بررسی ثبت دامنه

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
بررسی ثبت دامنه

حضور در اینترنت برای مشاغل، محصولات و خدمات امری ضروری می باشد. بررسی ثبت دامنه یکی از اولین گام ‌هایی است که باید هنگام ساختن سایت آنلاین خود بردارید.

نام دامنه

انتخاب یک نام دامنه مناسب که اغلب به آن URL می گویند بهترین راه برای کمک به افراد جهت یافتن محل حضور آنلاین شما است. انتخاب نام دامنه ای که مربوط به خود یا محتوای وب سایت شما باشد، اعتبار حضور آنلاین شما و بازدید کنندگانتان را افزایش می دهد.

آدرس ایمیل

هنگامی که یک نام دامنه را ثبت می کنید، تعداد نا محدودی آدرس ایمیل شخصی سازی شده در اختیار شما قرار می گیرد. بخشی از آدرس ایمیل که پس از نماد “@” وجود دارد، نام دامنه شما است. به عنوان مثال، ثبت نام دامنه “yourdomain.com” به شما امکان می دهد از آدرس های ایمیل مانند [email protected]”” یا “[email protected]” استفاده کنید.

ارسال دامنه

اگر صفحه وب یا وبلاگ شخصی ندارید، با استفاده از ارسال دامنه، می توانید نام دامنه خود را طوری تنظیم نمایید که بازدیدکنندگان را به هر صفحه وب دیگری در اینترنت هدایت کند. به عنوان مثال، می توانید “yourdomain.com” را ثبت کرده و آن را طوری تنظیم کنید که بازدیدکنندگان را به صفحه فیس بوک یا توییترتان هدایت نماید.

زیر دامنه ها

بررسی ثبت دامنه به شما این امکان را می دهد که به تعداد دلخواه، زیر دامنه اضافه کنید. یک زیر دامنه، پیشوند نام دامنه اصلی شما است، مانند blog.yourdomain.com”” یا “support.yourdomain.com.” زیر دامنه می تواند حاوی صفحه وب منحصر به فرد بوده و برای ارسال دامنه به سایت های دیگر استفاده شود.

تبلیغ کسب و کار یا محصول

ثبت نام دامنه راهی عالی برای شروع بازاریابی و تبلیغات آنلاین محصولات شما است. زیر دامنه ها را می توان برای ایجاد صفحات محصول خاص در نام دامنه شرکت به کار برد. این کار رتبه شما را در موتورهای جستجو مانند گوگل به شدت بهبود می بخشد.

دسترسی

هزاران نام دامنه هر روز ثبت می شود، بنابراین انتظار برای ثبت یک دامنه خاص که به شما مربوط است، کاری سخت می باشد. همان طور که می دانیم دامنه ‌ها پس از مدت زمانی منقضی می ‌شوند، بنابراین باید تمدید گردد

اهمیت بررسی ثبت دامنه برای بازرگانان

استفاده از اینترنت حتی برای کارهای ساده مانند ارسال یا دریافت ایمیل، به یک فعالیت روزمره برای مقاصد شخصی و حرفه ای تبدیل شده است. برای تاجرانی که می خواهند یک تصویر حرفه ای ارائه دهند، نام دامنه امری مهم محسوب می شود.

تصویر حرفه ای

نام دامنه شما نشان دهنده هویت اینترنتی کسب و کار آنلاینتان است. روشی که کسب و کار خود را ارائه می دهید می تواند تأثیرات مثبت و منفی بر موفقیت آن داشته باشد.

کلام آخر

یک نام دامنه برای میزبانی سایت وبلاگ خود انتخاب نمایید. این دامین به عنوان آدرس وب مشتریان یا خوانندگان برای مکان یابی وبلاگ شما در اینترنت عمل می کند. بررسی ثبت دامنه جذاب برای ایجاد ترافیک آنلاین ضروری است. آدرس شما نیز باید به راحتی قابل یادآوری باشد. از «.com» در آدرس وب سایت خود به جای «.org»، «.net»، «.us» استفاده کنید زیرا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و به اعتبار وبلاگ شما می افزاید.

بررسی ثبت دامنه

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :