کپی رایتینگ در تولید محتوا

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
تولید محتوا یعنی چه

کپی رایتینگ در تولید محتوا، نوعی نویسندگی تجاری میباشد که با بهره‌گیری از قدرت کلمات و نوشتن، مخاطب را جذب میکند..

کپی رایتینگ در تولید محتوا به شما این امکان را می دهد تا از مهارت های خلاقیت خود در یک کار متمرکز بر تجارت استفاده کنید.

اکثر سازمان ها دوست دارند محصولات یا خدمات خود را تبلیغ کنند. نویسندگان محتوا مطالب و پیام های رسانه های اجتماعی می نویسند که توجه را به یک سازمان جلب می کند و آن را مثبت نشان می دهد. کار آنها با سایر افراد حرفه ای مانند طراحان و تولیدکنندگان فیلم که در جنبه بصری کارها تمرکز دارند، ارتباط نزدیک دارد. سازمان مورد نظر می تواند یک تجارت، یک موسسه خیریه یا یک نهاد بخش دولتی باشد. در کپی رایتینگ در تولید محتوا کلماتی که می نویسید به عنوان کپی شناخته می شوند.

برخی از نویسندگان مستقیماً توسط سازمانی که در آن می نویسند استخدام می شوند. این عمل به عنوان کار در خانه شناخته می شود. برخی از آنها در آژانس های روابط عمومی یا بازاریابی استخدام می شوند، که خدمات نوشتن را به تعدادی از سازمان های مختلف ارائه می دهند. و برخی از آنها خود اشتغالی دارند و معمولاً برای تعدادی از سازمانهای مختلف می نویسند.

کپی رایتینگ در تولید محتوا چیست؟

کپی رایتینگ، هنر و دانش تولید محتوای تبلیغاتی برای کسب‌وکارهای مختلف میباشد. از نظر عناوین شغلی، گاهی اوقات تمایزی بین نویسندگان متن تبلیغاتی (که معمولاً به عنوان نوشتن کپی تبلیغاتی آشکار که منجر به فروش مستقیم می شود) و نویسندگان محتوا (که معمولاً به عنوان نوشتن مطالب آموزنده که با ظرافت بیشتری توجه را به یک سازمان جلب می کنند وجود دارد. ) با این حال، همه کارفرمایان از این طریق بین نویسندگان تفاوت قائل نیستند.

 کپی رایتینگ در تولید محتوا
کپی رایتینگ در تولید محتوا

هدف کپی رایتینگ چیست؟

بعضی اوقات محتوای شما مستقیماً برای مخاطب هدف نوشته می شود. یا اینکه محتوا هدف روزنامه نگاران است، با این امید که آنها آن را در نشریات خود به کار ببرند. و گاهی اوقات این امر مربوط به این است که سازمانی خود را به سازمان دیگری برساند تا در ازای پرداخت محصول یا خدمتی ارائه دهد. کاری که تولید خواهید کرد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 پست های وبلاگ

 پست های شبکه های اجتماعی

 کپی برای صفحات وب

اطلاعیه های مطبوعاتی

 مقالاتی به سبک خاص (مانند آنچه در مجله یا روزنامه مشاهده می کنید)

 اینفوگرافی

 ایمیل یا خبرنامه های چاپی با هدف مشتریان، همکاران یا کاربران سرویس

 فیلم های ساده (که ممکن است به اسکریپت نیاز داشته باشد یا به عنوان بخشی از گرافیک دارای کلمات است)

 مقاله های سفید (گزارش های رسمی و کاملاً تحقیق شده در مورد جنبه ای از صنعت مربوطه)

 محتوای تبلیغاتی (آگهی های نوشته شده به سبک مقاله ویژگی تحریریه)

برای کپی رایتینگ در تولید محتوا به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

برای موفقیت به عنوان نویسنده باید بتوانید سبک نوشتاری خود را تغییر دهید. برخی از سازمانها یا وظایف خاص ممکن است خواستار محتوایی باشند که در مورد چگونگی  کار شرکت، محصول و یا خدماتشان نوشته شود.

همچنین باید به انتقاد مدیر خود و درخواست تغییراتی از مشتری پاسخ دهید. مهارت های مهم دیگر عبارتند از مدیریت زمان (برای جابجایی با چندین وظیفه)، کار گروهی (برای همکاری با تیم گسترده تر و مشتریان) و توانایی یادگیری سریع درباره موضوعات جدید که برای نوشتن محتوا درباره آنها اطلاعات کافی داشته باشید.

سخن نهایی

شما باید توانایی داشته باشید که در مورد هر نوع موضوعی بنویسید، توانایی تفکر خارج از چارچوب و توانایی عینی بودن از نظر ایجاد کپی و محتوایی که در نظر دارید درباره آن بنویسید. سابقه روزنامه نگاری در این زمینه کمک می کند و اگر مقاله ای به این روش نوشته شود، به احتمال زیاد رسانه ها از آن استفاده می کنند. همه چیز باید از نظر موضوع و مخاطبان هدف با دقت برنامه ریزی شود.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :