معرفی شغل های دیجیتال مارکتینگ

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
شغل های دیجیتال مارکتینگ

استرس و اضطراب بخش‌ های ذاتی فرآیند انتخاب شغل هستند. شغل های دیجیتال مارکتینگ نیز تفاوتی ندارند. شما می خواهید تناسب مناسب را پیدا کرده و مهارتتان به طور کامل مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه دو مورد از شغل های دیجیتالی را مورد بررسی قرار می دهیم.

بازاریابی محصول چیست؟

بازاریابی محصول در همپوشانی بین بازاریابی، محصول و فروش قرار می گیرد. بازاریابان محصول موقعیت یابی و پیام رسانی به بازار را برای محصولات جدید انجام می دهند. به این ترتیب، آنها تلاش های خود را بر روی مشتریان بالقوه (بالقوه و سرنخ ها) و مشتریان فعلی متمرکز می کنند. ضروری است که مشتریان بدانند چگونه از محصولات استفاده کرده و در مورد ویژگی های جدید بدانند. همچنین ضروری است که تیم های فروش بدانند چگونه در مورد محصولاتی که می فروشند، صحبت کنند. بازاریابان محصول اطمینان حاصل می کنند که هر دوی این عملیات به خوبی اجرا می شوند و با یکدیگر سازگار هستند.

یک متخصص در این موارد می گوید:

«بازاریابی محصول، موقعیت بازاریابی متقابل نهایی است. ما صاحب استراتژی موقعیت یابی، پیام رسانی و ورود به بازار برای محصول خود هستیم. ما همچنین با فروش و موفقیت مشتری کار می کنیم تا تقاضا و پذیرش در بازار را افزایش دهیم.

مهارت ها در شغل های دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی محصول): ارتباط قوی کلامی و نوشتاری؛ جزئیات گرا؛ تحلیلی؛ قادر به انجام چند کار

مسئولیت ها: انجام تحقیقات رقبا، از جمله جستجو، تجزیه و تحلیل مواد بازاریابی و فروش رقبا

از مهارت های نوشتاری قوی برای ایجاد پست های وبلاگ، مقالات سفید، وبینارها، مطالعات موردی و سایر قسمت های بازاریابی محصول استفاده کنید.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا همه چیز در مورد ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، آموزنده و مرتبط به یک مخاطب کاملاً مشخص است. محتوای بازاریابی معمولاً خود را در پست های وبلاگ نشان می دهد (محتوای طولانی). اما نوشتن خبرنامه، ایمیل، کاغذهای سفید، صفحات فرود، توضیحات محصول – اینها همگی اشکال بازاریابی محتوا هستند

مهارت های لازم کارشناس بازاریابی محتوا از شغل های دیجیتال مارکتینگ

مهارت های نوشتاری و گرامری قوی؛ آشنایی با بهترین روش های سئو

مسئولیت ها: محتوای وبلاگ جستجوگر را که ارزشی برای مشتریان احتمالی و خوانندگان ایجاد می کند، تحقیق کنید و بنویسید

صفحات فرود، صفحات محصول، کاغذهای سفید، خبرنامه ها، کمپین های رسانه های اجتماعی و سایر وثیقه های مرتبط با محتوا را بنویسید. انواع محتوا را برای چاپ و دیجیتال کپی کنید. درک کلی از روش های سئو از جمله ساخت لینک، ساختار سایت، بهینه سازی تصویر، کپی رایتینگ با محوریت کلمه کلیدی و تحقیق در مورد کلمات کلیدی داشته باشید.

مهارت های لازم مدیر بازاریابی محتوا

مهارت های نوشتاری و گرامری عالی؛ درک کامل بهترین شیوه های سئو؛ توانایی تجزیه و تحلیل ترافیک و داده های تبدیل. توانایی هماهنگی و مدیریت یک تیم داخلی؛ توانایی تولید موضوعات وبلاگ

مسئولیت ها

  • از تحقیقات کلمات کلیدی برای ایجاد موضوعات وبلاگ با هدف تبدیل اهداف تجاری خاص استفاده کنید
  • اجرای و نظارت بر یک تقویم و زمان‌ بندی محتوا
  • همکاری با طراحان، بازاریاب ‌های محصول و فروش برای برنامه ‌ریزی تولید ویدئو، مطالعات موردی، کپی وب ‌سایت و…
شغل های دیجیتال مارکتینگ

کلام آخر

در این مقاله دو مورد از شغل های دیجیتال مارکتینگ را معرفی و بررسی کردیم. این شغل درآمد بسیار زیادی داشته و می تواند برای همه افراد مفید باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصان امن اس اس ال مشورت کنید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :