محتوای تکراری و یک راه حل

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
اسکریپت چیست

با بزرگتر شدن و گسترش یک وب سایت در تجارت آنلاین، جلوگیری از محتوای تکراری یا صفحات وب مشابه بسیار دشوار شده و امکان بروز خطا افزایش می‌یابد. اگر دو صفحه مشابه داشته باشید و هر دو واجد شرایط رتبه بندی در یک کلید واژه خاص باشند، موتور جستجو به سادگی نمی‌تواند تشخیص دهد باید ترافیک کدام یک از دو آدرس صفحه را را برای آنالیز ارسال کند.

برای حل این مشکل ، می توانید یک URL دلخواه را انتخاب کنید، این همان چیزی است که به آن URL متعارف گفته می شود.

یک محتوای تکراری با URL های متعدد

یک URL معمولی یک راه حل فنی برای محتوای تکراری است. به عنوان مثال ، ممکن است شما یک پست یا محصولی داشته باشید که به دو دسته متصل شده باشد و تحت دو آدرس اینترنتی نیز وجود داشته باشد ، مانند این آدرس‌ها:

example.com/seo/plugins

example.com/other/speed

اگر این URL ها هر دو برای یک محصول مشابه باشند، انتخاب یکی به عنوان آدرس کانونی به گوگل و سایر موتورهای جستجوگر می گوید کدام یک را در نتایج جستجو نمایش دهند.

محتوای تکراری

محتوای تکراری و معرفی آدرس اصلی به گوگل

یک آدرس متعارف ( Canonicals ) همچنین شما را قادر می سازد نسخه اصلی مقاله را به موتورهای جستجو نشان دهید. خیلی ساده و شفاف بگوییم، اگر محتوای تکراری داشته باشید و محتوای اصلی را برای گوگل و سایر موتورهای جستجو مشخص نکرده باشید، به این معنا است که کلا محتوای شما وجود خارجی ندارد و هیچ تاثیر مثبتی در سئو نداشته و هیچ ترافیک ثبت شده قابل آنالیزی به سمت وب سایت شما ارسال نمی‌کند.

نحوه تشخیص URL معمولی

با قرار دادن نشانه rel = “canonical” در آدرس صفحه مدنظرتان که همان صفحه اصلی محتوای شما است، یک URL معمولی در منبع یک صفحه وب وجود خواهد داشت. این نشانه، عنصری است که فقط موتورهای جستجو آن می بینند و کاربران شما به هیچ عنوان متوجه تفاوت این صفحه با صفحات دیگر با این تغییر نخواهند شد.

چه موقع تغییر مسیر دهید، چه زمانی از یک آدرس عادی استفاده کنید

یک نکته بسیار مهم در مساله قرار دادن نشانه مفهومی در آدرس صفحه قرار دارد. اگر می توانید یک URL را بدون مشکل و بروز خطا در سایت خود تغییر مسیر دهید، قطعا اینکار را انجام داده و در اولویت قرار دهید. اما اگر تغییر مسیر سایت شما را با مشکل مواجه کرده و روی سئو تاثیر منفی می‌گذارد، قرار دادن نشانه مفهومی در آدرس وب سایت یک راه حل بسیار مناسب است.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :