بهینه سازی محتوا با یواست

دسته بندی ها : سئو رومینا محرر صفائی
نحوه نگارش مقاله

بهینه سازی محتوا در سئو بسیار اهمیت دارد. به عنوان مدیر سایت همواره تلاش کنید محتوای بهینه منتشر کنید تا به کمک آن پرمخاطب شوید. در این مقاله چند نکته مهم را بررسی میکنیم، با ما همراه باشید.

کلمه کلیدی اصلی خود را در یواست سئو وارد کنید

برای بهینه سازی محتوا یا وب سایت در یواست سئو، کلید واژه ای که می خواهید پست شما بر اساس آن رتبه بندی شود را وارد کنید. اینکار را در جعبه متا Yoast SEO یا نوار کناری انجام دهید. در طول مقاله خود، حتما از آن یاد کنید.

Yoast SEO Premium این امکان را می دهد تا مقاله را با بیش از یک کلمه کلیدی بهینه کنید.

می توانید از مترادف ها استفاده کنید. استفاده از کلمات مترادف باعث خوانایی بهتر متن می شود.

از وردپرس برای انتشار مقاله استفاده کنید

می توانید مقاله را مستقیماً در ویرایشگر وردپرس بنویسید؛ یا در ویرایشگر دیگر نوشته و در وردپرس قرار دهید.

پس از انتشار متن از طریق وردپرس، مرتب سازی عنوان را در یواست فراموش نکنید. (سایز H1 باید عنوان پست شما باشد ، H2 زیر عنوان و غیره است)

بهینه سازی محتوا

متن خود را از نظر خوانایی ارزیابی کنید

مقدمه مقاله باید توجه مخاطب را جلب کند. باید مقاله ای بنویسید که مخاطب از خواندن آن لذت  ببرد.

همیشه  تلاش کنید که مقاله جذاب، خوب و ساختار یافته بنویسید. در انتها، حتما آن را از زاویه های مختلف بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که متنی خوانا و قابل درک منتشر می کنید.

در یواست سئو، روی برگه تجزیه و تحلیل خوانایی کلیک کرده، نمرات خود را مشاهده کنید. تیک های سبز نشان می دهند که چه جنبه هایی از محتوای شما خوب است؛ تیک های نارنجی و قرمز نشان می دهند که کدام بخش را ویرایش کنید.  همچنین با کلیک بر روی نماد چشم، بخشهایی که مشکل دارند، برجسته می شود.

تنظیمات خوانایی یواست سئو را انجام دهید

تجزیه و تحلیل خوانایی به شما کمک می کند تا همواره متنی جذاب تر منتشر کنید. جملات طولانی را به جملات کوتاه تر تقسیم کنید. اگر پاراگراف ها خیلی طولانی هستند، آنها را هم تقسیم کنید. هرگز بهینه سازی محتوا در یواست سئو را از یاد نبرید.

اطمینان حاصل کنید که تیک کلی ( نمونه ای که در قسمت فوقانی سمت راست در زمینه پست شما وجود دارد) سبز است. اگر بیشتر جنبه های خوانایی را داشته باشید، تیک کلی سبز می شود.

Google Yoast SEO

در پیش نمایش Google Yoast SEO می توانید صفحه خود را در نتایج جستجو مشاهده کنید. اگر روی ویرایش snippet در یواست کلیک کنید، می توانید عنوان SEO ، URL و توضیحات متا را تنظیم کنید.

تیک های سبز رنگ بخش یواست سئو را بررسی کنید

در تجزیه و تحلیل سئو، تیک های سئو را بررسی کنید.

سبز به شما می گوید که کدام یک از جنبه های SEO شما خوب است؛ نارنجی و قرمز نشان می دهد از کجا می توانید استراتژی سئو خود را بهبود ببخشید.

عنوان های مقاله خود را با دقت نگاه کنید. آیا همه کلمه کلیدی اصلی شما را شامل می شوند؟ اگر نه، می توانید آنها را ویرایش کنید (البته بدون تغییر ساختار یا محتوای مقاله خود). هرگز کلمه کلیدی خود را در هر عنوان قرار ندهید؛ بسیار زیاد است.

در مقاله باید چندین بار از کلید واژه اصلی استفاده کنید. ضمن اینکه حتما در بند اول از کلمه کلیدی استفاده کنید. به عنوان یک قاعده کلی همیشه به یاد داشته باشید؛ از عبارات جستجوی خود در حدود 1 تا 2 درصد متن استفاده کرده و سعی کنید از مترادف ها و کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید. در بهینه سازی محتوا در یواست سئو بسیار موثر است.

همچنین ، استفاده از پیوند ها و تصاویر را از یاد نبرید. این از نکات مهم بهینه سازی محتوا یا وب سایت در یواست سئو است.

تعداد تیک های قرمز در پست بسیار است؟ وحشت نکنید؛ هر مشکل را به راحتی می توانید حل کنید. اما تحت هیچ شرایطی کلمه کلیدی اصلی خود را تغییر ندهید. پست ها در Yoast.com اغلب دارای چند تیک نارنجی و بعضی اوقات حتی یک یا دو نوع قرمز هستند. تیک کلی باید سبز باشد که اگر بیشتر جنبه های سئو شما بهینه باشد، این اتفاق می افتد. پس با آرامش، بهینه سازی محتوا در یواست سئو را پیش ببرید.

بخش شبکه های اجتماعی را اضافه کنید

آخرین مرحله، اضافه کردن شبکه های اجتماعی است. این یعنی که شما می توانید کانال های رسانه های اجتماعی مختلف را درج کنید. می توانید توضیحات شبکه اجتماعی، عنوان و تصویری با یواست سئو اضافه کنید.

رومینا محرر صفائی
رومینا محرر صفائی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :