روش های رایگان برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
سئو در صفحه

برای کسانی که می خواهند در کسب و کار خود موفق شوند، قرار گرفتن در صفحه یک گوگل بسیار مهم است. گوگل وب سایت شما را خزیده و تعیین می کند که کدام صفحات برای کاربرانش تقریبا برای هر موضوعی مفیدترین و مرتبط ترین هستند. با چنین قدرت و نفوذ عظیمی، قرار دادن کسب و کار کوچک شما در صفحه اول گوگل ممکن است غیرواقعی به نظر برسد، با این حال، همین قدرت گوگل باعث می شود تا کسب و کارهای کوچک و محلی به صورت رایگان در رتبه های بالا در نتایج جستجو قرار گیرند.

چرا قرار گرفتن در صفحه یک گوگل مهم است؟

قرار گرفتن در صفحه اول به معنای نرخ کلیک بسیار بالاتر است؛ این یک واقعیت شناخته شده است که صفحه اول گوگل اکثر ترافیک را به خود اختصاص می دهد، اما آیا می دانستید که تفاوت های قابل توجهی در نرخ کلیک برای نتایج بالا و پایین وجود دارد؟ یک مطالعه نرخ کلیک زیر را بر اساس موقعیت گوگل نشان می دهد:

• اولین نتیجه: 36.4% نرخ کلیک

• نتیجه دوم: نرخ کلیک 12.5 درصد

• نتیجه سوم: نرخ کلیک 9.5 درصد

CTR همچنان در حال کاهش است، تا 2.2٪ برای نتیجه دهم (معمولا حداکثر 10 نتیجه ارگانیک در هر صفحه وجود دارد، حتی اکنون با نتایج محلی، تبلیغات، جعبه پاسخ و سایر ویژگی های جدید کمتر است. اگر در بالای صفحه نیستید. نتایج جستجوی گوگل، شما تعداد زیادی کلیک را از دست می دهید.

سهم ترافیک موقعیت برتر

مطالعه دیگری نشان داد که نتیجه برتر در گوگل 33 درصد از ترافیک جستجو را به خود اختصاص می دهد. هر چه بتوانید وب سایت خود را در گوگل نمایش دهید به بالاترین سطح نزدیک تر باشید، حضور جستجو و اعتبار برند شما بهتر است.

رتبه بندی صفحه اول چه سودی برای کسب و کار شما دارد؟

درک اهداف مختلفی که قرار گرفتن در صفحه اول گوگل می تواند به کسب و کار شما در دستیابی به آن کمک کند، مهم است.

1. دید خود را بهبود بخشید

فرض کنید شما یک مکان آجر و ملات دارید. اگر بین قرار دادن کسب و کار خود در جاده اصلی که از داخل شهر می گذرد یا یک خیابان فرعی آرام، یکی را انتخاب می کردید، کدام یک را انتخاب می کردید؟ البته جاده اصلی

با 167 میلیارد جستجو در ماه، قرار گرفتن در صفحه اول گوگل مانند راه اندازی کسب و کار شما در شلوغ ترین جاده شهر است. هرچه افراد بیشتری وب سایت شما را ببینند، آگاهی از برند شما بیشتر می شود.

2. سرنخ های بیشتری تولید کنید

حالا اگر مجبور شوید بین خیابان اصلی یک شهر متنوع یا شهری با مشتریان ایده آل، یکی را انتخاب کنید چه گزینه ای مدنظرتان است؟ تعداد صفحات اول گوگل به اندازه درخواست های جستجو وجود دارد. هدف شما این است که در صفحه اول پرس و جوهایی قرار بگیرید که مشتریان ایده آل شما انجام می دهند. با انجام این کار، مشتریانی که به قصد خرید یا مشارکت در جستجوی آنلاین هستند، کشف میر‌شوند. این افراد بیشترین احتمال را دارند که به سرنخ و مشتری برای کسب و کار شما تبدیل شوند.

3. تعامل را افزایش دهید

طبق مطالعات انجام شده، 81 درصد از خریداران قبل از خرید، تحقیقات آنلاین انجام می ‌دهند و گوگل بهترین گزینه برای این کار است. با جعبه ‌های پاسخ، بخش «افراد نیز می‌ پرسند» و نتایج محلی که اطلاعات تماس، نقشه‌ ها، نظرات، رتبه ‌بندی ‌ها و توضیحات را نشان می ‌دهد، صفحه نتایج موتور جستجوی Google به تنهایی به مصرف ‌کنندگان این امکان را می ‌دهد که حتی قبل از کلیک کردن، درباره کسب ‌و کار شما اطلاعات کسب کنند، مقایسه نمایند و در نهایت خرید کنند.

4. ترافیک وب سایت را هدایت کنید

تکه ‌ها و جعبه‌ های پاسخ می‌ توانند اطلاعات زیادی را ارائه دهند. در حالی که گاهی اوقات یک صفحه نتایج موتور جستجو می تواند تمام اطلاعات مورد نیاز یک فرد را فراهم نماید، هنوز تعدادی سؤال وجود دارد که افراد به ناچار روی یک وب سایت کلیک می کنند. فراموش نکنید که اغلب قبل از اینکه یک فرد به مشتری تبدیل شود چندین تعامل با یک تجارت لازم است، بنابراین تعامل با وب سایت شما مهم است.

قرار گرفتن در صفحه یک گوگل باعث افزایش شدید ترافیک وب سایت شما می شود. در واقع، صفحه اول گوگل حداقل 71 درصد از ترافیک وب را به خود اختصاص می دهد (برخی از منابع معتقدند که 92٪ را به خود اختصاص می دهد)، و صفحه دوم به 6 درصد از کلیک های وب سایت دسترسی دارد. این کاهش شدید ترافیک وب نشانگر اهمیت صفحه اول گوگل است.

4. اقتدار صنعت خود را افزایش دهید

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل مستلزم ایجاد منظم محتوای باکیفیت است که گوگل تشخیص می دهد نیازهای جستجوگرانش را برآورده می کند.

بعلاوه، نوشتن منظم در مورد صنعت و کسب و کارتان، مستلزم آن است که با آنچه مخاطبان هدف شما می خواهند بدانند و همچنین آخرین به روز رسانی های صنعتتان هماهنگ باشید. ظاهر شدن در صفحه اول گوگل مهم است زیرا توسعه و نگهداری یک پایگاه دانش قوی را تسهیل می کند.

5- اعتماد کسب کنید

الگوریتم گوگل برای تشخیص محتوای هرزنامه، مشکوک و کم کیفیت طراحی شده است. قرار گرفتن در صفحه یک گوگل، به این معنی است که Google شما را به عنوان منبع اطلاعاتی قابل اعتماد می شناسد و مشتریان به کسب و کارهایی که Google به آنها اعتماد دارند، اعتماد می کنند.

6. مخاطبان خود را بسازید

همانطور که در بالا ذکر شد، قرار گرفتن در صفحه اول گوگل مستلزم ایجاد محتوای با کیفیت بالا و همیشه سبز است. می توان آن را تغییر کاربری داد و در کانال های مختلف بازاریابی از جمله رسانه های اجتماعی، ایمیل و تبلیغات پولی توزیع کرد.

تلاش ‌های مبتنی بر محتوا برای قرار گرفتن در صفحه اول Google، مطالب بیشتر و فرصت‌ های بیشتری را برای تعامل با مخاطبان هدف، پرورش رهبران و ماندن در ذهن شما فراهم می ‌کند.

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

کلام آخر

همان طور که گفته شد، قرار گرفتن در صفحه یک گوگل بسیار حیاتی بوده و تاثیر بسیار زیادی در ارتقا کسب و کار دارد، از این رو بهتر است در بهینه سازی وب سایت خود تلاش کرده و سایتتان رابه صفحه برتر برسانید. این کار مستلزم اطلاعاتی می باشد، از این رو بهتر است با متخصصان سئو مشورت کنید، برای تماس با ما کلیک کنید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :