کلمه کلیدی یعنی چه

دسته بندی ها : سئو مونا اکبری
کلمات کلیدی SEO

در این مقاله قصد داریم به تشریح کلمه کلیدی و دلایل اهمیت آن بپردازیم. در واقع سعی می کنیم به زبانی ساده بگوییم: “کلمه کلیدی یعنی چه” و یا” کلمه کلیدی چیست؟”

کلمه کلیدی یعنی چه

کلمه کلیدی یعنی ایده و موضوعی که محتوای شما را در مورد آن تعریف کند. از نظر سئو، کلمات و عباراتی هستند که جستجوگران در موتورهای جستجو وارد می کنند، کلمه کلیدی نامیده می شوند. اگر همه چیز را در صفحه خود بگنجانید – تمام تصاویر، فیلم، کپی و غیره – تا کلمات و عبارات ساده، اینها کلمات کلیدی اصلی شما هستند.

شما به عنوان یک مالک وب سایت و سازنده محتوا، می خواهید کلمات کلیدی در صفحه شما با آنچه افراد بدنبال آن هستند مرتبط باشد تا شانس بیشتری برای یافتن محتوای شما در میان نتایج داشته باشند.


پس از تشریح عبارت “کلمه کلیدی یعنی چه”، حال می خواهیم بگوییم:”چرا کلمات کلیدی مهم هستند؟”

چرا کلمه کلیدی مهم است؟

کلمات کلیدی از این جهت مهم هستند که حلقه اتصال بین آنچه افراد در جستجوی آن هستند و محتوایی که شما برای تأمین این نیاز ارائه می دهید، هستند. هدف شما از رتبه بندی در موتورهای جستجو این است که از صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) ترافیک ارگانیک به سایت خود هدایت کنید.

به عنوان مثال اگر یک فروشگاه گلف دارید، ممکن است بخواهید در “کلوپ های جدید” قرار بگیرید – اما اگر مراقب نباشید، ممکن است در نهایت ترافیکی را جذب کنید که علاقه مند است مکان جدیدی برای رقص شبانه پیدا کند!!!

کلمه کلیدی یعنی چه

کلمات کلیدی به همان اندازه که در مورد محتوای شما هستند برای مخاطبانتان نیز اهمیت دارند، زیرا ممکن است آنچه را ارائه می دهید کمی متفاوت از آنچه دیگران می خواهند، توصیف کنید.

برای داشتن محتوایی با رتبه خوب باید نیازهای کاربران را درک کنید!! می توانید با گفتگو با مشتریان خود، مراجعه به همایش ها و گروه های اجتماعی و تحقیق کلمات کلیدی خود با ابزاری مانند Keyword Explorer انجام دهید.

در ادامه، به بررسی انواع کلمات کلیدی می پردازیم.

انواع کلمات کلیدی

برای استفاده بجا و مناسب از کلمات کلیدی، علاوه بر اینکه لازم است بدانیم :”کلمه کلیدی یعنی چه” باید انواع آن را نیز بشناسیم.


کلمات کلیدی می توانند گسترده و دامنه دار باشند (این کلمات معمولاً “کلمات کلیدی head” نامیده می شوند

می توانند ترکیبی خاص تر از چندین اصطلاح باشند – این کلمات اغلب “کلمات کلیدی دم بلند” یا “Long tail” هستند.

به نظر می رسد کلمات کلیدی منحصر به فرد هدف نهایی شما باشند زیرا بیشتر مورد جستجو واقع می شوند. با این حال، آنها معمولاً رقابت فوق العاده سختی دارند..علاوه بر این رقابت شدید، کلمات کلیدی منحصر به فرد می توانند مبهم باشند.

کلمات کلیدی دم بلند معمولاً هدف مشخص تری دارند.

به عنوان مثال، “بهترین غذای ارگانیک سگ برای توله سگ”. همچنین خواهید فهمید که کلمات کلیدی دنباله دار دارای رقابت کمتری هستند و فضای کوچکی برای ایجاد سایت کوچکتر و اثبات آنها در SERP وجود دارد.

چگونه از کلمات کلیدی در سایت خود استفاده کنیم؟

هنگام بکارگیری کلمه کلیدی در محتوایتان دقت کنید. زیرا پرتاب غیر اصولی کلمه کلیدی در محتوای سایت تان هیچ فایده ای ندارد!!!

ایجاد محتوای جذاب در واقع تأمین ارزش واقعی برای افراد واقعی است، نه اینکه فقط نکاتی را به ربات Google بفرستید.

کلمات کلیدی منحصر به فرد باید در هر صفحه از سایت شما در مناطقی که ربات ها و انسان ها به دنبال آن هستند استفاده شود تا به آنها اطمینان دهد که آنچه را که دنبال می کنند، موجود است.

همچنین می توانید کلمه کلیدی اصلی خود را در URL خود، برچسب H1 در صفحه، توضیحات متا و ویژگی های alt تصاویر در صفحه استفاده کنید. همه این مکان ها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا از وجود محتوای شما باخبر شوند.

استفاده از کلمات کلیدی برای تدوین استراتژی محتوا

اغلب کلمه کلیدی دارید و می خواهید برای آن محتوا بسازید، اما گاهی محتوای شما وجود دارد و باید نحوه تطبیق آن با کلمات کلیدی را مشخص کنید.

برای این کار، آنچه را که به عنوان “محتوا در نقشه کلمات کلیدی” شناخته می شود، ایجاد کنید. ایجاد این نقشه به شما کمک می کند تأثیر محتوای موجود خود را درک کرده و پیوندها یا شکافهای ضعیفی را که نیاز به پر کردن دارند شناسایی کنید.

همانطور که کلمات کلیدی هر صفحه از سایت شما را تعریف می کنند، می توانید از آنها برای سازماندهی محتوای خود و تدوین استراتژی استفاده کنید.

اساسی ترین راه برای انجام این کار، ایجاد صفحه گسترده (“محتوای شما برای نقشه کلمات کلیدی”) و شناسایی کلمه کلیدی اصلی برای هر مقاله است. سپس می توانید مطابق با نیازهای خود، حجم جستجوی کلمات کلیدی، ترافیک ارگانیک، صفحه و سایر معیارهای مهم برای کسب و کار خود را اضافه کنید.

در حالت ایده آل، می خواهید هر صفحه در سایت تان یک کلمه کلیدی اصلی منحصر به فرد را هدف قرار دهد. به طور کلی، صفحه اصلی شما اصطلاح بسیار گسترده ای در صنعت را هدف قرار خواهد داد.

امیدوارم این مقاله مفهوم عبارت ” کلمه کلیدی یعنی چه” را به روشنی توصیف کرده باشد.

منبع

مونا اکبری
مونا اکبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :