9 نکته برای ایجاد محتوای با کیفیت اینستاگرام

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
تولید محتوا برای اینستاگرام

از نظر آماری، بعید است که تک تک کلمات این مقاله را بخوانید. در عوض، احتمالاً چند ثانیه طول می‌کشد تا محتوا را مرور کنید و سپس به اینستاگرام، ایمیل یا پیام‌های متنی نگاه کنید. امروزه، میانگین توجه کاربران اینترنت 8 ثانیه است. بنابراین، چگونه بازاریابان اینستاگرام می توانند محتوای باکیفیتی ایجاد کنند که مخاطبان هدف شما با آن درگیر شوند؟ راز، در درک مخاطبان، سنجش رفتار آنها و یافتن راه‌های جدید برای خدمت به ترجیحات آنها با ایجاد محتوای منحصر به فرد و متنوع، نهفته است. ما در اینجا نکته های لازم جهت تولید محتوا برای اینستاگرام را بررسی می کنیم.

1. مخاطب خود را درک کنید.

بدون شناخت واقعی مخاطبان خود، امید کمی وجود دارد که بتوانید محتوای اینستاگرام جذاب و باکیفیت ایجاد کنید. باید بدانید که آنها چگونه از اینستاگرام استفاده کرده، چه حساب هایی را اغلب دنبال می کنند، و می خواهند با استفاده از پلت فرم رسانه های اجتماعی چه نتیجه ای را کسب نمایند.

 2. اندازه گیری عملکرد

با استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام مانند SocialFox، می توانید معیارهای کلیدی مانند تعامل فالوور، رشد فالوور، عملکرد هشتگ و موارد دیگر را ردیابی کنید.

SocialFox به شما می گوید که بهترین زمان ارسال محتوا برای دستیابی به بیشترین مخاطب ممکن است.

 3. رسانه ها و انواع محتوا را ترکیب کنید

به یاد داشته باشید، دامنه توجه کاربران عادی اینستاگرام از ماهی قرمز کوتاه ‌تر است (۸ ثانیه در مقابل ۱۲ ثانیه). برای جلب توجه مخاطبان هدف، مهم است که رسانه ها را ترکیب کنید.

 4. در تولید محتوا برای اینستاگرام یک کپشن جذاب در اینستاگرام ایجاد کنید

کپشن های اینستاگرام مکانی برای اضافه کردن هشتگ ها به امید افزایش دسترسی نیست. در عوض، باید برای بیان یک داستان متقاعدکننده که در خدمت هدف نهایی برند شما باشد، استفاده شود. ایجاد یک کپشن متقاعد کننده به آزمون و خطا نیاز دارد. نظارت بر تجزیه و تحلیل اینستاگرام همچنین می تواند به شما در بهبود کپشن ها کمک کند، اگر بتوانید الگوهای مربوط به فرمت های مختلف کپشن و تعامل یا دسترسی پست را شناسایی کنید.

در حالی که نوشتن شرح‌های طولانی ضروری نیست، باید حتما چیزی بنویسید که ارزش خواندن داشته باشد و به پیشبرد روایت محتوای شما کمک کند.

 5. شامل یک فراخوان مرتبط برای اقدام

برای بازاریابان، محتوای اینستاگرام باید هدفی دوگانه داشته باشد. اولاً، محتوا باید ضمن جذب فالوورهای موجود، دامنه برند را افزایش دهد. دوم، محتوا باید به عنوان یک نیروی محرک برای فالوورها عمل نماید تا از طریق رسانه های دیگر با برند شما ارتباط بیشتری برقرار کنند.

تولید محتوا برای اینستاگرام می ‌تواند دروازه‌ ای برای ارتباط عمیق‌ تر با مشتریان باشد، اما برای اینکه دنبال‌ کنندگان را به سمت برداشتن گام بعدی سوق دهید، باید «دعوت به اقدام» قانع ‌کننده ای ایجاد کنید. معمولاً می توان یک call to action خوب را در کپشن اینستاگرام قرار داد. فراخوان‌ ها باید با محتوایی که به اشتراک گذاشته می ‌شود، مرتبط باشد و معمولاً از دنبال‌ کنندگان می ‌خواهد که از وب ‌سایت برند بازدید کنند.

6. موفقیت ها و شکست های رقیب را تجزیه و تحلیل کنید

تجزیه و تحلیل دقیق رقابتی می تواند استراتژی هایی را برجسته کند که در ارتباط با مخاطبان هدف شما مؤثر هستند. این موضوع می تواند به شما در ایجاد یک استراتژی مشابه برای شروع تعامل با فالوورهای جدید و موجود به روشی مؤثرتر کمک کند.

از طرف دیگر، نظارت بر شکست‌ های رقبا در اینستاگرام می ‌تواند به شما کمک کند تا از اشتباهات مشابه اجتناب کنید.

7. در تولید محتوا برای اینستاگرام، استوری ها را امتحان کنید.

استوری اینستاگرام یکی از اجزای پلتفرم است که سریع‌ ترین رشد را دارد. به قدری که استوری اکنون تعداد کاربران بیشتری نسبت به اسنپ چت دارد. ایجاد استوری های منظم اینستاگرام را در نظر بگیرید، به خصوص اگر مخاطبان هدف شما افرادی در سنین نوجوانی و بیست سالگی هستند.

استوری های خوب اینستاگرام اغلب حاوی محتوای پشت صحنه است که به دنبال کنندگان اجازه می دهد به جنبه هایی از برند شما دسترسی داشته باشند که در غیر این صورت ممکن است آنها را نبینند.

8. با نظرات دنبال کنندگان درگیر شوید

اینستاگرام از تعامل به عنوان یک معیار کلیدی برای ارزیابی جذابیت محتوا استفاده می کند. در واقع، ایجاد محتوایی که کاربران زیادی را درگیر خود کند، راه خوبی برای ورود به صفحه کاوش اینستاگرام است. یکی از راه ‌های تشویق کاربران به تعامل منظم با محتوا، پاسخ دادن منظم به نظرات دنبال ‌کنندگان می باشد.

9. با یک اینفلوئنسر همکاری کنید

یک راه عالی برای بازاریابان اینستاگرام جهت ایجاد سریع فالوورهای بزرگتر، مشارکت با یک اینفلوئنسر است. شناسایی اینفلوئنسر مناسب برای شراکت، مستلزم شناخت خوبی از مخاطبان هدف است.

تولید محتوا برای اینستاگرام

کلام آخر

تولید محتوا برای اینستاگرام، می تواند به برندها کمک کند تا دنبال کنندگان بیشتری داشته و در نتیجه فروششان بیشتر شود. برای ایجاد محتوای عالی اینستاگرام، ابتدا باید مخاطب هدف را درک کنید. در مرحله بعد، استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام را برای سرعت بخشیدن به درک خود از آنچه دنبال کنندگان لذت می برند، در نظر بگیرید. سپس مطمئن شوید که محتوای متنوع و جدیدی ایجاد کنید که با اهداف برند شما مطابقت داشته باشد.

اگر یک سایت فروشگاهی، وبلاگی و… دارید، می توانید تولید محتوا سایت خود را به دست نویسندگان امن اس اس ال بسپارید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :