ایجاد بک لینک در سئو

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
بک لینک در سئو

بک لینک در سئو پیوندی از یک وب سایت به وب سایت دیگر است. موتورهای جستجو مانند گوگل از بک لینک به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده می کنند زیرا زمانی که یک وب سایت به وب سایت دیگری لینک می دهد، به این معنی است که آن ها معتقدند محتوا ارزشمند می باشد. بک لینک های با کیفیت می توانند به افزایش رتبه سایت و دیده شدن در نتایج موتورهای جستجو (SEO) کمک کنند.

بک لینک در سئو چگونه کار می کند؟

بک لینک ها نقش مهمی در الگوریتم موتورهای جستجو، سئو و استراتژی کلی شما برای رشد وب سایت دارند. ساده ترین راه برای فکر کردن به بک لینک ها، گفتگو بین وب سایت ها است.

انواع بک لینک

دو نوع بک لینک وجود دارد که یکی از آن ها ارزشمندتر از دیگری است.

تگ Nofollow:

این بک لینک در سئو به موتورهای جستجو می گوید که یک لینک را نادیده بگیرند. آنها هیچ مقداری را از یک سایت به سایت دیگر منتقل نمی کنند. بنابراین، برای بهبود رتبه جستجو یا دید شما مفید نیستند.

لینک های Dofollow:

این نوع بک لینک می تواند به بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو کمک کند.

چگونه بک لینک ها به سئو کمک می کنند؟

مطمئن شوید که بک لینک های شما طبیعی به نظر می رسند.

از وب مسترها نخواهید که با یک متن لنگر خاص به صفحات شما لینک دهند، زیرا این امر می تواند به طور تصادفی منجر به الگویی شود که مورد توجه موتورهای جستجو قرار گرفته و باعث دریافت جریمه پیوند گردد.

توجه!

برای ایجاد بک لینک در سئو، هیچ کار غیر طبیعی ای مانند، درخواست از یک سایت برای قرار دادن لینک در پاورقی هر صفحه انجام ندهید.

چرا بک لینک در سئو مهم است؟

1. رتبه بندی

موتورهای جستجو مانند گوگل بک لینک ها را به عنوان رای اعتماد می بینند. به طور کلی، هرچه صفحات وب شما رای بیشتری داشته باشند، احتمال بیشتری برای رتبه بندی برای جستجوهای مربوطه خواهند داشت.

تعداد بک لینک ‌ها از وب‌ سایت‌ های منحصر به ‌فرد (دامنه‌ های ارجاع‌ کننده) به شدت با ترافیک جستجوی ارگانیک مرتبط است.

2. قابلیت کشف

از آنجایی که موتورهای جستجو بیشتر از صفحات پرطرفدار و محبوب بازدید می کنند، در صورت دریافت بک لینک از آن ها، ممکن است محتوای شما سریعتر کشف شوند.

3. ترافیک ارجاعی

بک لینک ها برای راهنمایی افراد به منابع مفید وجود دارند. به همین دلیل قابل کلیک هستند. هنگامی که شخصی روی لینکی به وب سایت شما کلیک می نماید، ترافیک ارجاع دریافت می کنید.

بک لینک در سئو

یک بک لینک خوب چیست؟

همه بک لینک ها یکسان ایجاد نمی شوند. در اینجا برخی از ویژگی های متعددی که به کیفیت و کاربرد بک لینک کمک می کنند، آورده شده است.

ارتباط

گوگل برای بک لینک های مرتبط ارزش بیشتری قائل است زیرا احتمال کلیک کردن روی آنها بیشتر می باشد.

قدرت

  • بک لینک ها از صفحات وب قوی معمولاً «قدرت» بیشتری نسبت به صفحات ضعیف منتقل می کنند.
  • رتبه ‌بندی URL (UR) معیار قدرت سطح صفحه است.
  • علاوه بر این، بک لینک های داخلی نیز به اعتبار صفحه کمک می کنند.

ترافیک

بک لینک از صفحات پربازدید معمولاً ترافیک ارجاعی بیشتری را نسبت به صفحات کم بازدید برای شما دارد.

کلام آخر

مراقبت از بک لینک در سئو بسیار مهم است. دستورالعمل‌ های Google Webmaster از شما می‌ خواهد که از صاحبان وب ‌سایت ‌های سمی بخواهید تا پیوند های خود را از سایت شما حذف نمایند. اگر این کار را نکنید، گوگل می تواند وب سایت شما را جریمه کرده و در این حالت رتبه صفحه شما در نتایج جستجو کاهش می یابد.

شما می توانید از کنسول جستجوی گوگل برای کمک به رشد سایت و دیدن بک لینک های خود استفاده کنید. برای گرفتن بک لینک های معتبر، پلن های سئو سایت را مطالعه کرده و از متخصصان ما کمک بگیرید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :