تفاوت برچسب و کلمه کلیدی چیست؟

دسته بندی ها : سئو رومینا محرر صفائی
کلمه کلیدی چیست

 همانطور که می دانید سئو در انتخاب شدن محتوای وب سایت توسط موتورهای جستوی گوگل ضروری است. دانستن تفاوت برچسب و کلمه کلیدی و استفاده درست از آن به شما کمک می کند تا محتوای وب سایت شما همواره انتخاب کاربر و موتورهای جستجو باشد.

تفاوت برچسب و کلمه کلیدی

برای استفاده درست باید تفاوت برچسب و کلمه کلیدی را به خوبی درک کنید و بتوانید از هردوی آن ها در محتوا استفاده کنید. در این مقاله ما به شما کمک می کنیم تا این مفاهیم را به خوبی درک کرده و به بهترین شکل از آن ها استفاده کنید.

برچسب چیست؟

برچسب ها برای طبقه بندی محتوا در وب سایت مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید  با توجه به هدف وب سایت، از برچسب های مختلف استفاده کنید. برچسب به شما کمک می کند تا بتوانید در وب سایت، مطالب متفاوت با عنوان های متفاوت را در کنار هم به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال، وب سایت شما از نگهداری حیوانات خانگی می گوید. به کمک برچسب می توانید از نحوه نگهداری حیوانات زیادی سخن بگویید، و یا نگهداری از یک حیوان را از تمامی جهات، بررسی کنید.

برچسب به شما کمک می کند تا سایتی سازماندهی شده داشته باشید. هرچه سازماندهی بیشتر باشد، بازدید و بررسی سایت آسان تر خواهد بود. این باعث می شود تا ترافیک وب سایت شما افزایش یابد.

تفاوت برجسب و کلمه کلیدی

در انتخاب برچسب این نکات را رعایت کنید:

  1. سعی کنید نام برچسب کوتاه باشد؛ اما کوتاه بودن نباید باعث شود که قابل درک نباشد.
  2. از یک نام برای چند برچسب استفاده نکنید.

کلمات کلیدی چیست؟

کلمات کلیدی، موضوع وب سایت را برای موتورهای جستجو مشخص می کند. موتورهای جستجو کلماتی که کاربران زیاد جستجو می کنند را می داند و براساس آن وب سایت شما را بررسی می کند. اگر محتوای وب سایت خود را با کلمات کلیدی بهینه کنید، موتور جستجو سایت شما را انتخاب می کند. با این کار، شانس این را دارید که  برای یک کلمه کلیدی خاص، در صفحات اول جستجو گوگل باشید.

کسب رتبه بالا در جستجوهای موتورهای جستجو، اهمیت بالایی دارد. اغلب کاربران، تنها چند صفحه ابتدایی جستجو گوگل را بررسی می کنند. پس، هرچه رتبه وب سایت بالاتر باشد، بازدید از آن نیز بیشتر خواهد بود.

اما گفتنی است که این تنها راه افزایش بازدید وب سایت نیست؛ اما این راه بسیار کاربردی است.

 هرگز اهمیت کلمات کلیدی را فراموش نکنید

حال که تفاوت برچسب و کلمه کلیدی را درک کردید، دقت نمایید برای انتخاب کلمات کلیدی می توانید از نرم افزارهای رایگان نیز کمک بگیرید. این نوع نرم افزارها، به شما کمک می کنند تا کلمات کلیدی مورد استفاده کاربران را بشناسید و شانس بیشتری در کسب رتبه بالا در جستجو را داشته باشید. می توانید عبارات مختلف را وارد کنید و دریابید که کدام اصطلاح بیشتر جستجو شده است، و به راحتی این کلمات را در مطالب خود استفاده کنید.

همیشه سعی کنید نام برچسب را از بین کلمات کلیدی انتخاب کنید. با اینکار، برای دیده شدن شانس بیشتری دارید.

ممکن است کاربران برای خواندن یک مطلب از وب سایت شما دیدن کنند و برچسب های دیگ سایت نیز نظر آن ها را جلب کند. از این رو، هرگز از عنوان های مبهم برای برچسب های وب سایت استفاده نکنید.

در نتیجه، به یاد داشته باشید که:

  1. استفاده از کلمات کلیدی بسیار جستجو شده برای برچسب های خود، SEO کلی وب سایت شما را افزایش می دهد.
  2.  مقالات وب سایت شما براساس اصطلاحات و عباراتی که بسیار جستجو شده اند، رتبه بندی می شوند.

منبع

رومینا محرر صفائی
رومینا محرر صفائی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :