تعریف پلتفرم بازاریابی دیجیتال

دسته بندی ها : مقالات پریا اصبری
پلتفرم دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی مدرن، برای تجزیه و تحلیل عملکرد جامع و کمک به هدایت استراتژی ها و تصمیم گیری های آینده به فناوری متکی می باشد. بهترین راه برای تعریف یک پلتفرم دیجیتال مارکتینگ این است که آن را به دو قسمت بازاریابی دیجیتال و پلتفرم های تجارت دیجیتال تقسیم کنید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

هرگونه بازاریابی ای که از رسانه های آنلاین و اینترنت از طریق دستگاه های متصل مانند تلفن های همراه، رایانه های خانگی یا اینترنت استفاده می کند، دیجیتال مارکتینگ می گویند.

نمونه هایی از دارایی های دیجیتال مارکتینگ

به طور خلاصه، دارایی دیجیتال مارکتینگ هر ابزاری است که به صورت آنلاین استفاده می کنید. در اینجا چند مورد از رایج ترین نمونه ها آورده شده است:

 • پروفایل رسانه های اجتماعی
 • سایت اینترنتی
 • تصاویر و محتوای ویدئویی
 • پست های وبلاگ و کتاب های الکترونیکی
 • نظرات و توصیفات مشتری
 • لوگوها، تصاویر یا نمادهای مارک دار

چرا بازاریابی دیجیتال مهم است؟

دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازاریابی سنتی بسیار بهتر است. به این دلیل که مصرف کنندگان به طور فزاینده ای در کانال های آنلاین حضور دارند. با پیشرفت فناوری هایی مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، بازاریابان از فناوری دیجیتال برای دستیابی به مصرف کنندگان به صورت مناسب تری برخوردار هستند.

در زیر آماری از استفاده کنندگان مطرح شده است:

 جهان 7.7 میلیارد نفر جمعیت دارد و 4.4 میلیارد نفر از اینترنت استفاده می کنند. نزدیک به 30 درصد از مصرف کنندگان ترجیح می دهند با مارک ها از طریق کانال های اجتماعی ارتباط برقرار نمایند. بنابراین برای رقابت پذیری، سازمان ها باید در کانال ها و دستگاه های دیجیتالی حضور داشته باشند.

بستر بازاریابی دیجیتال چیست؟

در زمینه تجارت مدرن، پلتفرم ها ابزارهایی هستند که چندین قابلیت تجاری یا فناوری را ارائه می دهند. پلتفرم ها معمولاً مجموعه گسترده تری از توابع را با API ها ادغام و مشارکت با سایر برنامه ها یا منابع داده را فعال می کنند.

پلتفرم دیجیتال مارکتینگ چه کاری انجام می دهد؟

پلتفرم دیجیتال مارکتینگراه حلی است که از عملکردهای مختلف در حوزه مارکتینگ، از طریق اینترنت پشتیبانی می کند. این پلتفرم عملکردهایی مانند خرید رسانه، اندازه گیری و بهینه سازی عملکرد و ردیابی مارک را پوشش می دهد. با این حال، ممکن است سایر اقدامات بازاریابی مانند سئو تحت پوشش قرار نگیرد.

پلتفرم دیجیتال مارکتینگ
پلتفرم دیجیتال مارکتینگ

رایج ترین پلتفرم های بازاریابی دیجیتال

 • رسانه های اجتماعی
 • بازاریابی تأثیرگذار
 • بازاریابی محتوا
 • ایمیل
 • بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)
 • پرداخت به ازای کلیک (PPC): پرداخت به ازای کلیک شکلی از تبلیغات پولی است که به تیم های بازاریابی اجازه می دهد ترافیک وب سایت خود را خریداری کنند.
 • تلفن همراه

مزایای پلتفرم دیجیتال مارکتینگ

هنگام انتخاب پلتفرم دیجیتال مارکتینگ، مزایای زیر را برای مشارکت با ارائه دهنده نرم افزار مناسب بازاریابی در نظر بگیرید:

1. پیگیری و تخصیص هزینه

تیم های بازاریابی باید از پلتفرم مدل سازی اسناد پیشرفته استفاده کتند تا به آن ها بینشی درباره میزان هزینه و موفقیت در چندین کانال دیجیتال و همچنین پیشنهادات عملی در مورد نحوه بهینه سازی هزینه تبلیغات بدهد.

2. تبلیغات مناسب برای ایجاد تغییرات

با پلتفرم مناسب بازاریابی دیجیتال، می توان درک بهتری از نوع محتوایی که مورد توجه مشتریان در سراسر سیستم عامل ها قرار می گیرد، بدست آورد.

3. مرتبط کردن نتایج کیفی و کمی

پلتفرم دیجیتال مارکتینگ کمک می کند تا هنگام برنامه ریزی رسانه ها، ردیابی نام تجاری در کانال ها، استفاده از تکنیک های تبلیغاتی جدید یا انجام خریدهای رسانه ای، انتخاب های بهتری برای افزایش درآمد داشت.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :