بررسی هاست ابری

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
میزبانی ابری

میزبانی ابری به شما امکان توزیع داده هایتان را بین چندین سرور شبکه ای که در یک منطقه جغرافیایی بزرگ پخش شده اند، می دهد. کلمه ابر از این واقعیت ناشی می شود که این سرورها فقط در یک محیط مجازی وجود دارند.

جهت کسب اطلاعات مقاله هاست کلود را مطالعه نمایید.

سرویس میزبانی ابری

 • سرویس میزبانی ابری نوعی از خدمات ارائه شده توسط یک فروشنده است که از رایانش ابری و «خوشه‌ ها» به جای سرور های مستقل استفاده می‌ کند.
 • یک وب سایت می تواند از منابع به اشتراک گذاشته شده در چندین سرور یک مرکز داده استفاده کند و در نتیجه، حتی اگر یک سرور ابری خراب شود، دیگری می تواند وارد عمل شده و همه چیز را در حال اجرا نگه دارد.
 • ابر را به عنوان مجموعه‌ ای از ماشین ‌های مختلف در نظر بگیرید که همگی متصل و قابل تعویض هستند، هرچه ماشین ‌های بیشتری به شبکه متصل شود، منابع بیشتری به ابر اضافه می گردد.

هاست ابری چگونه کار می کند؟

راه حل های میزبانی ابری با پخش داده های وب سایت شما در چندین سرور که همگی به یکدیگر متصل هستند، کار می کنند. این بدان معناست که داده‌ های شما در زیرساخت سرورها و یک محیط مبتنی بر ماشین مجازی پخش می ‌شوند.

میزبانی ابری قابل اعتماد، مقیاس پذیر، امن و مهمتر از همه مقرون به صرفه است.

میزبانی ابری

میزان امنیت

در محیط‌ های میزبانی سنتی، فایل ‌های وب‌ سایت معمولاً روی یک سرور ذخیره می‌ شوند. در فضای ابری، فایل های سایت در چندین مکان سرور مجازی توزیع و پخش می گردند.

از نظر امنیت، میزبانی ابری لایه های حفاظتی بیشتری را فراهم می کند. علاوه بر اقدامات امنیتی فیزیکی سرور، امنیت مجازی نیز وجود دارد که محیط های سرور مجازی را از هک شدن محافظت می نماید.

نکته!

همه‌ی هاست های ابری سطح یکسانی از امنیت را ارائه نمی دهند. امنیت کلی هر پلتفرم عمدتاً به پروتکل هایی بستگی دارد که برای امنیت پیاده سازی می شوند. به عنوان مثال، اگر میزبان سیاست های امنیتی را به درستی پیکربندی نکند، یک پلت فرم ابری می تواند بسیار ناامن باشد.

میزبانی ابری

میزبانی ابری برای چه کسانی مناسب است؟

مزیت هاست ابری این است که به شما امکان افزایش و کاهش منابعتان را می دهد که این موضوع برای سایت هایی که ترافیک نامنظم دارند، ایده آل است.

مزایای هاست ابری

میزبانی ابری یک فناوری جدید است. یکی از بزرگترین مزیت های سرویس های ابری، توانایی مقیاس کردن منابع و پرداخت هزینه برای آنچه نیاز دارید یا استفاده می کنید. برخی از مزایای دیگر میزبانی ابری عبارتند از:

 • مقیاس پذیری منابع
 • امنیت بهبود یافته
 • بسیار مقرون به صرفه
 • افزایش آپتایم سرورها
 • پشتیبان گیری یکپارچه و بازیابی فاجعه

کلام آخر

ارائه دهندگان میزبانی ابری بسیار زیادی وجود دارند که در نگاه اول برای کسی که اطلاعات کمی در مورد این فناوری دارد، می تواند خسته کننده به نظر برسد.

برای اتخاذ بهترین تصمیم، صاحبان مشاغل و تصمیم گیرندگان باید الزامات خاص خود را ارزیابی کنند و انتظارات خود را در برابر برنامه های ابری ارائه دهنده، ویژگی ها، امنیت و قیمت و بسیاری از عوامل دیگر بیان نمایند.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :