نگاهی به کلود لینوکس

دسته بندی ها : تکنولوژی محمد یاری پور
کلود لینوکس

کلود لینوکس یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است که برای ارائه به میزبانان اشتراکی، دارای سیستم عامل پایدار بوده و ایمن تر طراحی شده است. کلود لینوکس   ویژگی هایی را پیاده سازی می کند تا مدیران سیستم را قادر به کنترل دقیق استفاده از منابع سرور خود کنند.کلود لینوکس  به شما اطمینان می دهد که مشکلات مربوط به یک هاست، باعث خراب شدن سرویس برای دیگران نمی شود.

دلیل استفاده از کلود لینوکس

کلود لینوکس با استفاده از ویژگی LVE (Lightweight Virtual Environment) حساب های کاربری را مجازی می کند. به هر LVE  مقدار مشخصی از منابع (حافظه، پردازنده و غیره) اختصاص داده شده است که از کل منابع سرور جدا شده است.

اگر یک حساب به طور ناگهانی میزان ترافیک را افزایش دهد یا شروع به استفاده از CPU یا حافظه بیش از حد کند، به جای اینکه سرعت کل سرور را کاهش دهد و احتمالاً باعث خرابی شود، فقط LVE، کند خواهد شد.

کلود لینوکس  چگونه به محیط های میزبانی اشتراکی کمک می کند؟

یک محیط میزبانی مشترک یا همان “هاست اشتراکی“، محیطی است که صدها وب سایت را در یک سرور میزبانی کرده و منابع سرور را به طور مساوی به اشتراک می گذارد.

در یک محیط میزبانی مشترک، مدیر سرور،  کنترل محدودی بر استفاده از منابع سرور توسط یک وب سایت خاص دارد. اگر یک وب سایت از منابع ناعادلانه ای استفاده کند، مثلاً به دلیل قرار گرفتن در معرض حمله  DDoS، اسکریپت ضعیف نوشته شده و افزایش بازدید، کل سرور کند شده و یا به طور کامل خراب می شود.

در میزبانی سنتی، ما نمی توانیم محدودیتی برای استفاده ازRAM ، CPU  و سایر منابع برای یک وب سایت خاص را تعیین کنیم.

یافتن وب سایت های مشکل دار، یک کار وقت گیر بوده و رفع چنین مواردی گاهی به انسداد هاست وب سایت نیاز دارد. این مساله می تواند منجر به رضایت مشتریانی شود که بر تجارت شما تأثیر منفی می گذارند.

هنگام بروز مشکلات در محیط میزبانی کلود لینوکس چه اتفاقی می افتد؟

در یک محیط میزبانی مشترک مبتنی بر کلود لینوکس، هنگامی که یک وب سایت به محدودیت منابع تعیین شده خود می رسد، سرعت سایت کم خواهد شد. وب سایت با مصرف بیش از حد منابع به طور موقت کار می کند تا زمانی که استفاده از منابع به حالت عادی برگردد.

در محیط های میزبانی  کلود لینوکس، محدودیت هایی برای محافظت در برابر سوءاستفاده کنندگان و اسکریپت های مخرب، اعمال شده است.

کلود لینوکس

ویژگی های  کلود لینوکس

     افزایش ناگهانی ترافیک یک وب سایت، هرگز به معنای خرابی برای یک وب سایت دیگر یا به طور کلی سرور نخواهد بود. از آنجا که هر وب سایت منابع اختصاص یافته خود را دارد، منابع حفاظت شده بوده و این امر باعث می شود اگر جهش ناگهانی  در سرور صورت گیرد، وب سایت ها فعالیت خود را ادامه دهند.

هسته سخت شده CloudLinux به شما کمک می کند تا از حمله هکرها به سایر حساب های وب سایت که در همان سرور قرار دارند، جلوگیری کند.

  CloudLinux دارای یک ویژگی داخلی به نام PHP selector است که به کاربران امکان می دهد نسخه خاص PHP مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

  CloudLinux نسخه های PHP 4.4، 5.1، 5.2، 5.3، 5.4، 5.5 و 5.6 را ارائه می کند.

سخن نهایی

CloudLinux مدیریت پیشرفته منابع، امنیت بهتر و بهینه سازی عملکرد را فراهم می کند که به طور خاص برای محیط میزبانی چندین کاربر در یک سرور ارائه شده است. این عملکرد عالی، به ارائه دهندگان خدمات میزبانی و مراکز داده کمک می کند تا پشتیبانی بهتری از مشتریان خود داشته باشند و صرفه جویی در هزینه شوند.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :