاده می کند.

ایجاد لینک یا لینک سازی در ورد پرس

برای ایجاد لینک، متن (متنی که می خواهید به عنوان نقطه شروع باشد)مورد نظر خود را هایلایت و روی دکمه لینک کلیک کنید. پنجره متنی کوچکی باز می شود که می توانید لینک مورد نظر را تایپ یا paste کنید.

ایجاد لینک در همان صفحه

هنگام لینک دهی در همان صفحه می توانید anchor ایجاد کنید یا اینکه از یک CSS Id Selector استفاده کنید. شما می توانید لینک را ویرایش یا حذف این کنید. برای اینکار روی لینک کلیک کرده، edit یا آیکون unlink را انتخاب کنید سپس به link options بروید.

افزودن لینک دانلود

هنگام ایجاد لینک دانلود، ابتدا باید فایل هایی را که می خواهید، آپلود کنید.

ایجاد لینک ها در Text Widget

ساده ترین راه برای انجام این کار این است که آنها را به صورت عادی در یک صفحه وردپرس ایجاد کنید و سپس به منبع بروید و از آنجا کپی کنید.

سپس Text Widget یا custom HTML widget را ایجاد کنید. در پایان متنی کپی شده را در widget ، چسبانده و save را بفشارید.

منبع

مونا اکبری
مونا اکبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :