روش های بهبود رتبه بندی موتورهای جستجوگر

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو و بهینه سازی در سایت

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) در مورد کمک به موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ است تا اطلاعاتی که در وب سایت خود منتشر می کنند، توسط گوگل و افراد دیده شود. همچنین وب سایت را در برابر وب سایت های مشابه رتبه بندی نمایند. موتورهای جستجو سعی می کنند مرتبط ترین محتوای وب را برای مطابقت با عبارت جستجوی کاربر پیدا کنند. در این مقاله راه های افزایش سئو سایت را آورده ایم، پس ما را در ادامه همراهی کنید.

معرفی راه های افزایش سئو سایت

انجام مراحل زیر می تواند به بهبود سئوی وب سایت شما کمک کند.

1. مشتریان آنلاین خود را درک کنید

مانند بازاریابی سنتی، بهبود سئوی وب سایت شما با درک نحوه رفتار مشتریان شروع می شود. برای مثال، در نظر بگیرید که چگونه ممکن است یک فرد شروع به جستجوی یک محصول یا خدمات کند.

آگاهی: مشتری از مشکلی که نیاز به رفع آن دارد، آگاه است و شروع به جستجوی راه حل های بالقوه با استفاده از عبارات جستجوی گسترده می کند.

خرید: مشتری آماده خرید است و به طور کلی می داند که از چه کسی خرید خواهد کرد. آنها اغلب مستقیماً ارائه دهنده خدمات را جستجو می کنند. درک رفتار جستجوی مشتریانتان به شما کمک می نماید تا ایده ای داشته باشید که کدام کلمات کلیدی را در محتوای وب خود هدف قرار دهید.

برای درک مشتریان خود درباره تحقیقات بازار بیاموزید.

2. از کلمات کلیدی در وب سایت خود استفاده کنید

کلمات کلیدی کلمات یا عباراتی هستند که مشتری هنگام جستجو از آنها استفاده می کند. به عنوان مثال، “گل آنلاین” و “از کجا گل آنلاین بخرم” هر دو به عنوان کلیدواژه در نظر گرفته می شوند. تطبیق کلمات کلیدی مورد استفاده در وب سایت شما با کلماتی که مشتریان هنگام جستجوی شما به کار می برند، بخش مهمی از راه های افزایش سئو سایت است. کلمات کلیدی یا عبارات محبوب را به وب سایت خود اضافه کنید. از این کلمات در عنوان صفحه، محتوای صفحه یا حتی به عنوان نام فایل های تصویری در صفحه خود استفاده نمایید.

از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار، خدمات یا مکان استفاده کنید. می توانید از هر عبارتی که مشتری جستجو می کند به عنوان کلمه یا عبارت استفاده نمایید.

نکته: مراقب باشید از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده نکنید. این می تواند تأثیر منفی بر تلاش های سئوی شما داشته باشد.

3. محتوای صفحه خود را اغلب به روز کنید

به روز رسانی محتوای وب سایت خود به طور منظم موتورهای جستجو را تشویق می کند تا بیشتر از وب سایت شما بازدید کنند. هرچه بیشتر بازدید نمایند، سریعتر می توانند محتوای جدید را در وب سایت شما کشف کنند. همچنین ممکن است برخی از مزایای رتبه بندی را مشاهده کنید.

نمونه هایی از محتوای جدیدی که می توانید اضافه کنید، عبارتند از:

  • اطلاعات مربوط به محصولات یا خدمات جدیدی که می فروشید
  • داستان های موفقیت مشتری
  • ویدیوها یا داستان هایی در مورد محصولات یا خدمات شما
  • اخبار مربوط به کسب و کار، محصولات یا خدمات شما

همچنین مهم است که صفحات محتوای وب موجود خود را حداقل هر 6 ماه یکبار بررسی کنید و محتوایی را که دیگر مرتبط نیستند، حذف نمایید.

4. ارجاعات را از وب سایت های دیگر به دست آورید (پیوندهای مناسب یکی از راه های افزایش سئو سایت)

هنگام رتبه‌ بندی صفحات وب، موتورهای جستجو به وب‌ سایت ‌های دیگر توجه می‌ کنند که به صفحه شما و به طور کلی وب‌ سایت شما پیوند داده شده یا به آن اشاره می نمایند. برای موتورهای جستجو، ارجاع‌ ها از وب‌ سایت ‌های خارجی رای اعتماد به صحت، مرتبط بودن و مفید بودن محتوای شماست.

با این حال، همه پیوندها اعتبار برابری ندارند. ارجاع از وب سایت های بسیار معتبر مهم تر از سایت های کم اعتبار است. هر چه تعداد مراجعات شما از وب سایت های معتبر بیشتر باشد، وب سایت شما رتبه بهتری خواهد داشت.

5. از متا تگ ها در محتوای خود استفاده کنید

متا تگ ها قطعاتی از محتوای کدنویسی وب سایت شما هستند که در صفحه وب شما نمایش داده نمی شوند. این برچسب ها به موتورهای جستجو و مرورگرها اطلاعات بیشتری در مورد محتوای صفحه و محتوای شما می دهند. نمونه هایی از متا تگ ها عبارتند از:

توضیحات متا – شرحی از آنچه صفحه شما در مورد آن است.

عنوان – عنوان صفحه شما که در برگه مرورگر نمایش داده می شود.

متن جایگزین – در رسانه هایی مانند تصاویر به عنوان متن جایگزین رسانه برچسب گذاری شده است.

موتورهای جستجو گاهی اوقات از توضیحات متا شما در نتایج جستجویی که نمایش می دهند نیز استفاده می کنند و این یکی از راه های افزایش سئو سایت می باشد.

6. در مورد آخرین تکنیک های سئو به روز باشید

موتورهای جستجو می توانند نحوه استفاده از محتوای وب (از جمله متا تگ ها) را برای رتبه بندی وب سایت ها و تولید نتایج جستجو تغییر دهند. برای حفظ رتبه سایت خود، مطمئن شوید که:

در مورد آنچه که موتورهای جستجو هنگام رتبه بندی صفحات وب به آن اهمیت می دهند، به روز باشید.

کلمات کلیدی جدید مرتبط با محصولات و خدمات خود را منتشر کنید.

در مورد رفتارها و فناوری های جستجوی جدید (مانند استفاده از جستجوی صوتی یا جستجوی تصویر) به روز باشید.

راه های افزایش سئو سایت

کلام آخر

راه های افزایش سئو سایت می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا بتوانید به مراحل بالاتری دست یابید، با انجام موارد گفته شده، سایت خود را در صفحات برتر موتورهای جستجو خواهید دید. در صورت بروز هرگونه مشکل، می توانید از متخصصان امن اس اس ال کمک بگیرید، برای دیدن پلن های سئو سایت کلیک نمایید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :