چگونه تم وردپرس خود را سفارشی کنید؟

دسته بندی ها : تکنولوژی, سئو, مقالات پریا اصبری
قالب وبسایت وردپرس

اگر قالب وردپرسی نصب کرده اید که برایتان مناسب نیست، ممکن است احساس ناامیدی کنید. گزینه های زیادی برای سفارشی کردن قالب وردپرس در دسترس شماست. ما را در این پست همراهی کنید تا از طریق گزینه‌ های سفارشی کردن تم وردپرس بهترین صفحه را داشته باشید.

گزینه هایی برای سفارشی کردن یک تم

قبل از اینکه وارد موضوع شویم و تغییراتی در طرح زمینه شما ایجاد کنیم، بهتر است بدانیم گزینه ‌ها چه هستند، زیرا با موقعیت‌ های متفاوتی روبرو خواهید شد.

 • اگر می‌ خواهید قابلیتی به تم خود اضافه کنید، یک افزونه نصب نمایید.
 • از Customizer در صفحه‌ های مدیریت وردپرس خود برای سفارشی کردن فونت ‌ها، رنگ‌ ها و طرح ‌بندی بسته به موضوع خود استفاده نمایید.
 • در صورتی که می خواهید با یک تم صفحه ساز کار می کنید، از ویژگی های آن برای سفارشی کردن طراحی سایت خود استفاده نمایید.
 • اگر می خواهید کد یک طرح زمینه شخص ثالث را ویرایش کنید، یک طرح زمینه ایجاد نمایید.

آیا واقعاً نیاز دارید که تم خود را سفارشی کنید؟

گاهی اوقات شما اصلاً نیازی به سفارشی کردن تم خود ندارید: در عوض، باید یک افزونه نصب کنید.

تم ها طراحی سایت شما را دیکته می کنند: شکل ظاهری و نحوه نمایش محتوا را نشان می دهند. پلاگین ها قابلیت های بیشتری را اضافه می کنند.

سفارشی کردن قالب وردپرس خود از طریق صفحات مدیریت وردپرس

اگر تغییراتی که می‌خواهید ایجاد کنید متمرکز بر طراحی بوده و نسبتاً ساده هستند، ممکن است بتوانید آنها را از طریق صفحه ‌های مدیریت ایجاد کنید. Customizer گزینه های متنوعی را برای تغییر موضوع در اختیار شما قرار می دهد: آنچه در دسترس شما است به موضوعتان بستگی دارد و ممکن است چیزی به نام ویرایشگر را در منوی Appearance ببینید.

سفارشی کردن تم خود از طریق Customizer

ساده ترین راه این است که از سفارشی ساز وردپرس است. شما به یکی از دو روش زیر دسترسی دارید:

 • هنگام مشاهده سایت خود (زمانی که وارد سیستم شدید)، روی پیوند سفارشی سازی در نوار مدیریت در بالای صفحه کلیک کنید.
 • در صفحه‌های مدیریت، روی Appearance > Customize کلیک نمایید.
 • این گزینه شما را به Customizer می برد.

بخش‌هایی به Customizer برای ویژگی‌ های طراحی از جمله تصویر سرصفحه، رسانه ‌های اجتماعی، رنگ‌ های دسته ‌بندی و برگه گزینه‌ های طراحی اضافه شده است که شما را به برگه‌ های دیگری می‌ برد تا بتوانید در طرح‌ بندی و طراحی سایت خود تغییراتی ایجاد کنید.

تم های مختلف گزینه های سفارشی سازی متفاوتی دارند، اما به نظر می رسد تم های جدیدتر همیشه تعداد بیشتری از آنها را اضافه می کنند. اگر موضوعی را پیدا کردید که دوست دارید اما کاملاً برای شما مناسب نیست، ممکن است متوجه شوید که سفارشی کردن آن طرح مورد نیاز را به شما می دهد.

سفارشی کردن قالب وردپرس

سفارشی کردن قالب وردپرس آنقدرها هم سخت نیست. گاهی اوقات استفاده از Customizer برای ایجاد تغییرات در فونت ‌ها، رنگ ‌ها شما، بسیار ساده است

گزینه هایی که برای سفارشی کردن پوسته خود دارید شامل استفاده از یک افزونه یا Customizer، ویرایش مستقیم کد قالب وردپرس یا ایجاد یک تم جدید است. گزینه مناسب برای خود را شناسایی کنید و سفارشی سازی های خود را با خیال راحت انجام دهید، بدون اینکه سایت شما خراب شود.

کلام آخر

اکر در سفارشی کردن قالب وردپرس خود مشکل دارید، می توانید از متخصصان امن اس اس ال کمک بگیرید و بالاترین کارایی را در سایت مورد نظر خود داشته باشید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :