امنیت سایت و راه حل ها

دسته بندی ها : امنیت محمد یاری پور
فایروال چیست

امنیت سایت بخش مهم محافظت و ایمن سازی وب سایت ها و سرورها است. وب سایت ها برای هرگونه آسیب پذیری و بدافزارهای احتمالی از طریق نرم افزارهای امنیتی مخصوص وب سایت اسکن می شوند.

امنیت سایت چیست؟

انوع تهدید کننده امنیت سایت می تواند شامل هک های بک دور، هک های ریدایرکت، تروجان ها و بسیاری از تهدیدهای دیگر باشد. یک نرم افزار امنیتی وب سایت در صورت بروز هرگونه مشکل در وب سایت، به کاربر اطلاع می دهد و راه حل هایی برای رسیدگی به آنها ارائه می دهد.

شبکه های سازمانی همواره در معرض خطر آسیب پذیری بوده و امنیت سایت از اهمیت حیاتی برخوردار است. اگر شبکه به خطر بیفتد، سرور و وب سایت نیز به خطر می افتند و این باعث می شود نرم افزارهای مخرب از طریق شبکه سازمانی نفوذ کرده و فعالیتهای بدافزار را معرفی کنند.

ویژگی های یک برنامه امنیت سایت

    اسکن بدافزار

    حذف بدافزار وب سایت

    اسکن دستی بدافزار و حذف هک

    نظارت بر تغییر پرونده

    لیست سیاه / نظارت بر اسپم

    حذف لیست سیاه

    نظارت بر امنیت

    جلوگیری از DDoS

    فایروال برنامه وب (WAF)

    شبکه تحویل محتوا (CDN)

امنیت سایت

مسائل مربوط به امنیت سایت

وب سایت شما اطلاعات حساس شخصی مشتریان مانند اعتبارات بانکی، شماره تأمین اجتماعی و سایر اطلاعات حیاتی مانند جزئیات کارت اعتباری را کنترل می کند. مسئله مشکل امنیت سایت به دلایل زیادی ممکن است به روش های بی شماری رخ دهد:

کدهای وب سایت

هنگامی که کدهای یک وب سایت به خوبی نوشته نشده باشد، مسائل امنیتی زیادی در مورد آن وجود دارد. اگر سرور وب و برنامه های وب شما به لحاظ امنیتی بهینه نشده باشد، نقاط ضعف، اشکالات و نقص امنیتی می تواند به امنیت سایت ضربه بزند.

دقت نمایید که هرچه سایت پویاتر باشد، احتمال بروز باگ ها و حفره های امنیتی بیشتر است.

دسترسی بازدید کنندگان وب سایت

وب سایت هایی وجود دارند که فضایی را برای تعامل بازدید کنندگان ایجاد می کنند، دقیقاً مانند چت روم یا هر گزینه دیگری که بتوانند آن فضا را به بازدیدکنندگان، جهت ارتباط دوستانه اختصاص دهند. این دسترسی، احتمال بیشتری جهت آسیب پذیری امنیت سایت ایجاد می کند. وقتی یک راه وجود دارد که از طریق آن بازدید کنندگان مجاز به دسترسی به منابع سازمانی می شوند، شناسایی و تمایز بین بازدید کنندگان واقعی و بدافزارها پیچیده تر می شود. بنابراین محدود کردن یا متوقف کردن اشخاص غیرمجاز یک چالش بزرگ است.

حملات امنیتی وب سایت هر روز پیچیده تر می شوند

هر روز هکرها روشهای جدید و خلاقانه ای برای حمله به وب سایت پیدا می کنند. هدف از انجام فعالیت های مخرب مشخص است؛ هدف برخی از حملات مخرب، سرقت داده ها است ، برخی از آنها فعالیت های مخرب را برای مدت طولانی تر گسترش می دهند.

البته نرم افزارهای اسکن و امنیتی برای شناسایی وب سایتهای آسیب پذیر طراحی و ساخته شده است که توصیه می شود وب سایت ها جهت امنیت سایت از نرم افزارهای امنیتی در سرور و سایت خود استفاده کنند.

عملکرد بهتر

نرم افزار امنیتی وب سایت زمان کلی بار سایت را بهبود بخشیده و سرویس CDN محتوای وب سایت را بر روی چندین سرور موجود در سطح جهان ذخیره می کند.

نظارت امنیتی پیشرفته

عملکرد نرم افزارهای امنیتی فقط تشهیص ویروس یا بدافزار نیست و امنیت سایت را توسط نظارت بر سرویس های مربوطه (DNS ، SSL ، WHOIS) تأمین کرده تا اطمینان حاصل کند که مشتریان یا بازدید کنندگان به وب سایت های مخرب هدایت نمی شوند و سایت را از به اشتراک گذاری اطلاعات خصوصی مشتریان را در امان نگه می دارند.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :