معرفی ابزارهای بررسی سئو رقیبان

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
ابزارهای بررسی سئو رقیبان

مهم نیست در چه صنعتی هستید، باید رقبای اصلی خود را پیگیری کنید. برای شکست دادن رقبا، باید از هر حرکت بازاریابی رقبای خود اطلاع د اشته باشید. ردیابی رتبه ‌بندی جستجوی رقبا، محتوا، نام ‌گذاری‌ های اجتماعی، ایمیل ‌ها و هر چیز دیگری که برای تقویت تجارت انجام می ‌دهند. آنچه برای آنها مفید است می تواند برای شما نیز مفید باشد. هزاران ابزار سئو وجود دارد که نه تنها عملکرد وب سایت شما، بلکه بر عملکرد رقبای شما نیز نظارت می کند. ما در اینجا ابزارهای بررسی سئو رقیبان را برایتان آورده ایم.

ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل رقبای سئو

برای هوش رقابتی عالی، این ابزارهای سئو را به مجموعه بازاریابی خود اضافه کنید:

#1. الکسا – نظارت بر ترافیک

الکسا امکان ردیابی ترافیک جهانی وب سایت های خود و رقبا را فراهم می کند. “اطلاعات قدرت است” و الکسا یکی از آن ابزارهای ضروری می باشد که می توانید از آن برای تبدیل داده ها به ارزش رقابتی برای تجارت خود استفاده کنید. این به شما امکان می دهد از بک لینک ها، ترافیک، کلمات کلیدی و غیره رقبای خود اطلاع داشته باشید.

#2. رتبه بندی SE – رتبه بندی مسیر

از ابزارهای بررسی سئو رقیبان بوده و به شما کمک می کند تا رتبه بندی جستجوی رقبا را در هر موتور و منطقه هدف، حداکثر تا پنج پروژه در هر وب سایت نظارت کنید. می ‌توانید گزارش‌ های دقیقی از رقبای اصلی، مانند داده ‌های میانگین موقعیت‌ های آنها، پیش‌ بینی ترافیک، و دید وب‌ سایت دریافت کنید. این ابزار اطلاعات مختصری در مورد 10 وب سایت برتر برای هر یک از درخواست های شما ارائه می دهد. اگر می ‌خواهید هر چیزی را با جزئیات بیشتری ردیابی کنید، آن را به برگه «رقبای اصلی» اضافه نمایید.

#3. InfiniGraph از ابزارهای بررسی سئو رقیبان – روندهای رسانه های اجتماعی را تماشا کنید

به شما امکان می دهد روند رسانه های اجتماعی رقبای خود را در جایگاه خود ردیابی کنید و بینش مخاطبان هدف خود را بدست آورید. این هوش اجتماعی مبتنی بر کلمه کلیدی است و فعالیت های اجتماعی را بر اساس فاکتور “ارتباط” رتبه بندی می کند.

شما می توانید بک لینک های رقبای مختلف را ردیابی کنید و بک لینک های با کیفیت را پیدا کنید. این می تواند به تجزیه و تحلیل بک لینک وبلاگ نویسان و وب مسترها در زمینه خود کمک کند تا استراتژی ساخت لینک خود را ایجاد نمایید، لینک های با کیفیت از رقبای خود ایجاد کنید.

Monitor Backlinks یکی از بهترین ابزارهای بررسی سئو رقیبان می باشد که به راحتی می توانید لینک های جدید رقبای خود را بررسی کنید، لینک های خوب و بد را تجزیه و تحلیل کرده، نتایج را مقایسه کنید و یک استراتژی بازاریابی جدید بسازید.

#5. SpyFu – مشاهده کلمات کلیدی رقیب

SpyFu ابزار قدرتمندی است که به شما امکان می دهد تمام داده های مربوط به کلمات کلیدی رقبا را در جستجوی ارگانیک و AdWords مشاهده کنید. این ابزار خوبی برای تحقیق در مورد جایگاه‌ ها، کلمات کلیدی جدید و برنامه‌ ریزی است.

ابزارهای بررسی سئو رقیبان

#6. Open Site Explorer – نظارت بر بک لینک ها

Open Site Explorer یک ابزار شناخته شده و آسان برای استفاده از Moz است که به نظارت بر بک لینک ها کمک می کند. نه تنها می توانید تمام بک لینک های رقبا را دنبال کنید، بلکه از آن تاریخ برای بهبود استراتژی های لینک سازی خود استفاده کنید.

کلام آخر

در این مقاله چند نمونه از ابزارهای بررسی سئو رقیبان را آوردیم، امیدواریم در تجزیه و تحلیل رقبا بتوانید به خوبی پیش بروید تا سئو را به خوبی در سایتتان پیاده کنید. برای بهره بردن از خدمات سئو سایت کلیک نمایید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :