نگاهی به نکات سئو محتوا

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
نحوه نگارش مقاله

در این مقاله قصد داریم به بررسی نکات سئو محتوا  بپردازیم. اما، به منظور درک نکات سئو محتوا ، بهتر است که ابتدا سئو محتوا را بررسی کنیم.

عبارت “سئو محتوا”  از دو کلمه  تشکیل شده است. پس، تفکیک این عبارت به اجزای تشکیل دهنده ی آن، مفید به نظر می رسد.

سئو

به بهینه سازی موتور جستجو یا فرآیند بهینه سازی وب سایت گفته می شود تا افراد بتوانند از طریق موتورهای جستجو مانند Google به راحتی آن را پیدا کنند.

محتوا

منظور از “محتوا” هر اطلاعاتی است که در وب موجود است.

پس سئو محتوا، شامل محتوایی است که با هدف جذب ترافیک موتور جستجو ایجاد می شود.

در ادامه  معرفی انواع سئو محتوا می پردازیم.

 سئو محتوا می تواند شامل هر یک از موارد زیر باشد:

صفحات محصول

هر سایت خرده فروشی

نکات سئو محتوا

پست های وبلاگ

یک وبلاگ یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد یک جریان منظم از محتوای موثر SEO است.
مقالات – مقاله خبری ، مصاحبه یا یک بخش ویژه را در نظر بگیرید. این نوع اصلی محتوایی است که در اکثر وب سایت های به سبک روزنامه یا مجله پیدا خواهید کرد.

لیست ها

لیست در واقع فقط نوعی مقاله است ، اما قالب بندی آن به صورت لیست اسکن را آسان می کند. به نظر می رسد که این نوع عناوین وقتی در نتایج جستجو یا در فیدهای شبکه های اجتماعی یافت می شوند ، قابل کلیک بیشتری هستند.

راهنماها

راهنما محتوای طولانی تری است که به طور دقیق نحوه انجام کار را توضیح می دهد. اما به خاطر داشته باشید که ایجاد یک دیوار ثبت نام احتمالاً میزان ترافیک جستجوگرها را که می توانید به آن راهنما هدایت کنید کاهش می دهد.
فیلم ها – به طور کلی فیلم ها در وب کمتر از صفحات متن هستند. در نتیجه ، می توان با ایجاد یک ویدیو به جای مقاله ، در صفحه اول برای یک کلمه کلیدی رقابتی رتبه بندی آسان تری داشت.

 اینفوگرافیک

یا تصاویر با فرم بزرگ که حاوی داده های زیادی (اغلب به صورت نمودار یا نمودار) در یک موضوع واحد هستند ، می تواند تعداد زیادی بازدید از صفحه و پیوندها را بهمراه داشته باشد. با این حال ، از آنجا که محتوا زیادی در تصویر جاسازی شده است و بنابراین به عنوان متن توسط موتورهای جستجو قابل خواندن نیست ، مهم این است که بقیه صفحه را به دقت بهینه کنید.

نمایش اسلایدها – نمایش اسلاید راهی برای نمایش مجموعه ای از تصاویر مرتبط است. بعضی اوقات تصاویر مهمتر از متن هستند در اینجا دوباره ، جستجو در سایت عنوان ، زیرنویس ها ، نام پرونده های تصویری و غیره مهم است زیرا موتورهای جستجو  کلمات کمتری برای خواندن دارند.
واژه نامه ها – بسیاری  از افراد از موتورهای جستجو برای پیدا کردن اصطلاحات به جای فرهنگ لغت استفاده می کنند. پس اگر در یک صنعت تخصصی کار می کنید ، یک واژه نامه کاملاً مناسب می تواند روش خوبی برای جذب ترافیک جستجو باشد.

دایرکتوری ها

دایرکتوری طبقه بندی مفیدی است که از لینک های سایت ها یا منابع پیرامون یک موضوع مشخص استفاده می شود.

البته، اینها تنها موارد محدودی از سئو محتوا هستند و تقریبا می توان گفت که موارد نامحدود بسیاری وجود دارد.

نکات سئو محتوا

هدف این مقاله، این نیست که همه چیزهایی را که باید در مورد بهینه سازی محتوا خود برای موتورهای جستجو بدانید به شما گفته شود. بلکه شما می توانید با مهم ترین نکات سئو محتوا آشنا شوید:

جستجوی کلمات کلیدی

اگر می خواهید از طریق جستجو ترافیک ایجاد کنید ، بهتر است ، می توانید روی کلمات کلیدی متمرکز شوید که مقدار مشخصی از حجم جستجو از قبل برای آنها وجود دارد.
بهینه سازی کلمات کلیدی: بدانید کجا و چگونه می توان از کلمات کلیدی در محتوا خود برای حداکثر جستجو استفاده کرد.

سازماندهی محتوا

محتوا سایت شما باید به روشی منطقی تنظیم شود. این نه تنها برای سئو خوب است ، بلکه به بازدیدکنندگان سایت شما کمک می کند تا سایر مطالب مرتبط را به راحتی پیدا کنند.

ارتقای محتوا

با به اشتراک گذاشتن آن در شبکه های اجتماعی و ایجاد پیوند به محتوای خود (چه از طریق سایت های داخلی و چه از طریق سایت های خارجی) ، قابلیت مشاهده برای محتوای جدید را افزایش دهید.
نکته بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که اگر ترافیک موتور جستجو تنها هدف شما باشد ، نتایج شما احتمالاً متضرر خواهد شد. برای اینکه هم موتورهای جستجو (که با گذشت زمان با رتبه های بالا به شما پاداش می دهند) و هم مشتریان بالقوه و بازدیدکنندگان را جلب کنید، باید ارزش بالاتر و فراتر از بهینه سازی موتور جستجو را ارائه دهید.

به عبارت دیگر ، محتوا “کم ارزش” تولید نکنید که تنها از نظر رتبه بندی مناسب باشد ، اما هیچ ارزش اضافی به کاربر موتور جستجو ارائه نمی دهد. زیرا، سایتهایی که محتوای کم ارزش را تبلیغ می کنند خطر مجازات شدن توسط Google را دارند.

در پایان، چهار مرحله برای تعریف استراتژی سئو محتوا آورده شده است:

اهداف خود را مشخص کنید

ابتدا اهداف خود را به عنوان یک وب سایت یا تجارت تعیین کنید. آیا به دنبال فروش از طریق وب سایت خود هستید؟ آیا از طریق تبلیغات از سایت خود درآمد کسب می کنید و بنابراین فقط می خواهید میزان بازدید و افزایش خواننده را افزایش دهید؟ اهداف شما مشخص می کند که شما باید بر چه نوع محتوایی تمرکز کنید.

مخاطبان خود را بشناسید

نظرسنجی ها و نرم افزار تجزیه و تحلیل شما می تواند به شما کمک کند تا تصویری بهتر از بازدید کننده یا مشتری معمولی خود بگیرید. شخصیت های بازاریابی یا شخصیت هایی را نشان دهید که بازدید کنندگان و مشتریان سایت ایده آل شما را نشان دهند. سپس به این فکر کنید که این اشخاص به دنبال چه نوع محتوایی هستند.

سئو محتوا را مجدداً تجزیه و تحلیل و ارزیابی کنید، تا ببینید چه چیزی مفید است و چه چیزی مفید نیست. در واقع تحلیل شما باید دو هدف داشته باشد:

موفقیت های خود را مطالعه کنید تا بتوانید آن استراتژی ها را تکرار کنید – به دنبال الگوها باشید. آیا مخاطبان شما فیلم دوست دارند؟ سپس فیلم های بیشتری بسازید! تقویم تحریریه خود را به جلو تنظیم کنید تا بتوانید زمان و تلاش بیشتری را روی انواع محتوایی که واقعاً طنین انداز است متمرکز کنید.
وقت خود را برای به روزرسانی و بهبود سئو محتوا قدیمی اختصاص دهید – اگر سعی کردید محتوا را برای یک کلمه کلیدی خاص بهینه کنید ، اما با توجه به تغییرات متفاوت آن کلمه کلیدی ، بازدید بیشتری دارد ، دوباره وارد شوید و آن را برای کلمه کلیدی جدید دوباره بهینه کنید. برای مثال ممکن است با قرار دادن آن کلمه کلیدی در عنوان ، میزان بازدید را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

یک تقویم سرمقاله ایجاد کنید. تقویم سرمقاله ، برنامه ای است که زمان انتشار مطالب جدید و نوع آن را تعیین می کند. این به شما کمک می کند تا یک برنامه منظم را رعایت کنید (به ویژه اینکه اگر وبلاگی دارید ، ایجاد محتوای جدید به طور منظم بسیار مهم است) ، همچنین از درگیری برای ایجاد موضوعی برای محتوا جدید در آخرین لحظه جلوگیری می کند.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :