اصول سئو در تولید محتوا چیست؟

دسته بندی ها : سئو نفیسه رفیع پور
اصول سئو در تولید محتوا

اصول سئو در تولید محتوا بسیار ساده و موثر هستند. با پیروی از این اصول SEO می توانید رقبای خود را شکست دهید. محتوا یکی از قوی ترین شاخص های رتبه بندی گوگل است. با این حال، بیشتر بازاریاب ها در ایجاد محتوای مناسب مشکل دارند. برای رتبه بندی در صفحه نتایج موتور جستجو، باید مطالب خوبی بنویسید.

محتوای SEO چیست؟

برای درک منظور بازاریابان از محتوای SEO، تفکیک این عبارت به اجزای تشکیل دهنده آن مفید است:

“SEO” به بهینه سازی موتور جستجو یا فرآیند بهینه سازی وب سایت گفته می شود تا افراد بتوانند از طریق موتور های جستجو مانند Google به راحتی آن را پیدا کنند.

منظور ما از “محتوا” هر اطلاعاتی است که در وب موجود می باشد و می تواند در وب مورد استفاده قرار گیرد.

بنابراین ، قرار دادن این دو مفهوم در کنار هم: محتوای SEO هر محتوایی است که با هدف جذب ترافیک موتور جستجو ایجاد شده است.

اصول SEO برای ایجاد محتوای بهینه شده

کلمات کلیدی هدفمند

کلمات کلیدی باید همیشه نقطه شروع ایجاد مطالب بهینه باشند. از مهم ترین اصول سئو در تولید محتوا تحقیق درباره کلمات کلیدی است که بسیار مهم می باشد. برای تعیین اینکه از چه کلمات کلیدی برای جستجوی موضوع مرتبط با محتوای شما استفاده می کنند، می توانید از ابزار هایی مانند Moz’s Keyword Explorer یا Google’s Keyword Planner استفاده کنید. شما نباید کورکورانه محتوا تولید کنید. بلکه باید برنامه ای را بر اساس کلمات کلیدی بالقوه تنظیم نمایید.

URL های دوستانه موتور جستجو

طبق الگوریتم گوگل، این URL ها حاوی 3 تا 5 کلمه هستند؛ که اعتبار زیادی برای محتوای شما به وجود می آورند.

اولین اصل یا قانون URL این است که شما همیشه باید از ساختار های گیج کننده و پیچیده خودداری کنید. هرچه کوتاه تر، برای شما بهتر خواهد بود و از این طریق، باید محتوای خود را از نظر کلمات کلیدی بهینه کنید.

بهینه سازی برچسب عنوان

مهم ترین کاری که می توانید هنگام ایجاد محتوا انجام دهید این است که برچسب عنوان را با هر کلمه کلیدی هدفمند بهینه کنید.

به عنوان مثال: کلمه کلیدی هدفمند “راهنمای آزمون CISM” را در نظر بگیرید. از این کلمه کلیدی هدفمند به عنوان؛ تیتر اصلی مقاله خود استفاده کنید.

عنوان مقاله نباید کمتر از 60 حرف باشد. همچنین برای بررسی نمایش عنوان می توانید از ابزار برچسب عنوان Mozilla استفاده کنید.

برچسب عنوان بهینه شده و کامل به شرح زیر خواهد بود:

“راهنمای آزمون CISM و آیا ارزش صرف هزینه را دارد؟”

همانطور که در این مثال مشاهده می کنید، این عنوان با یک کلمه کلیدی شروع می شود و پس از آن یک سوال دنبال می شود. پرسیدن این سوالات در برچسب عنوان باعث افزایش CTR (نرخ کلیک) خواهد شد.

بهینه سازی توصیف متا

توضیحات متا بخشی از محتوای شماست که در صفحه نتیجه موتور جستجو نشان داده می شود. توضیحات Meta را باید خودتان بنویسید، چنانچه خودتان آن را ننویسید، google خودش از محتوای شما استفاده می کند و آن را به عنوان توضیحات Meta شما نمایش می دهد.

اگر خودتان description Meta را نوشتید، می تواند تعداد کلیک روی مقاله شما را افزایش دهد و تردیدی نیست که CTR و زمان ماندگاری افراد روی محتوای شما فاکتور مهم SEO است و بر رتبه شما تأثیر می گذارد.

منبع

نفیسه رفیع پور
نفیسه رفیع پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :