لندینگ پیج چیست ( بخش دوم )

دسته بندی ها : سئو مریم حسین جانی
چگونه رتبه گوگل بالا ببریم

لندینگ پیج چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟ چرا گوگل به صفحه فرود اهمیت داده و در امتیاز دهی تبلیغات خود نیز این مورد را اعمال نموده است؟

در ادامه محتوای لندینگ پیچ چیست ، شاخص های بیشتری از لندینگ پیج را بررسی می کنیم.

لندینگ پیج چیست

شاخص های اعتماد

مشتریان بالقوه باید بتوانند قبل از تصمیم گیری برای پیشنهادتان، به برند شما اعتماد کنند. به همین دلیل شاخص های اعتماد برای افزودن اعتبار برای چارچوب لندینگ پیج ضروری است.

در اینجا پنج روش معمول برای افزودن شاخص های اعتماد به صفحات فرود بیان شده است:

شواهد آماری

جذب کاربران  اغلب به ارائه مدرک آماری در مورد چگونگی خدمات شما برای حل مشکل آنها بستگی دارد. مدرک باید به بهترین شکل در عنوان، زیر عنوان یا محتوا نمایش داده شود.

نشان های اعتماد

این نشان ها می توانند شامل جوایز سایر وب سایت ها و آرم های مشتری های قبلی باشند. با درج نشان های اعتماد، شما به کاربران می گویید، “به تمام این شرکتهای معروف که با موفقیت به آنها کمک کرده ایم نگاه کنید … به شما هم می توانیم کمک کنیم.”

رضایت مشتریان

نظر مثبت مشتری یکی از قوی ترین شاخص های اعتمادی لندینگ پیج است که وجود دارد.

وقتی نقد یا یک نقل قول مستقیمی از کسی ارائه می کنید اطلاعات بیشتری در اختیار کاربر قرار می دهید (مانند نام کامل، شغل، عنوان، سایت) زیرا این امر باعث می شود تا توصیفی که کاربر آن را مشاهده می کند، اعتبار بیشتری داشته باشد.

تائید شخص ثالث

تائید شخص سوم  بهکاربران شما اطلاع می دهد که انجام کار با شما بی خطر است و اطلاعات آنها به اشتراک گذاشته نمی شود و به خطر نمی افتد. فقط با اضافه کردن یک مهر تایید شخص ثالث،  درصد تبدیل کاربر به مشتری افزایش می یابد.

لندینگ پیج چیست

حفظ حریم خصوصی

حفظ حریم خصوصی یکی از معدود لینک های خروجی است که بازاریابان می توانند در لندینگ پیج (شامل شرایط خدمات) قرار دهند. به این دلیل است که با آگاه کردن کاربران درباره نحوه به اشتراک گذاری اطلاعات آنها به اعتماد سازی کمک می کنند. این پیوند معمولاً یا در پایین فرم گرفتن اطلاعات و یا در پاورقی اضافه می شود.

فرم lead  یا سرنخ

فرم های  lead در لندینگ پیج بلیط شما برای جمع آوری اطلاعات کاربران است، اما این فرم ها فقط درصورتی که به درستی طراحی شده باشند خوب کار می کنند. برای تحقق آن، فرم ها باید:

  • فقط اطلاعات ضروری را درخواست کنید، زیرا کاربران را سر در گم نمی کند
  • فرم را به درستی ساماندهی کنید تا تکمیل آن برای کاربران آسان باشد
  • از لحاظ استراتژیک در جای درست سایت قرار دهید

فرم استاندارد درخواست اطلاعات بسیار کوتاه است و اطلاعات شخصی زیادی را درخواست نمی کند، به همین دلیل باعث می شود احتمال ایجاد حساب کاربری برای کاربر بیشتر شود. روش دیگر برای طراحی فرم هایlead، انتخاب دو مرحله ای است. این روش به شما امکان می دهد با حذف فرم و تنها با استفاده از یک دکمه CTA، لندینگ پیج را ساده کنید. وقتی کاربران روی آن دکمه کلیک می کنند، یک فرم باز می شود. از بین بردن مراحلی مانند این کمک می کند تا برخی از تردید های کاربران از بین برود.

فراخوان عمل (CTA)

در واقع، فراخوان عمل در لندینگ پیج به معنی دعوت کاربر به استفاده از محتوا به منظور برداشتن قدم بعدی است، در هنگام برداشتن این گام‌ها مخاطب را به حال خود رها نکنید و اقدامات لازم برای تحقق اهدافی که برای مشتریان خود در ذهن دارید را مشخص می‌کنید.

بخش دوم محتوای لندینگ پیج چیست به اتمام رسید. در بخش سوم به ادامه این مطلب رسیدگی خواهیم کرد.

منبع

سما حسین جانی
مریم حسین جانی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :