نکات محتوا نویسی

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
اشتباهات رایج در مقاله نویسی

محتوا نویسی، فرآیند برنامه ریزی، نوشتن و ویرایش محتوای وب است که معمولا جهت اهداف بازاریابی دیجیتال می باشد. محتوا نویسی می تواند شامل نوشتن پست ها و مقالات وبلاگ، اسکریپت برای فیلم ها و پادکست ها، و همچنین مطالبی برای شبکه های احتماعی خاص مانند پست های توییتر، اینستاگرام و یا پست های متنی در شبکه اجتماعی Reddit باشد. ذکر این مورد مهم است که رعایت نکات محتوا نویسی فقط برای پست های سایت مهم نیست.

در واقع، رعایت نکات محتوا نویسی برای انواع قالب های مختلف محتوا به عوامل مختلفی وابسته است.

نکات محتوا نویسی

    اسکریپت های ویدئویی

    خبرنامه های الکترونیکی

    پست های شبکه های اجتماعی

    عناوین پادکست

    صفحات فرود

    توضیحات ویدیوی  YouTubeو سایر سایت های ویدئویی

ایجاد طرح کلی از مهمترین نکات محتوا نویسی

برای نوشتن محتوای خوب باید بهترین روشها و طرح کلی ایجاد کنید.ایجاد طرح کلی اولین قدم بزرگ در فرآیند نوشتن محتوا است.

رعایت نکات محتوا نویسی و داشتن یک طرح کلی از محتوا به دو دلیل مهم کمک می کند تا محتوای شما بهتر به نمایش درآید:

ابتدا طرح کلی، شما را وادار می کند که تمام افکار خود را به صورت سازمان یافته جمع آوری کنید که واقعاً روند نوشتن را تسریع خواهد کرد.

دوم، طرح کلی معمولاً منجر به ساختار بسیار بهتری برای محتوای شما می شود. این به این دلیل است که یک طرح کلی به شما امکان می دهد محتوای خود را از “سطح بالایی” ببینید که هنگام نوشتن غیرممکن است.

بعلاوه، چون طرح کلی دارید، محتوای نهایی شما به تمام نکات محتوا نویسی عمده ای که شما قبل از شروع نوشتن آن را تعیین کرده اید، کمک خواهد کرد.

نکات محتوا نویسی

برای اینکه یک طرح کلی موثر ایجاد کنید، به نکات محتوا نویسی که در زیر آمده است، توجه کنید:

    از الگو استفاده کنید: بیشتر نویسندگان حرفه ای محتوا از الگوهای اثبات شده استفاده نمی کنند. در اینجا 5 الگوی محتوایی آورده شده است که می توانید برای ایجاد مطالب استفاده کنید.

محتوا بسیار آسان برای خواندن و به اشتراک گذاری ایجاد کنید.

می توانید پستی داشته باشید که توسط برترین نویسنده های تبلیغ نویسی نوشته شده باشد، اما اگر درک آن پست برای مردم سخت باشد، هیچ کس آن را نخواند.

محتوای خود را زیبا، غنی و سرگرم کننده نگه دارید.

محتوا شما باید توجه مردم را جلب کند. در غیر این صورت، آنها روی لینک دیگری کلیک می کنند.

نحوه جلب توجه دیگران کاملا به جذابیت محتوایی که با آن کار می کنید بستگی دارد. به طور کل، محتوای نهایی شما برای درج در سایت باید بسیار جذاب باشد و مهم نیست که در چه محیطی کار می کنید.

طبق مطالعات انجام شده، تعداد بسیار کمی از پست های وب سایت ها و شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند یا به آن لینک می شوند.

توصیه می شود برای افزایش احتمال اینکه محتوای شما در موتورهای جستجو رتبه بندی شده و در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود، نقل قول های جذاب و قابل اشتراک اضافه کنید.

سخن پایانی

با وجود 2.3 میلیون پست وبلاگ که هر روز منشتر می شود، نمی توانید مطلبی را با عدم در نظر گرفتن نکات محتوا نویسی منتشر کنید و انتظار موجی از بازدیدکنندگان را داشته باشید.

محتوای شما برای جهش در گوگل و شبکه های اجتماعی به زاویه ای جذاب نیاز دارد.

یک زاویه جذاب در محتوا نویسی به سادگی باعث می شود محتوا شما نسبت به کلیه محتواهای دیگر در آن موضوع، برجسته شود.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :