بررسی وظایف یک دیجیتال مارکتر یا مدیر بازاریابی دیجیتال

دسته بندی ها : تکنولوژی, سئو نفیسه رفیع پور
وظایف دیجیتال مارکتر

از وظایف دیجیتال مارکتر یا مدیر بازاریابی دیجیتال توسعه، پیاده سازی و مدیریت کمپین های بازاریابی می باشد؛ که محصولات و خدمات یک شرکت یا یک برند را تبلیغ می کنند. وی یا نقش مهمی در ایجاد آگاهی از برند و استفاده از فضای دیجیتال برای هدایت بازدید به وب سایت شرکت و به دست آوردن مشتری دارد.

یک دیجیتال مارکتر دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟

نقش اصلی یک بازاریاب دیجیتال این است که در مورد برند در فضای دیجیتال صحبت کند. یک مدیر بازاریابی دیجیتال مسئول توسعه، پیاده سازی و مدیریت کمپین های بازاریابی است که یک شرکت و محصولات و یا خدمات آن را تبلیغ می کنند. وی نقش مهمی در افزایش آگاهی از برند در فضای دیجیتال و همچنین بازدید از وب سایت و دستیابی به مشتریان دارد.

وظایف دیجیتال مارکتر

  • برنامه ریزی کمپین های بازاریابی دیجیتال، از جمله وب، SEO / SEM ، ایمیل، رسانه های اجتماعی و تبلیغات نمایشی
  • حفظ حضور تمام رسانه های اجتماعی برند یا شرکت در تمام کانال های دیجیتال
  • اندازه گیری و گزارش عملکرد کلیه کمپین های بازاریابی دیجیتال

بررسی فعالیت هایی که یک دیجیتال مارکتر یا مدیر بازاریاب دیجیتال انجام می دهد

1. استراتژی محتوا

در کنار طراحی و عملکرد وب سایت، یک بازاریاب دیجیتال مسئولیت محتوای وب سایت را نیز بر عهده دارد. ایجاد و اجرای استراتژی محتوا برای اطمینان از تحقق اهداف آنلاین.

2. SEO و SEM

یک بازاریاب دیجیتال مسئول اطمینان از دسترسی آسان وب سایت به مخاطبان خود است. این شامل بهینه سازی ساختار وب سایت و محتوای آن برای موتور های جستجو و استفاده از تبلیغات پولی موجود در فضای دیجیتال است. هدف SEO و SEM این است که به ترافیک مربوط به وب سایت خود کمک کند.

3. تجارت الکترونیک

یک بازاریاب دیجیتال وظیفه دارد بازدیدکنندگان وب سایت را به خریدار آنلاین تبدیل کند. برای دستیابی به این هدف، یک بازاریاب دیجیتال باید یک تجربه خرید آنلاین آسان و بدون اشکال را تضمین کند.

وظایف دیجیتال مارکتر
وظایف دیجیتال مارکتر

4. شبکه اجتماعی

وی همچنین ممکن است مسئول استفاده از حضور آنلاین مارک با استفاده از ابزار های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، Google+ ، Twitter و Google برای کسب و کار باشد. این سیستم عامل های شبکه های اجتماعی به مشاغل اجازه می دهد تا مخاطبان خود را در جریان آنچه اتفاق می افتد بگذارند، به روز نگه دارند و آن ها را از همه اتفاقات آینده آگاه کنند.

شرایط لازم برای بازاریاب دیجیتال بودن

درست مانند بسیاری از نقش های بازاریابی ، بازاریاب های دیجیتال نیز در بازاریابی یا ارتباطات به صلاحیت احتیاج دارند. برای بازاریابان حرفه ای که به دنبال تخصص در فضای دیجیتال هستند، بسیاری از دوره ها و دانشگاه های بازاریابی دیجیتال وجود دارد که دوره صدور گواهینامه بازاریابی دیجیتال را ارائه می دهند.

وظایف دیجیتال مارکتر
وظایف دیجیتال مارکتر

چشم انداز شغلی بازاریاب دیجیتال

طیف گسترده ای را شامل می شود و تعدادی از فرصت ها برای بازاریابان دیجیتال وجود دارد تا بتوانند پیشرفت کنند. نقش بازاریاب دیجیتال در سرتاسر جهان در حال افزایش است و متخصصان بازاریابی که می توانند تخصص دیجیتال ارائه دهند بسیار مورد توجه قرار می گیرند.

منبع

نفیسه رفیع پور
نفیسه رفیع پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :