روش های تولید محتوا

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
تولید محتوا یعنی چه

روش های تولید محتوا را می شناسید؟ همه ما می دانیم که محتوای شگفت انگیز برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال امروزه ضروری است. به ویژه هنگامی که صحبت از بهینه سازی موتور جستجو (SEO) می شود. برخی روش های تولید محتوا را در اینجا بررسی میکنیم.

روش های تولید محتوا

1-از قبل برنامه ریزی کنید

اگر می خواهید یک محتوای شگفت انگیز تولید کنید که شما را به سمت اهداف استراتژیک خود سوق دهد، بنابراین به یک برنامه نیاز خواهید داشت.

اگر می خواهید این کار را یک گام جلوتر بردارید، حتی می توانید از یک سیستم مدیریت پروژه مانند Basecamp یا Teamwork برای برنامه ریزی تمام کارهای مرتبط با محتوای برنامه ریزی شده استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا همه چیز را به طور موثر مدیریت کنید، و اگر با یک تیم کار می کنید، یک سیستم کاملاً مناسب برای پاسخگویی فراهم می کند.

2- مراحل تولید محتوای دسته ای

بهتر است تولید محتوا را به سه مرحله تقسیم کنید:

ایجاد طرح کلی

 تولید کردن

 ویرایش محتوا

روش های تولید محتوا
روش های تولید محتوا

طرح کلی

 کارآمدترین راه برای تولید سریع یک قطعه محتوا ابتدا ایجاد یک طرح کلی است که مفهوم کلی که شما در نظر دارید به یک سند ساختاریافته تبدیل می کند تا قبل از شروع نوشتن آن را سازماندهی کنید.

این به شما کمک می کند تا افکار شما را در جریان نگه دارید و باعث کاهش زمان و انرژی هدر رفته میشود.

تولید کردن

در مرحله بعد، شروع به نوشتن کنید، غلط های نوشتاری و ویرایش جملات را در این مرحله نادیده بگیرید و فقط  نظرات و افکار خودتان را در صفحه پیاده کنید.

ویرایش نوشته ها

در نهایت به ویرایش نوشته ها بپردازید.

3. اشتراک گذاری محتوا

نکته مهم این است که نه فقط به عنوان “محتوای رایگان”، بلکه به عنوان افزودن ارزش منحصر به فرد به مخاطبان خود و ارزشمند کردن آن برای شرکای خود در تولید محتوا، محتوای خود را به اشتراک بگذارید. این باید شامل پیوند دادن به وب سایت ها و پروفایل های اجتماعی همکاران شما، به اشتراک گذاری محتوا در رسانه های اجتماعی، حتی تبلیغ آن از طریق تبلیغات پولی باشد.

اگر این کار را به خوبی انجام دهید، احتمالاً همکاران شما مشتاق خواهند شد که در آینده دوباره با شما کار کنند، محتوا را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند، از وب سایت های خود به آن لینک دهند و حتی ممکن است شما را به افراد دیگری در تیم خود معرفی کنند.

4 – استفاده دوباره از تولید محتوا

محتوایی را  که نوشتید وهمه دوست دارند لزوماً فقط یک پست وبلاگ نباشد، می توانید آن را مجدداً در یک ویدیو یا پادکست قرار دهید یا حتی به عنوان پست مهمان در وب سایت های دیگر بازنویسی کنید.

سخن نهایی

این وظیفه ماست که محتوایی ایجاد کنیم که مورد توجه خبرنگاران و مصرف کنندگان قرار گیرد.

گاهی اوقات بهترین راه برای ایجاد محتوای جدید این است که به سادگی از رسانه ها بپرسید که آنها به چه چیزی علاقه دارند. گزارشگران کسانی هستند که شما در نهایت می خواهید محتوا را با آنها به اشتراک بگذارید، بنابراین خوب است دیدگاه آنها را در مورد نوع محتوای مورد نظر خود جلب کنید.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :