یافتن بهترین کلمات کلیدی

دسته بندی ها : متفرقه, مقالات مریم حسین جانی
استخراج کلمات کلیدی

کلمات کلیدی همان عباراتی در محتواهای وب سایت هستند، که امکان یافتن سایت شما از طریق موتورهای جستجو را برای افراد فراهم می کنند. وب سایتی که به خوبی برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد، با زبان بازدیدکننده بالقوه خود صحبت می کند. کلمات کلیدی یکی از عناصر اصلی در SEO هستند. به عبارت دیگر، شما به عنوان صاحب بیزینس آنلاین، باید بدانید که مردم با چه کلماتی محصولات، خدمات یا اطلاعات ارائه شده در سایتتان را جستجو می کنند، تا بتوانید آن ها را به سمت وب سایت خود هدایت نمائید. در غیر این صورت، آن ها به یکی دیگر از صفحات موجود در لیست نتایج گوگل مراجعه می کنند. پس یافتن بهترین کلمات کلیدی به سئو سایت و کسب رتبه بالاتر کمک می کند.

اهمیت یافتن بهترین کلمات کلیدی در سئو

یافتن کلمات کلیدی مناسب
یافتن کلمات کلیدی مناسب

یافتن بهترین کلمات کلیدی یکی از اولین و مهم ترین مراحل بهینه سازی موتور جستجوگر است. کلمات کلیدی و سئو ارتباط نزدیکی به هم دارند. در واقع تحقیق برای یافتن بهترین کلمات کلیدی باید جزء برنامه ریزی های اصلی و همیشگی مدیران وب سایت ها باشد. توجه داشته باشید که عبارت های کلیدی قدیمی را باید به صورت دوره ای مجدد، ارزیابی کنید و با کلمات جدید و رقابتی جایگزین نمائید، تا بتوانید کاربران بیشتری را به سمت سایت خود هدایت کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که، در صورت استفاده از یک کلمه کلیدی حتما محتوای مناسبی نیز در سایت قرار دهید، تا کاربران جواب سوالات خود را به درستی دریابند و یا بتوانند محصول مورد نظرشان را پیدا کنند. این کار باعث می شود تا باز هم در آینده به سایت شما مراجعه کنند.

انتخاب کلمه کلیدی مرتبط با محتوا

مرتبط بودن عبارت کلیدی مهم ترین عاملی است که، باید هنگام انتخاب کلمات کلیدی مناسب مخصوصا در بحث سئو در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر شرکت نصب استخرهای شنا دارید، احتمالاً با هدف قرار دادن یک کلمه کلیدی مانند “نصب استخر فایبرگلاس در زمین” به جای “استخرهای شنا”، مشتریان بالقوه ای را جذب خواهید کرد. چرا که وقتی کسی برای “نصب استخر فایبرگلاس در زمین” جستجو می کند، به دنبال اطلاعات مربوط به نصب یا شخصی برای نصب است.

مطمئناً بهینه سازی برای کلمه کلیدی مثل “استخرهای شنا” جای خود را دارد. اما شکی نیست که این کلمه کلیدی مخاطبان عام تری را جذب وب سایت شما می کند، که ممکن است به دنبال آنچه شما ارائه می دهید نباشند. پس به دنبال یافتن بهترین کلمات کلیدی مرتبط و طولانی بروید.

کلمات کلیدی مبتنی بر مکان

عامل اصلی دیگری که باید هنگام بهینه سازی کلمات کلیدی مناسب در نظر گرفت، جستجوی مبتنی بر مکان است. هنگام جستجوی پیمان کاران و خدمات در منطقه خاص خود، کاربران موتور جستجو معمولاً مکان خود را در جستجو قرار می دهند. بنابراین ، “نصب استخر فایبرگلاس در زمین” به “نصب استخر فایبرگلاس در زمین در بوستون”  تبدیل می شود.

اگر در یک مکان جغرافیایی کار می کنید، ممکن است بخواهید کلمات کلیدی مبتنی بر مکان را در تمام صفحات وب خود اضافه کنید، زیرا بازدید از مکان های دیگر کمک چندانی به بیزینس شما نمی کند. اگر کسب و کار شما در چندین مکان جغرافیایی فعالیت می کند، ایجاد یک صفحه وب جداگانه اختصاص یافته به هر مکان نیز یک انتخاب عاقلانه است، بنابراین می توانید هنگام حضور افراد در جستجوی مکان های خاص، از وجود برند تجاری خود اطمینان حاصل کنید.

سخن آخر

کلمات کلیدی نقشی مهم برای یک وب سایت دارد. در واقع کاربران به وسیله این عبارات به سایت شما مراجعه می کنند و از کالا یا خدمات شما بهره مند می شوند.

منبع

سما حسین جانی
مریم حسین جانی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :