کمپین دیجیتال مارکتینگ

دسته بندی ها : تکنولوژی, سئو نفیسه رفیع پور
کمپین دیجیتال مارکتینگ

کمپین دیجیتال مارکتینگ یکی از موفق ترین راه ها برای دستیابی به مشتریان بالقوه در مقیاس بزرگ است. اما تولید یک کمپین پر هزینه و زمان بر خواهد بود و هیچ تضمینی وجود ندارد که به شما یک ROI مثبت برساند. بهترین راه برای بهبود یا یادگیری نحوه دستیابی، ارتباط و تبدیل مشتریان احتمالی، مشاهده برند هایی است که قبلاً موفق بوده اند و تجزیه و تحلیل آنچه انجام می دهند.

کمپین مارکتینگ چیست؟

کمپین بازاریابی یا مارکتینگ عبارت است از هرگونه تلاشی برای ارتباط برند شما با مشتریان احتمالی که می تواند یک بیلبورد باشد که رانندگان را در مورد هتلی در نزدیکی شان آگاه می کند یا یک کانال YouTube تأثیرگذار باشد که در مورد محصولی که برای مخاطب مناسب است بحث می کند. برخی از کمپین های بازاریابی بیشتر بر روی تبدیل (مانند یک پست وبلاگ در مورد “بهترین ابزارهای ویرایش ویدئو”) متمرکز هستند، در حالی که برخی دیگر بر آگاهی از نام تجاری (مانند تبلیغات تلویزیونی) متمرکز می باشند.

کمپین دیجیتال مارکتینگ

کمپین دیجیتال مارکتینگ یک تلاش بازاریابی آنلاین می باشد که توسط یک شرکت برای جلب مشارکت، تبدیل، ترافیک یا درآمد ارائه شده است. این کمپین با اهداف کلی سازمان در ارتباط است و از یک یا چند کانال دیجیتالی استفاده می نماید.

چگونه یک شرکت کمپین دیجیتال مارکتینگ را راه اندازی می کند؟

اولین قدم این است که مشتری را بشناسید و بفهمید که مشتریانتان چه کسانی هستند و چه انتظاراتی دارند. بازاریابان باید دریابند چه مشتریانی در حال حاضر به طور فعال با نام تجاری در ارتباط هستند، چه کسانی ایمیل ها را می بینند، روی تبلیغات کلیک نموده یا از وب سایت بازدید می کنند.

گام دوم این است که از اطلاعات جمع آوری شده از مصرف کنندگان استفاده نمایید. با درک رفتار گذشته مصرف کننده، بازاریابان می توانند پیش بینی کنند که مصرف کنندگان در آینده چه کار خواهند کرد. بر اساس رفتار قبلی مشتری ، یک بازاریاب ممکن است تصمیم بگیرد یک ایمیل با کد تخفیف بفرستد، پیشنهاد فروش داشته باشد یا یک آگهی نمایشی با محصول جدید نشان دهد که ممکن است برای مشتری جذاب باشد.

نتیجه گیری:

مزایای کمپین های دیجیتال مارکتینگ این است که می تواند ارزان تر از یک کمپین سنتی باشد که از کانال های پر هزینه تری مانند: پست مستقیم یا تبلیغات چاپی استفاده می کند. سئو، وب سایت و بازاریابی رسانه های اجتماعی نمونه هایی از کانال های رایگان یا کم هزینه هستند که بازاریابان دیجیتال می توانند از آن استفاده کنند. بازاریابی دیجیتال همچنین می تواند تجربه ای را در جایی که مشتری است ارائه دهد و به اقدامات آن ها در زمان واقعی پاسخ دهد، که می تواند روشی کارآمدتر از بازاریابی سنتی باشد.

منبع

نفیسه رفیع پور
نفیسه رفیع پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :