چگونه یک چارچوب بازاریابی محتوایی انیمیشن بسازیم؟

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
شغل دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی یکی از مهمترین چیزهایی است که شما باید به عنوان یک خلاق در صنعت انیمیشن روی آن تمرکز کنید. برای این کار شما باید مطمئن شوید که محتوایتان برای عموم قابل مشاهده است. انتشار مداوم محتوا، ترافیک بیشتری را به سمت شما و برندتان هدایت می کند، همچنین داشتن یک چارچوب بازاریابی تولید محتوا و انیمیشن، به شما در برنامه ریزی و مدیریت محتوایتان کمک می کند.

چارچوب بازاریابی محتوای انیمیشن خود را برنامه ریزی کنید:

برنامه ریزی بسیار مهم است تا مطمئن شوید که ایده مشخصی از محتوایی که ایجاد و منتشر می کنید، مانند ویدیوهای متحرک، دارید و با محتوا یا ویدیوهایی که قبلاً منتشر کرده اید، مطابقت دارد.

ایجاد یک جدول زمانی تولید محتوا برای کسب و کار انیمیشن شما که برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت را متعادل می کند، می تواند بسیار مفید بوده و در تضمین ثبات در طول سال کمک نماید.

برنامه ریزی کوتاه مدت برای محتوای انیمیشن

برنامه ریزی کوتاه مدت اغلب می تواند به قسمت بعدی محتوای انیمیشنی که قصد انتشار آن را دارید، اشاره کند و برای کمک به تحقق اهداف بلند مدت شما مفید باشد.

برنامه ریزی بلند مدت برای محتوای انیمیشن شما

برنامه ریزی بلندمدت اغلب با هدف خدمت به نیازهای مخاطبان شما و تکامل در کنار آنها انجام می شود. این برنامه ریزی ها اهداف و استانداردهایی را ایجاد می کند که به وسیله آنها باید امیدوار به دستیابی و ارتقاء باشید.

استفاده از ابزارهای نرم افزاری برنامه ریزی را در نظر بگیرید

Trello یک ابزار عالی برای برنامه ریزی است، هم در محیط گروهی استودیوی انیمیشن و هم اگر خودتان به عنوان یک انیماتور مستقل کار می کنید.

nTask یک ابزار مدیریت پروژه آنلاین رایگان فوق العاده است که می تواند به شما در برنامه ریزی و تمرکز اولویت های خود کمک کند.

چگونه یک چارچوب تولید محتوا و انیمیشن برای بازاریابی بسازیم؟

1. مفهوم سازی کنید

به طور طبیعی، قبل از شروع ایجاد و انتشار محتوا، باید ایده ای از محتوایی که قصد کار روی آن را دارید، در نظر بگیرید. داشتن فهرستی از ایده‌ های موضوعی و کلمات کلیدی که در ابتدا یا انتهای هر ماه ایجاد می ‌کنید، به شما این امکان را می ‌دهد که از یک منبع گسترده استفاده کنید و به مفهوم‌ سازی محتوایی که می ‌خواهید تولید نمایید، کمک کنید.

نمونه هایی از مفاهیم انیمیشنی عبارتند از:

 • محتوای آموزشی
 • محتوای داستانی مبتنی بر شخصیت
 • محتوای تبلیغاتی

برخی از کلمات کلیدی که با این مفاهیم مرتبط هستند، می توانند عبارتند از:

 • فیلم های آموزشی
 • شخصیت های متحرک
 • تبلیغ

2. هدف گذاری کنید

داشتن مجموعه ای از اهداف و جدول زمانی که می توانید دنبال کنید و شما را به اهداف گفته شده هدایت می نماید، به شما این امکان را می دهد تا به آنچه مهم است، توجه کنید. داشتن اهداف همچنین باعث ایجاد مسئولیت برای اطمینان از ایجاد محتوا و مطابقت با هدف می گردد. اهداف شما می تواند به سمت پیشرفت شغلی یا پیشرفت مهارت شما هدایت شود.

نمونه هایی از اهداف تولید محتوا و انیمیشن می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تا پایان سال سبک جدیدی از انیمیشن را بیاموزید
 • افزایش فالوور آنلاین در اینستاگرام تا پایان سال

3. یک جریان برای حجم کار ایجاد کنید

تقسیم کار کلی به قطعات کوچکتر که به تولید محتوا می پردازند، امکان بررسی را در مورد چگونگی حرکت محتوا از فرآیندی به فرآیند دیگر فراهم می کند. همچنین با نگاه کردن به آنچه در آن لحظه از زمان مهم است، به مدیریت فرآیند کمک نمایید.

به‌ جای مدیریت فرآیندهای تمام‌ شده بزرگ مانند «ویرایش» و «منتشر شده»، آن ‌ها را به فرآیندهای کوچک ‌تری مانند «طرح کلی کامل شده»، «پیش ‌نویس دوم» و غیره تقسیم کنید.

تولید محتوا و انیمیشن

کلام آخر

فرآیند تولید محتوا ممکن است گاهی دشوار باشد، اما به طور فزاینده‌ ای ضروری است که به طور مداوم محتوا ایجاد، انتشار و ترویج شود. ایجاد و پایبندی به یک چارچوب تولید محتوا باعث ایجاد حس مسئولیت پذیری نسبت به کار شما و تضمین ثبات در کیفیت تولید محتوا و انیمیشن شما می شود.

برای تولید محتوای سایت خود می توانید از نویسندگان امن اس اس ال کمک بگیرید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :