Css یعنی چه؟

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
css

CSS یعنی چه؟ CSS مخفف Cascading Style Sheets است. CSS برای توصیف ظاهر و قالب بندی یک سند نوشته شده به زبان نشانه گذاری است. که یک ویژگی برای HTML فراهم می کند. به طور کلی برای تغییر سبک صفحات وب و رابط های کاربری با HTML  استفاده می شود. همچنین می تواند با هر نوع اسناد XML از جمله XML ساده،  SVG و XUL استفاده شود.

CSSهمراه با HTML و JavaScript در بیشتر وب سایت ها برای ایجاد رابط کاربر برای برنامه های وب و رابط کاربری برای بسیاری از برنامه های تلفن همراه استفاده می شود.

 می توانید ظاهر جدیدی به اسناد HTML قدیمی خود اضافه کنید.

 فقط با چند تغییر در کد CSS می توانید ظاهر وب سایت خود را کاملاً تغییر دهید.

css
css

سه مزیت مهم  CSS

1- یک مشکل بزرگ را حل می کند

قبل از CSS، برچسب هایی مانند قلم، رنگ، سبک پس زمینه، ترازبندی عناصر، حاشیه و اندازه باید در هر صفحه وب تکرار شوند. این روند بسیار طولانی بود. به عنوان مثال: اگر شما در حال ایجاد یک وب سایت بزرگ هستید که در آن صفحه فونت ها و اطلاعات رنگی به آن اضافه می شود، این یک روند طولانی و پرهزینه خواهد بود CSS برای حل این مشکل ایجاد شده است. این یک توصیه W3C بود.

2-باعث صرفه جویی در وقت زیادی می شود

تعاریف سبک CSS در پرونده های CSS خارجی ذخیره می شوند، بنابراین تغییر کل وب سایت با تغییر فقط یک پرونده امکان پذیر است.

3- شما میتوانید ویژگی های بیشتری ارائه دهید

CSS ویژگیهای دقیق تری نسبت به HTML ساده برای تعریف ظاهر و احساس وب سایت ارائه می دهد.

CSS (Cascading Style Sheets) به شما امکان می دهد صفحات وب زیبایی را ایجاد کنید.

پیش نیازها برای کار با CSS  چیست

سواد رایانه ای ابتدایی، نرم افزار اساسی نصب شده، دانش اولیه کار با پرونده ها و مبانی HTML (مطالعه مقدمه ای برای HTML)

CSS یعنی چه

CSS زبانی است برای تعیین نحوه ارائه اسناد به کاربران، نحوه استایل، چیدمان و غیره.

یک سند معمولاً یک فایل متنی است که با استفاده از یک زبان نشانه گذاری ساختار یافته است. HTML رایج ترین زبان نشانه گذاری است، اما ممکن است با زبان های نشانه گذاری دیگری مانند SVG یا XML نیز روبرو شوید.

ارائه سندی به کاربر به معنای تبدیل آن به فرم قابل استفاده توسط مخاطبان است. مرورگرهایی مانند Firefox، Chrome یا Edge برای ارائه اسناد بصری، مثلاً روی صفحه رایانه، پروژکتور یا چاپگر، طراحی شده اند.

CSS را می توان برای سبک سازی متن بسیار اصلی اسناد استفاده کرد. به عنوان مثال تغییر رنگ و اندازه عنوان ها و پیوندها. این می تواند برای ایجاد طرح بندی استفاده شود. برای مثال تبدیل یک ستون متن به یک طرح با یک منطقه محتوای اصلی و یک نوار کناری برای اطلاعات مرتبط. حتی می توان از آن برای جلوه هایی مانند انیمیشن نیز استفاده کرد.

سخن نهایی

به طور کلی وب سایت ها بدون CSS یک مکان خسته کننده خواهد بود. با استفاده از CSS می توانید دقیقاً نحوه مشاهده عناصر HTML را در مرورگر کنترل کرده و با استفاده از هر طرحی که می خواهید، نشانه گذاری خود را ارائه دهید.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :