اهمیت امنیت در وب سایت

دسته بندی ها : امنیت مریم برفرنژاد
نحوه سایت زدن

وب سایت خود را راه اندازی کرده اید و تمام تلاشتان را برای اطمینان از موفقیت آن انجام داده اید، اما ممکن است یک مورد  مهم را نادیده گرفته باشید؛ امنیت در وب سایت. حملات سایبری باعث ایجاد هزینه شده، اعتبار شما را خدشه دار کرده و بازدیدکنندگان را از بازگشت مجدد به وب سایتتان بازمی دارد. خوشبختانه، با رعایت نکات امنیت وب سایت می توانید از همه این موارد جلوگیری نمایید. ما در مورد اصول امنیت وب سایت صحبت خواهیم کرد و اینکه چه راه حل هایی به شما کمک می کند تا وب سایت شما توسط حمله سایبری از بین نرود.

امنیت در وب سایت چیست؟

امنیت در وب سایت هرگونه اقدام یا کاربردی است که برای اطمینان از عدم در معرض قرار گرفتن داده های وب سایت توسط مجرمان اینترنتی یا جلوگیری از سوءاستفاده از وب سایت ها انجام می شود.

رعایت امنیت وب سایت از داده های شما در برابر موارد زیر محافظت می کند:

دیداس

این حمله ها می توانند سایت شما را بطور کامل کند یا خراب کرده و باعث شود سایت برای بازدید کنندگان غیرقابل دسترسی باشد.

بدافزار

بد افزار، مخفف “نرم افزار مخرب” و تهدیدی رایج است که برای سرقت اطلاعات حساس مشتری، اسپم، اجازه دسترسی مجرمان سایبری به سایت شما و موارد دیگر استفاده می شود.

لیست سیاه

لیست سیاه می تواند باعث شود سایت شما از نتایج موتور جستجو حذف شده و البته پس از هشدار گوگل پرچم گذاری شود که در صورت یافتن بدافزار توسط موتورهای جستجو، بازدید کنندگان را از ورود به سایت شما منع می کند.

سوءاستفاده از آسیب پذیری

مجرمان اینترنتی می توانند با استفاده از بخش های ضعیف در یک سایت، مانند یک افزونه منسوخ شده، به یک سایت و داده های ذخیره شده در آن دسترسی پیدا کنند.

امنیت در وب سایت

امنیت در وب سایت از بازدید کنندگان شما در برابر موارد زیر محافظت می کند:

داده های به سرقت رفته از آدرسهای ایمیل تا اطلاعات پرداخت

مجرمان اینترنتی اغلب به دنبال اطلاعات بازدید کننده یا مشتری ذخیره شده در یک سایت می روند.

فیشینگ

 برخی به شکل صفحات وب در می آیند که قانونی به نظر می رسند اما برای فریب کاربر در ارائه اطلاعات حساس طراحی شده اند.

ریدایرکت

برخی حملات می تواند بازدیدکنندگان را از سایتی که قصد بازدید از آن را داشتند به یک وب سایت مخرب هدایت کند.

چرا به امنیت وب سایت نیاز دارم؟

چهار دلیل اصلی وجود دارد که هر وب سایتی به امنیت نیاز دارد.

عدم مراقبت توسط شرکت هاستینگ

    ارائه دهندگان میزبانی، از سروری که وب سایت شما در آن است محافظت می کنند نه از خود وب سایت. شما می توانید مانند یک ساختمان آپارتمانی، به رابطه میزبان وب سایت و وب فکر کنید: مدیریت، امنیت کل ساختمان را تأمین می کند، اما قفل کردن درب به عهده هر یک از ساکنان است.

هزینه مناسب

    هزینه حفظ امنیت وب سایت ، ارزان تر از هزینه جبران خسارت حمله سایبری است. طبق بررسی های صورت گرفته، هزینه های حملات سایبری می تواند هزینه کسب و کارهای کوچک را در حدود 427 دلار در دقیقه افزایش دهد.

حفظ اعتبار

    شما از اعتبار برند خود در برابر بازدید کنندگان و مشتریان محافظت خواهید کرد. مطالعات نشان می دهد که 65 درصد از مشتریانی که اطلاعات آنها توسط یک وب سایت خطرناک به سرقت رفته است، به آن سایت بر نخواهند گشت .این تعداد بازدیدکننده از دست رفته، به ویژه برای یک تجارت کوچک یا وب سایت جبران ناپذیر است.

تشخیص نفوذ

    تشخیص بدافزار و حملات سایبری سخت است. مجرمان اینترنتی در بدافزارهایی تخصص دارند که می توانند با احتیاط وارد سایت شوند و مخفی بمانند، بنابراین وب سایت شما ممکن است آلوده شده و شما متوجه آن نشوید. برخی از حملات مخرب شامل درهای پشتی (Backdoors)، نوعی بدافزار است که به مجرمان سایبری اجازه می دهد بدون اطلاع مالک، به سایتی دسترسی پیدا کنند. هنگامی که مجرمان سایبری مخفیانه به وب سایت شما وارد شوند، می توانند به داده های شما دسترسی پیدا کنند، سرقت ترافیک، استقرار طرح های فیشینگ و موارد دیگر که ممکن است هرگز از آنها اطلاع پیدا نکنید.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :