استراتژی بازاریابی: چیست و چگونه کار می کند؟

دسته بندی ها : سئو پریا اصبری
میزبانی وب لینوکس

استراتژی های مارکتینگ به برنامه بازازیابی کلی یک کسب و کار برای دستیابی به مشتریان بالقوه و تبدیل آنها به مشتریان محصولات یا خدماتشان اشاره دارد. یک استراتژی مارکتینگ شامل ارزش پیشنهادی شرکت، پیام ‌های کلیدی برند، داده‌ های جمعیت ‌شناسی مشتری هدف و سایر عناصر سطح بالا است. این استراتژی 4 مورد را پوشش می دهد، محصول، قیمت، مکان و تبلیغات. همچنین لازم است حول محور ارزش پیشنهادی یک شرکت باشد. هدف نهایی آن، دستیابی و ایجاد یک مزیت رقابتی پایدار نسبت به شرکت های رقیب است.

درک استراتژی های بازاریابی

یک استراتژی بازاریابی واضح باید حول محور ارزش پیشنهادی شرکت بچرخد، که به مشتریان اطلاع دهد که شرکت چگونه عمل می کند و چرا شایسته کسب و کارشان است.

این الگویی را به تیم های بازاریابی ارائه می‌دهد که باید ابتکارات آنها را در تمام محصولات و خدمات شرکت اطلاع دهد.

استراتژی های مارکتینگ در مقابل برنامه های بازاریابی

استراتژی بازاریابی در طرح بازاریابی مشخص شده است؛ سندی که انواع خاصی از فعالیت های بازاریابی را که یک شرکت انجام می دهد و شامل جدول زمانی برای اجرای ابتکارات بازاریابی مختلف است، شرح می دهد.

استراتژی‌ بازاریابی در حالت ایده ‌آل باید طول عمر بیشتری نسبت به برنامه‌ های بازاریابی فردی داشته باشند، زیرا آنها حاوی ارزش‌ های پیشنهادی و سایر عناصر کلیدی برند یک شرکت هستند که معمولاً در طولانی مدت ثابت می ‌مانند. به عبارت دیگر، استراتژی‌ های مارکتینگ پیام‌ های تصویری بزرگ را پوشش می‌ دهند، در حالی که برنامه‌ های بازاریابی جزئیات کمپین‌ های خاص را مشخص می ‌کنند.

مزایای یک استراتژی

هدف نهایی استراتژی بازاریابی دستیابی و انتقال مزیت رقابتی پایدار نسبت به شرکت های رقیب با درک نیازها و خواسته های مصرف کنندگان آن است. خواه یک طراحی تبلیغات چاپی، سفارشی‌سازی انبوه یا یک کمپین رسانه‌ های اجتماعی باشد، یک دارایی بازاریابی را می ‌توان بر اساس میزان مؤثری که ارزش اصلی یک شرکت را به اشتراک می ‌گذارد، قضاوت کرد.

چگونه یک استراتژی بازاریابی ایجاد کنیم

ایجاد استراتژی های مارکتینگ نیازمند چند مرحله است. یک منبع بازاریابی دیجیتال، بینشی در مورد چگونگی ایجاد استراتژی شما ارائه می دهد.

اهداف خود را شناسایی کنید: در حالی که فروش، هدف نهایی هر شرکتی است، شما باید اهداف کوتاه مدت بیشتری مانند ایجاد قدرت، افزایش تعامل با مشتری، یا ایجاد سرنخ داشته باشید. این اهداف کوچکتر معیارهای قابل اندازه گیری برای پیشرفت برنامه بازاریابی شما ارائه می دهند. استراتژی را به عنوان ایدئولوژی سطح بالا و برنامه ریزی را به عنوان چگونگی دستیابی به اهداف خود در نظر بگیرید.

مشتریان خود را بشناسید: هر محصول یا خدماتی یک مشتری ایده آل دارد و شما باید بدانید که آنها چه کسانی هستند و به چه ابزارهایی دسترسی دارند، اگر ابزارهای برقی می فروشید، کانال های بازاریابی را انتخاب می کنید که در آن پیمانکاران عمومی پیام های شما را ببینند. مشخص کنید مشتری شما کیست و محصول شما چگونه زندگی آنها را بهبود می بخشد.

استراتژی های مارکتینگ

پیام خود را بسازید: اکنون که اهداف خود را می شناسید، زمان آن رسیده است که پیام خود را ایجاد کنید. این فرصت شماست تا به مشتریان خود نشان دهید که محصول یا خدمات شما چه سودی برای آنها خواهد داشت و چرا شما تنها شرکتی هستید که می توانید آن را ارائه دهید.

بودجه خود را مشخص کنید: نحوه پخش پیام های خود ممکن است به میزان توانایی شما بستگی داشته باشد. آیا قصد خرید تبلیغات را دارید؟ بودجه شما تعیین می کند که چه کاری می توانید انجام دهید.

کانال های خود را مشخص کنید: حتی بهترین پیام نیز به مکان مناسب نیاز دارد. برخی از شرکت ها ممکن است ارزش بیشتری در ایجاد پست های وبلاگ برای وب سایت خود پیدا کنند. دیگران ممکن است با تبلیغات پولی در کانال های رسانه های اجتماعی به موفقیت دست یابند. مناسب ترین مکان را برای محتوای خود پیدا کنید.

موفقیت خود را بسنجید: برای هدف قرار دادن بازاریابی خود، باید بدانید که آیا این بازاریابی به مخاطبان خود دسترسی دارد یا خیر. معیارهای خود و نحوه قضاوت موفقیت تلاش های بازاریابی خود را تعیین کنید.

سخن پایانی

استراتژی های مارکتینگ تاثیر فراوانی در کسب و کار شما دارند، لاطم است به تمام مراحل آشنا باشید بدین صورت می توانید روش های مختلف را کشف کرده و عملی کنید. شرکت امن اس اس ال می تواند با راه اندازی سایت و روش های مختلف شما را در این راه یاری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجموعه با ما در تماس باشید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :