همه چیز درباره فریلسنری

دسته بندی ها : متفرقه مونا اکبری
فریلنسر چیست

با ظهور gig economy، مردم بیش از هر زمان دیگری در مورد فریلنسینگ صحبت می کنند. لذا بر آن شدیم که در این مقاله درباره اینکه فریلنسر چیست یا کیست؟ به تفصیل صحبت کنیم. برای دانستن بیشتر، این محتوا را دنبال کنید.

فریلنسر چیست

فریلنسر چیست یا کیست؟ فریلنسر به معنای کار به عنوان یک شرکت مستقل است تا اینکه توسط شخص دیگری استخدام شود. فریلنسرها خود اشتغالی دارند و اغلب از آنها به عنوان پیمانکاران مستقل یاد می شود.

فریلنسرها به صورت پاره وقت یا کوتاه مدت توسط شرکت های دیگر استخدام می شوند، اما آنها به اندازه کارمندان تمام وقت، غرامت دریافت نمی کنند و یا میزان تعهد آنها با هر شرکت خاصی برابر است.
یک مطالعه در سال 2019 توسط Upwork و Freelancers Union نشان می دهد که 57 میلیون آمریکایی در سال 2019 به عنوان فریلنسر کار کرده اند. طبق همین مطالعه، 53٪ از کارگران 18-22 ساله فریلنسر هستند.
هرکسی در مورد کارهایی که ممکن است یک فریلنسر انجام دهد، از اصطلاح “فریلنسر” یا “فریلنسر” استفاده نمی کند. در حقیقت، حتی اکثر فریلنسرها خود را “خود اشتغال” یا ” Self-employed ” می نامند.

بنابراین سایر اصطلاحاتی که ممکن است بخواهید از آنها مطلع شوید و مربوط به فریلنسینگ باشد عبارتند از:

  Contract work

  Contract job

  Independent contractor

Contract consultant

Contract-to-hire

فریلنسر چیست

ریشه اسم فریلنسر چیست

اصطلاح “فریلنسر” به دهه 1800 برمی گردد که “Free Lance” به مزدوری قرون وسطایی اشاره می کرد که برای هر کدام از ملت ها یا هر کس بیشترین پول را به آنها پرداخت می کرد. اصطلاح “لنس” به سلاح بلندی گفته می شد که شوالیه های سوار بر اسب برای راندن مخالفان از اسب خود استفاده می کردند.

با گذشت زمان، این اصطلاح به معنی “مستقل” تلقی می شد ولی میدان نبرد را رها کرد و در سیاست اعمال شد. سرانجام، امروزه اصطلاح فریلنسر به هر نوع کاری اطلاق می شود.

فریلنسر چگونه کار می کند؟

فریلنسرها در ازای ارائه نوعی خدمات، پرداخت را می پذیرند. این توافق نامه به طور کلی نیمه وقت یا کوتاه مدت است.
این واقعاً یکی از ساده ترین و خالص ترین اشکال کارآفرینی است: فریلنسر خدمات یا نتیجه خاصی را ارائه می دهد و خریدار مستقیماً هزینه ای را به آنها پرداخت می کند.

گاهی اوقات افراد برای کار با تعداد معینی از ساعت ها در هفته یا ماهانه به فریلنسرها پرداخت می کنند. از این ترتیب اغلب به عنوان retainer یاد می شود.

مزایای شغل فریلنسر چیست

فریلنسینگ انعطاف پذیری و کنترل زیادی را برای فرد فراهم می کند. اکثر فریلنسرها ساعات کاری خودشان را انتخاب می کنند، کارهایی که انجام می دهند، مشتریانی که با آنها کار می کنند و حتی ممکن است بتوانند از راه دور کار کنند.

فریلنسینگ همچنین نوعی کارآفرینی است، به این معنی که فریلنسر توانایی بالقوه درآمد خود را کاملاً کنترل می کند. مشاغل آزاد به عنوان دستمزد محصور نیستند و بنابراین می توانند همانقدر که می توانند به مشتریان خود صورتحساب بدهند، درآمد کسب کنند.

و به عنوان یک فریلنسر، رئیس خود هستید.

فریلنسینگ تنوع زیادی در نوع کاری که می توانید انجام دهید نیز فراهم می کند. اگر فردی با علایق زیادی هستید و به دنبال چیزهای جدیدی هستید، فریلنسر می تواند به شما در کشف انواع پروژه ها و صنایع کمک کند.

از نظر تاریخی، فریلنسینگ کاری نیست که مردم معمولاً برای همیشه انجام دهند. آنها یا مستقلین دیگر یا کارمندان خود را برای ساختن آژانس کامل استخدام می کنند، محصولات خود را برای جایگزینی درآمد مستقل خود می سازند یا به کار تمام وقت خود بازمی گردند

فریلنسینگ انعطاف پذیری بسیاری از افراد را برای کشف حرکت بعدی شغل خود فراهم می کند.

درآمد فریلنسر چقدر است؟

طبق همان مطالعه سال 2019، متوسط درآمد ​​فریلنسر 20-28 دلار در ساعت است. البته با وجود مشاغل آزاد بسیار متنوع، این تعداد می تواند کمی متفاوت باشد.

خدمات رونویسی ممکن است فقط 5-10 دلار در ساعت درآمد داشته باشد، در حالی که نقش های مهندسی نرم افزار ممکن است 75 دلار یا حتی صدها دلار در ساعت درآمد داشته باشد.

بهترین کار این است که نرخ های مستقل مجموعه مهارت های خاص خود را مقایسه کنید تا برآورد مناسبی از درآمد مورد انتظار را که می توانید به عنوان یک فریلنسر کسب کنید، بدست آورید.

خطرات فریلنسینگ چیست؟

فریلنسینگ با خطرات مالی و سلامتی همراه است.
در ایالات متحده، یکی از بزرگترین مزایای اشتغال تمام وقت دسترسی به خدمات درمانی و سایر مزایای مالی خارج از حقوق معمول شما است. این ممکن است شامل یک برنامه بازنشستگی 401K یا بیمه درمانی ارائه شده توسط شرکت باشد.
برای فریلنسرها، استخدام بعنوان یک پیمانکار مستقل به طور کلی به این معنی است که شرکت ها همان مزایای مالی یا بهداشتی را به شما ارائه نمی دهند.
بنابراین فریلنسرها در مورد برنامه ریزی برای آینده مالی و ثبت نام در پوشش بیمه درمانی خود به تنهایی عمل می کنند.

مزایا و معایب

نه تنها هر فریلنسر به تنهایی قادر به تعیین این مزایا برای خود است، بلکه در یک نقطه ضعف نیز قرار دارند.
وقتی شرکتی با یک کارگزار درمورد بیمه نامه درمانی مذاکره می کند، از آنجا که عمده خرید می کنند، اغلب آنها می توانند نرخ های مطلوب تری را بدست آورند. اما شما به عنوان یک فرد خود اشتغالی، فقط برای خود و خانواده اقدام می کنید بنابراین، بیمه درمانی شما ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد.
و سرانجام، فریلنسرها مسئول تمام درآمد حاصل از تجارت هستند. اگر قادر به فروش پروژه های بیشتر و یا جلب مشتری بیشتر نباشید، درآمدی نخواهید داشت.

این خطرات همه قابل کنترل هستند. اما قبل از اینکه به طور تمام وقت به فریلنسری بپردازید، لازم است بدان توجه کنید.

چه نوع کارهایی را می توان با فریلنسینگ انجام داد؟

شرکت ها نسبت به استخدام فریلنسرهایی که کارهای مختلفی انجام می دهند بسیار انعطاف پذیرتر و علاقه مند تر شده اند. بنابراین فریلنسینگ برای طیف گسترده ای از نقش ها بسیار قابل قبولتر شده است. در زیر لیست مشاغلی که می توانند فریلنسینگ کار کنند، آمده است:


مشاغل پشتیبانی مدیرمشاغل طراحی و خلاقیت
مشاغل نوشتن
مشاغل توسعه وب، موبایل و نرم افزار
مشاغل حسابداری و مشاوره
مشاغل حقوقی
مشاغل علوم داده و تجزیه و تحلیل
مشاغل فروش و بازاریابی
مشاغل خدمات مشتری
مشاغل IT و شبکه
مشاغل مهندسی و معماری
مشاغل ترجمه

وب سایت های مشاغل

روش محبوب دیگر برای یافتن کار مشتری از طریق بازار آزاد مانند Upwork، Fiverr، FlexJobs یا SolidGigs است.

این بازارها با تجمیع مشاغل آزاد در یک طرف بازار و استعدادهای مستقل در طرف دیگر به عنوان واسطه خدمت می کنند.

این می تواند برای یافتن کار جدید بسیار کارآمد در زمینه فریلنسر باشد، اما با معاملات شخصی آنها همراه است.

بازارهایی مانند Upwork و Fiverr رقابت زیادی دارند و ممکن است ساختن نمایه اولیه یا پرداخت هزینه ای که ارزش آن را دارید سخت باشد. و درصد کمی از هر شغل را به عنوان هزینه معامله حفظ خواهند کرد.

اما با گذشت زمان، اگر شهرت بالایی در فریلنسر کسب کنید، می توانید بدون نیاز به جستجوی خیلی سخت کار را پیدا کنید.

من FlexJobs و SolidGigs را بسیار دوست دارم زیرا لیستی کوچکتر و سرپرست تر از موقعیت های مستقل فوری ارائه می دهند. زمان کمتری با پیشنهادات و به طور کلی کارهای بسیار با کیفیت صرف می شود. و اگر نویسنده متن هستید، بهترین سایت های نوشتن مستقل در اینجا هستند.

سخن پایانی

فریلنسینگ یعنی، رئیس خود باشید. این شما هستید که می توانید راهی بیابید تا وقت خود را با کار پولی پر کنید، خواه این کار مستقیماً با مشتری باشد، با پیمانکاری فرعی یا از طریق بازار کار.

دهها و دهها نوع مختلف مشاغل آزاد وجود دارد و شرکت های بیشتری نسبت به گذشته استخدام فریلنسر می کنند.

فریلنسر می تواند به طورباورنکردنی هزینه های زندگی خود را تامین کند، اما در مورد مزایای مالی و بهداشتی بحث های زیادی نیز وجود دارد.

این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که آیا فریلنسری برای شما مناسب است یا خیر.

منبع

مونا اکبری
مونا اکبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :