بازاریابی محتوا

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ

در بازاریابی دیجیتالی همه چیز در مورد ارتباط با مخاطبان در اینترنت است. یکی از بهترین راه هایی که بازاریابان برای انجام این کار پیدا کرده اند، بازاریابی محتوا می باشد. تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ نیاز به برنامه‌ ریزی و تفکر دارد.

تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی محتوا ابزار دیگری برای ارائه اطلاعات به مشتریان و مخاطبان می باشد. به زبان ساده تر، بازاریابی محتوا ایجاد اطلاعات و توزیع آن ها از طریق شبکه های مختلف آنلاین است. اگر محتوایی کارآمد باشد، خواننده شما آن چه را که می‌خواهید انجام می‌ دهد: کلیک کردن، ارسال ایمیل و یا خواندن مقالات دیگر.

 1. تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ در وهله اول باید آموزنده و مرتبط با شخصی باشد که به او خدمات می دهید. شما می خواهید کاربران با آن تعامل داشته و آن را مفید بدانند و مشکلاتشان را حل کنند.
 2. در مرحله دوم، باید به نوعی در خدمت هدف باشد. در برخی موارد کسب و کارها از محتوا فقط برای افزایش آگاهی از برند استفاده می نمایند و یا زمانی که مشتریان به دنبال کمک هستند، سعی می کنید در صفحه اول رتبه بندی موتورهای جستجو ظاهر شوید.

درواقع شما باید مشخص کنید که با محتوایی که ایجاد کرده اید به چه هدفی می خواهید برسید.

3. در این مرحله تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ می تواند سرگرم کننده باشد. یعنی کاربران در حین آموزش، سرگرم نیز شوند که این امر آن ها را تشویق به تماشا یا خواندن محتوا کرده و منجر به عملکرد بهتری می گردد.

انواع بازاریابی محتوا

 • بهترین راه برای درک بازاریابی محتوا، دیدن نمونه هایی از آن است. با این حال، زیبایی واقعی بازاریابی محتوا این است که هیچ حد و مرزی نمی شناسد. باید بتوانید چیزی را در شکلی از رسانه ایجاد کرده و سپس آن را در معرض دید مخاطبان خود قرار دهید.
 • یکی از شناخته شده ترین تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ وبلاگ می باشد. مقالاتی که در وب سایت شما وجود دارند فرصتی جهت اشتراک گذاری اطلاعات تخصصی و داستان های مرتبط هستند.
 • کتاب‌ های الکترونیکی، ایمیل‌ ها، راهنما ها، پادکست‌ ها و… بسیار مهم هستند.

جهت اطلاع از انواع محتوای دیجیتال مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

نحوه انجام بازاریابی محتوا

شما به عنوان یک تاجر یا شغل های دیگر نیاز به تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ دارید. برای انجام این کار استراتژی هایی مورد نیاز می باشد.

 • مکان مخاطب خود را پیدا کنید. آیا آنها وقت خود را در یوتیوب صرف تماشای ویدیوهای آموزشی می کنند، یا کتابچه راهنمای آموزشی طولانی را می خوانند؟
 • فهرستی از موضوعاتی که می توانید درباره آنها صحبت کنید، ایجاد نمایید. با سوالاتی که اغلب توسط مشتریان از شما پرسیده می شود شروع کرده و به سمت کارهای مرتبط در تجارت خود بروید.
 • و در نهایت محتوای خود را در مکان مورد نظر درج نمایید.

نتیجه گیری

تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و ثابت برای جذب و حفظ مخاطبان مشخص تمرکز دارد. در نهایت هدف آن ایجاد سرنخ و افزایش فروش می باشد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه تولید محتوا و بازاریابی دیجیتالی مقاله های مرتبط را مطالعه فرمایید.

تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :