بررسی میزبانی اختصاصی

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو تکنیکال

مانند بسیاری دیگر از صاحبان سایت های جدید، احتمالاً هنگام راه اندازی وب سایت خود، میزبانی اشتراکی را انتخاب کرده اید. از این گذشته، این ارزان ترین گزینه بوده و بودجه بسیار مهم است. با این حال، همانطور که وب سایت شما رشد می کند، مهم است که بدانید چه زمانی باید به چه برنامه ای ارتقا دهید. میزبانی اختصاصی یکی از بهترین گزینه های موجود است که تمامی ویژگی های مثبتی که لازم دارید را در اختیارتان قرار می دهد. در زیر تمام ویژگی های امنیتی پیشرفته قوی و تأثیرگذار را بر زمان بارگذاری صفحه آورده ایم.

میزبان اختصاصی چیست؟

میزبانی سرور اختصاصی اساساً به این معنی است که وب سایت شما سرور مخصوص به خود را دارد. قدرت و انعطاف پذیری فوق العاده ای را ارائه می دهد، اما معمولاً قیمت بالایی دارد. به این ترتیب، مهم است که قبل از خرید این نوع طرح، تحقیق خود را انجام دهید.

به عنوان مثال، اکثر وب سایت ها با یک برنامه میزبانی مشترک شروع به کار می کنند، اما به زودی رشد می کنند تا از محدودیت های آن برنامه اشتراکی ارزان فراتر می روند. گزینه های شما در اینجا می تواند شامل ارتقاء به یک سرور خصوصی مجازی (VPS) یا یک سرور اختصاصی باشد. این به شما بستگی دارد که گزینه های مختلف را بسنجید.

چگونه یک سرور اختصاصی با سایر انواع هاست مقایسه می شود؟

همانطور که می دانید، هاست اشتراکی سایت شما را روی سروری با صدها سرور دیگر ذخیره می کند. برای وبلاگ های شخصی یا مشاغل بسیار کوچک، این گزینه کافی است؛ با این حال، این بهترین گزینه برای عملکرد نیست.

یک VPS به سایت شما فضای خاص خود را می دهد و می توانید سرعت مورد نیاز خود را با هزینه کمتری نسبت به هاست اختصاصی داشته باشید.

با این حال، اگر به بیشترین قدرت برای پول خود نیاز دارید، میزبانی اختصاصی انتخاب خوبی است. در ادامه مزایای این سرور را بررسی کرده ایم:

چرا به یک میزبانی اختصاصی نیاز دارید (3 دلیل اصلی)؟

همانطور که اشاره کردیم، سرور اختصاصی یکی از قدرتمندترین برنامه های سرور موجود در کنار هاست ابری است. با این حال، ممکن است بپرسید که آیا به آن نیاز دارید یا خیر. بیایید چهار دلیل برای این مقدار از هزینه را مرور کنیم!

1. وب سایت شما در حال رشد است و باید بتواند افزایش ترافیک را مدیریت کند

اگر پیش بینی می کنید که وب سایت شما به سرعت رشد می کند، ممکن است ایده خوبی باشد که اکنون یک سرور اختصاصی را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر سایت شما هنوز از هاست اشتراکی استفاده می کند، زمانی که ترافیک شما افزایش می یابد، عملکرد آن می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد. این می تواند یک شیب لغزنده از نرخ پرش بالاتر و از دست دادن درآمد باشد.

میزبانی اختصاصی

2. امنیت، یک نگرانی برای وب سایت شما است

امنیت برای هر وب سایت مهم است، به ویژه برای کسانی که اطلاعات حساس را مدیریت می کنند. این می تواند شامل ایمیل های محرمانه، شماره کارت اعتباری یا اطلاعات حساس مشتری باشد. محافظت از این اطلاعات و وب سایت خود در برابر ویروس ها، هک ها و سایر خطرات بسیار مهم است.

با یک میزبانی اختصاصی، شما کاملاً مسئول امنیت سایت خود هستید. این بدان معنی است که می توانید ویژگی های مورد نیاز خود را برای نیازهای خاص وب سایت و فایل های ذخیره شده خود بهینه کنید.

با این حال، برخی از میزبان ها برنامه های تعمیر و نگهداری کاملاً مدیریت شده و نیمه مدیریت شده را ارائه می دهند. به طور خلاصه، شما اغلب می توانید مشخص کنید که هم شما و هم میزبانتان چه مسئولیتی را بر عهده خواهید داشت، به این معنی که می توانید به یک متخصص با عملکردهای حیاتی اعتماد کنید، در حالی که به طور مستقیم به همه نگرانی های دیگر رسیدگی می کنید.

3. زمان بارگذاری صفحه شما بهینه شود

زمان بارگذاری صفحه شما می تواند تأثیر قابل توجهی بر روی تمام جنبه های وب سایت شما داشته باشد. صفحات کند می توانند به معیارهای تعامل پایین و نرخ پرش بالا منجر شوند. یک سرور اختصاصی می تواند به شما کمک کند تا این جنبه از وب سایت خود را تا حد امکان بهینه کنید.

در یک سرور اشتراکی، هیچ بینشی در مورد زمانی که منابع سرور در جای دیگری استفاده می شود، نخواهید داشت، که می تواند باعث شود تا سایت شما به کندی اجرا شود. انتخاب یک سرور اختصاصی تضمین می کند که پهنای باند مورد نیاز برای افزایش زمان بارگذاری صفحه خود را داشته باشید.

کلام آخر

زمانی که سایت شما با افزایش ترافیک مواجه شد، دلایلی وجود دارد که ممکن است به یک میزبانی اختصاصی نیاز داشته باشید؛ این دلایل عبارتنداز:

  • وب سایت شما در حال رشد است و باید بتواند افزایش ترافیک را مدیریت کند.
  • امنیت یک نگرانی برای وب سایت شما است.
  • شما دوست دارید زمان بارگذاری صفحه شما تا حد امکان بهینه باشد.
  • شما می خواهید بر هر جنبه ای از سرور خود کنترل داشته باشید.

حال درصورتی که در حال راه اندازی سایت خود هستید، بهتر است هاست سی پنل ایران یا آلمان را خریداری کنید. این هاست اشتراکی بهترین گزینه برای شروع است.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :