توليد محتوا چیست؟

دسته بندی ها : سئو سوگند شایسته
تولید محتوای دیجیتال

توليد محتوا فرآیند برنامه ریزی، نوشتن و ویرایش مطلب است که معمولاً با اهداف بازاریابی دیجیتال، انجام مي شود كه موارد مختلفي چون: نوشتن پست ها و مقالات وبلاگ، فيلمنامه نويسي برای فیلم ها و پادکست ها و همچنین يادداشت هاي شخصي در مواقع  خاصي مثل طوفان های توییتري را شامل مي گردد.

تولید محتوا چیست
تولید محتوا چیست؟ (Freepik)

مهم ترين انواع تولید محتوا چیست؟

 • متن ویدئویی
 • خبرنامه های الکترونیکی
 • سخنرانی های كليدي
 • پست های شبکه های اجتماعی
 • پادکست
 • مقالات
 • ترجمه مطالب موجود در صفحات وب
 • توضیحات ویدیوی YouTube

10 استراتژی تولید محتوا به توصيه نویسندگان موفق

يافتن لحن نوشتاري مناسب

لحنی که برای ارتباط با مخاطب استفاده خواهید کرد، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

موضوع و داستان مدنظرتان چیست؟ مخاطب شما كيست؟ چرا می خواهید به آن بپردازید؟ چه پيامي را قصد دارید که القا کنید؟

ارائه مطلب به سبك خودتان

به زودی متوجه خواهید شد که همه آنچه كه درباره آن می نویسید، از قبل نوشته شده است.

بنابراین، چگونه بايد علاقه مخاطبان خود را به جاي دریایی از محتوای مشابه که فقط یک کلیک با متن شما فاصله دارد، به مطلب خود معطوف کنید؟

گفتن آنچه می خواهید بگویید، به همان اندازه مربوط به موضوع است که به زاویه نگرش و نوشتار شما ارتباط مي يابد. توصيه مي كنيم كه از تجربيات خود بنویسید؛ مخاطب از آن استقبال خواهد کرد.

انتخاب یک تیتر چشم نواز

یکی از مهم ترین جنبه های جلب توجه مخاطبان، ایجاد عناوین جذاب است. ايجاد لیست، عناويني كه  با “چگونه” آغاز مي شوند و همينطور طرح سوال، از محبوب ترین نمونه ها هستند.

انجام تحقیقات و بررسي، قبل از اقدام به نوشتن

ابتدا در زمینه اي كه مي خواهيد محتوا توليد كنيد، هر آنچه را كه می توانید، دریابید. در مورد موضوعات پرطرفدار صنعت یا جایگاه خود تحقیق کنید، مطالب ديگران را دنبال کنید تا ببینید که آن ها چه استراتژی محتوایی دارند. بنابراين، خاطرتان باشد كه قبل از شروع تولید محتوای نوشتاری درباره هر موضوعی، به خوبی با آن، آشنا شوید.

تأمین ارزش برای مخاطب

در اين رقابت شديد عصر اطلاعات، با تكرار چندباره ي همه گفته ها و نوشته ها، دلسرد شدن آسان است. پس سوال اينجاست كه مخاطبان شما چرا بايد سخنان شما را ببینند و بشنوند؟

یافتن یک زاویه منحصر به فرد برای بیان داستان، آغاز کار است؛ اما پشت هر محتوایی که ایجاد می کنید، باید نوعی هدف وجود داشته باشد؛ هم برای برند و محبوبيت شما و هم برای مخاطبان تان.

 مشاوره عملی ارائه دهید، ابهامات خوانندگان خود را حل کنید و در مورد مشکلات و راه های غلبه بر آن ها، روشنگر ظاهر شويد.

مرجع سازی و ایجاد لینک

اگر کارهای مکتوب سایر افراد متخصص، به شما الهام بخشیده اند، باید آن ها را در مطلب خود ارجاع دهید. به عنوان مثال، وقتی نوبت به نوشتن وبلاگ می رسد، افزودن پیوند به سایر منابع معتبر اطلاعاتي مربوطه، می تواند هم اعتبار کسب و کار شما را افزایش داده و هم به استراتژی SEO تان کمک نمايد.

قالب بندی محتوای خود

کریستینا جیکوبز، مدیر محتوا درEssay mama reviews ، معتقد است که قالب بندی محتوا به گونه ای که در همه دستگاه ها خوانا باشد، بخش مهمي از هر استراتژی بازاریابی محتوا است. قلم های غیرقابل خواندن، تعداد زیاد جملات و یا طولانی و پیچیده بودن متن، ممکن است به جای جذب مخاطب، آن ها را دور کند؛ بنابراین، قالب بندی مناسب بسیار مهم است.

در نظر گرفتن اصول سئو

اگر یک وب سایت کاربردی داشته باشید که بتواند مشتریان (بالقوه) شما را به برندتان معرفی کند،سئو بسیار مهم است.

مهم نیست که چقدر محتوایتان عالی باشد، اگر کسی از سایت شما بازدید نکند، بي ارزش شده و مورد ارزیابی قرار نمی گیرد. از کلمات کلیدی و توضیحات متا گرفته تا اطمینان از اینکه سرعت وب سایت شما قابل قبول است، ثابت خواهد کرد که همه اين برنامه ريزي ها برای موفقیت برندتان، بسیار مهم است.

افزودن فراخوان برای اقدام

هر عملی واکنشی دارد اما در مورد بازاریابی محتوا، شما هستید که تصمیم می گیرید كه چه واکنش نشان دهيد. می خواهید خوانندگان، رسانه های اجتماعی شما را دنبال کنند، در خبرنامه، مشترک شوند و یا موارد متفاوت، بهرحال به آنها بگویید که قدم بعدی چیست.

تصحیح و ویرایش

آخرین استراتژی برای نوشتن مطالب خوب، تصحیح و ویرایش است.

هر زمان که مطلبی آماده چاپ شود، خواه مقاله باشد يا پست صفحات اجتماعي یا مطالعه موردی، حتماً آن را از نظر دستور زبان و خطاهای علائم نگارشی بررسی کنید. اشتباه در نوشتن می تواند هزینه هايي به دنبال داشته باشد؛ بنابراین، مطمئن شوید که از وقوع آن، جلوگیری می کنيد.

تولید محتوا چیست؟

توليد محتوا چیست؟ (Freepik)

با توجه به عوامل زیادی که باید درنظر گرفته شود، گاهی اوقات، روند تولید محتوا طاقت فرسا می شود. به خاطر داشته باشيد كه اجازه ندهید اين پروسه، شما را دلسرد کند؛ کیفیت همیشه زمان بر است.

برای پرسش ” تولید محتوا چیست؟ ” می توان تعاریف متفاوتی ارائه کرد اما یکی از کوتاه ترین پاسخ ها، شاید این است که تولید محتوا، کاری ست سخت اما شیرین!

منبع

سوگند شایسته
سوگند شایسته

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :