تجزیه و تحلیل سایت رقبا؛ معرفی ابزارها

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
جزیه و تحلیل سایت رقبا

اگر در سایت خود نیازمند ترافیک ارگانیک بیشتری هستید، وب سایت شما لازم است، بهتر از رقبا باشد. به همین دلیل تجزیه و تحلیل سایت رقبا مهم ترین کاری است که باید برای بالا بردن سایتتان انجام دهید.

تجزیه و تحلیل رقبای خود به سادگی به این معنی است که نگاهی به کارهایی که انجام می دهند بیندازید تا بتوانید بفهمید که چگونه آنها را شکست دهید. برای مثال، اگر آنها کلمات کلیدی مشابه شما را هدف قرار می دهند (و شما می توانید آنها را شناسایی کنید)، راهی برای بهبود محتوای خود بیندیشید.

چرا نظارت بر وب سایت های رقبا مهم است

به طور خلاصه، نظارت بر رقبای آنلاین شما می تواند حجم عظیمی از اطلاعات را به دست آورد. مهمتر از آن، این ایده ای به شما می دهد که استراتژی های بهینه سازی موتور جستجو (SEO) آنها چیست. به عنوان مثال، می‌توانید بفهمید که کدام کلمات کلیدی را هدف قرار می‌ دهند.

نحوه تجزیه و تحلیل سایت رقبا

برای این آموزش، ما بر روی ابزارهای تجزیه و تحلیل سئو رایگان تمرکز می کنیم.

مرحله اول: رقبای برتر خود را شناسایی کنید

بهترین راه برای اینکه بدانید رقبای برتر شما چه کسانی هستند این است که بدانید کدام وب سایت ها بیشترین “همپوشانی بینندگان” را با شما دارند. به بیان دیگر، سایت های دیگری را که مخاطبان شما بازدید می کنند، بررسی نمایید، زیرا آنها نیز بسیاری از کلمات کلیدی مشابه شما را هدف قرار می دهند.

برای انجام این کار، می توانید از الکسا استفاده کنید. این یک سرویس ترافیک تجزیه و تحلیل وب است که بیش از 30 میلیون وب سایت را ردیابی می کند و اگر سایت شما دارای ترافیک مناسبی باشد، احتمال اینکه الکسا آن را ردیابی کند، وجود دارد.

مرحله 2: به محتوای برتر رقیب خود نگاهی بیندازید

دانستن اینکه چه محتوایی بیشترین ترافیک را به سمت رقبای شما می ‌آورد، یک روش عالی برای به دست آوردن بینش در مورد استراتژی آنها است. شما می توانید بدانید که آنها روی چه نوع پست هایی تمرکز می کنند، محتوای آنها چقدر عمیق است، چه کلمات کلیدی را هدف قرار می دهند و موارد دیگر.

SEMRush ابزاری است که خدمات تجزیه و تحلیل سایت رقبا را ارائه می دهد. این ابزار قیمت بسیار بالایی دارد، اما برنامه رایگان آن شما را قادر می‌ سازد تا ده تحلیل در روز اجرا کنید که برای اجرای تجزیه و تحلیل سایت رقیب کافی است.

مرحله سوم: به دنبال کلمات کلیدی مشترک خود باشید

به عنوان ضمیمه مرحله شماره دو، خوب است که به دنبال کلمات کلیدی مشترک خود با رقبا نیز باشید. این به شما ایده می دهد که در حال حاضر چه محتوایی دارید که در صورت بهبود، می تواند ترافیک بیشتری را به همراه داشته باشد. همچنین می توانید از SEMRush برای یافتن آن داده ها استفاده کنید.

مرحله چهارم: چک کردن بک لینک (برای تجزیه و تحلیل سایت رقبا)

همانطور که می دانید، بک لینک یکی دیگر از سیگنال هایی است که برای موتورهای جستجو ارزش زیادی دارد. دانستن اینکه کدام وب ‌سایت‌ ها به رقبای شما پیوند می ‌دهند، می تواند کمک زیادی به سایت شما داشته باشد. برای این مرحله می توانید از ابزار Backlinks استفاده کنید. URL های رقبای خود را وارد کنید تا لیستی از بک لینک ها را در اختیار شما قرار دهد.

جزیه و تحلیل سایت رقبا

کلام آخر

می خواهید سایتتان را در صفحات برتر گوگل ببینید؟! تجزیه و تحلیل سایت رقبا را فراموش نکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، روی تماس با ما کلیک نمایید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :