قواعد سئو

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
قواعد سئو

هنگامی که نوبت به یافتن مشتری توسط شما در اینترنت می رسد ، باید از SEO برای تسلط بر موتورهای جستجو استفاده کنید. صدها سیگنال رتبه بندی و قواعد سئو وجود دارد که به تعیین نتایج جستجو کمک می کند. این موارد شامل ساختار پیوند ، کلمات کلیدی و زمان حضور در سایت است که به چند مورد اشاره می کند.
وقتی بهترین روش ها را دنبال کنید و محتوای با کیفیت ایجاد کنید، پاداش خواهید گرفت و در غیر این صورت توسط Google مجازات خواهید شد.
بنابراین ، اگر به دنبال استفاده از تکنیک های SEO در کمپین بازاریابی خود هستید، حتماً از قواعد سئو پیروی کنید.

در ادامه می توانید مهمترین قواعد سئو را مشاهده کنید:

1. هرگز از کلمات کلیدی استفاده نابجا نکنید.

کلمات کلیدی به موتورهای جستجو می گویند که صفحه شما در مورد چیست. سال ها پیش ، بازاریاب ها از کلمه کلیدی بارها و بارها استفاده می کردند تا به Google نشان دهند که با این اصطلاح مرتبط هستند.
آنها بر این باور بودند که اگر Google  از نظر رتبه بندی آنها در رتبه 4 قرار می دهد در صورتی که 10 بار از کلمه کلیدی استفاده کنند.اگر 20 بار استفاده کنند ، در رتبه 1 قرار می گیرند. اما این تفکر درست نیست. در واقع Google به میانگین زمانی که افراد در سایت شما حضور دارند نمره می دهد. اگر کاربران حاضر در سایت تان به علت استفاده مکرر و نابجا از کلمات کلیدی محتوای مورد نظر را مطلوب ندانند سریعا سایت را ترک می کنند و این سیگنال به گوگل منتقل شده و سایت شما نمره منفی دریافت کرده و در رتبه پایین قرار می دهید

توصیه می شود که از کلمات کلیدی LSI (Latent Semantic Indexing) در محتوای خود استفاده کنید. به سادگی با چند کلمه کلیدی که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید محتوا ایجاد کنید ، اما آنها را با کمترین میزان استفاده کنید (2 تا 3 بار برای مقاله 500-800 کلمه ای). سپس از کلمات کلیدی LSI در مقاله استفاده کنید تا کلیدهای اصلی را تکمیل کنید.

“استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی” بزرگترین اشتباهی است که می توانید به عنوان بازاریاب محتوا انجام دهید که در نهایت باعث می شود شما توسط Google نادیده گرفته شوید.

قواعد سئو

2. برای کلمات کلیدی طولانی رقابت نکنید

تحقیق کلمات کلیدی را به صورت عادی انجام دهید. با این حال، به یاد داشته باشید که استفاده از مناسب ترین کلمه کلیدی همیشه بهترین استراتژی نیست، به ویژه هنگامی که بیش از 70،000 نفر از کلمه کلیدی استفاده می کنند.

کلمات کلیدی منحصر به فرد

استفاده ز کلمات کلیدی منحصر به فرد یکی از مهمترین قواعد سئو است. به دنبال کلمات کلیدی مشابه یا منحصر به فرد باشید،که افراد کمتری از آنها استفاده کرده اند. روی این موارد تمرکز کنید زیرا با تلاش نه چندان زیاد قادر به کسب رتبه بالاتر خواهید بود. سعی کنید کلمات کلیدی و مترادف آنها را به گونه ای تنظیم کنید که مکمل یکدیگر باشند. این کار نویسندگانتان را قادر می سازد محتوایی ایجاد کنند که برای کاربران طبیعی به نظر برسد.
اگر تصمیم دارید از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید، می توانید از تکنیک Skyscraper  بهره ببرید.

3. محتوای منحصر به فرد ایجاد کنید

یک استراتژی عالی SEO همیشه شامل تولید محتوای منحصر به فرد است.
اگر محتوای شما منحصر به فرد نباشد ، افراد کمی آن را می خوانند. وقتی افراد کمتری آن را می خوانند ، سیگنال های رتبه بندی کمتری به Google نشان داده می شوند.

معنای منحصر به فرد چیزی فراتر از “کیفیت” است. شما باید چیزی ارائه دهید که خوانندگان شما قبلاً ندیده باشند.

4. پیوندهای بی کیفیت استفاده نکنید

تمرکز آنقدر روی پیوندهای ورودی است که بسیاری از مدیران سایت فراموش می کنند پیوندهای خارجی نیز مهم هستند.

شما باید مطمئن شوید که پیوندهای خارجی شما به محتوای با کیفیت منجر می شود.
پیوندهای خراب منجر به ناراحتی مشتریان می شوند و می توانند بر رتبه بندی Google تأثیر بگذارند (به همین دلیل است که شما باید سایت خود را به طور مرتب به روز کنید).
وقت صرف کنید و واقعاً پیوندهایی را انتخاب کنید که مرتبط وتأثیرگذارند و نیز به سایت هایی که رتبه بالایی دارند، پیوند ندهید. زیرا به Google نشان می دهید که محتوای آنها بهتر از مطالب شما است.

5. سایت خود را به صورت منظم به روز کنید

در وب سایت خود فعال باشید و کانال های خود را مرتباً به روز کنید. عملاً مشاهده افزایش رتبه بندی از یک دامنه غیرفعال غیرممکن است.

محتوای خود را تجزیه و تحلیل کنید تا بدانید چه چیزی کار نمی کند. می توانید محتوایی را که رتبه بندی نشده است به روز کنید و سعی کنید آن را در نتایج جستجو بالاتر ببرید.

6. دستورالعمل های بهینه سازی Google On-Site را دنبال کنید

Google به طور مداوم بهترین روش های خود را به روز می کند ، بنابراین مطمئن شوید که به روز هستید. بیشتر تغییرات جزئی هستند ، اما با این وجود باید به روز باشید.
اگر Google ، کاری جزئی مانند بی ارزش کردن URL ها با کلمات کلیدی خاص را انجام دهد ، این قطعاً همان چیزی است که باید هنگام ایجاد محتوا بدانید. بنابراین مطمئن شوید که به روز هستید!

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :