Domain Authority چیست و چه معیاری جهت اعتبار سایت دارد؟

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
رتبه گوگل

Domain Authority معیاری از چگونگی عملکرد وب سایت در نتایج موتور جستجو است. یک رتبه بندی موتور جستجو که توسط Moz برای ارائه یک نمای کلی از عملکرد احتمالی سایت ایجاد شده است. پس از اقدام گوگل و متوقف کردن انتشار PageRank ، Domain Authority به یکی از جایگزین های جایگزین تبدیل شد.

Domain Authority چگونه کار می کند؟

Domain Authority روشی سریع که می گوید وب سایت احتمالاً رتبه خوبی دارد یا خیر

توجه کنید ، گفتیم احتمالا و همانطور که دنی سالیوان می گوید: Google met هیچ متریکی با معیار قطعی وجود ندارد. “گوگل از یک پکیج سیگنال استفاده می کند. به طور مشابه ، Moz از مجموعه معیارهای خاص خود برای رسیدن به اعتبار دامنه سایت استفاده می کند، بیش از 40 مورد معیار.

Domain Authority

این موارد شامل MozRank ، MozTrust و سایر عوامل اختصاصی Moz نیز می باشد. روش استفاده شده یک الگوریتم پیچیده است.

Domain Authority چه هدفی دارد؟

Domain Authority برای ارائه تصویری در یک نگاه از اعتبار دامنه به عنوان یک لینک خوب است. و برای بررسی شرایط دامنه به عنوان نام یک سایت بسیار کاربرد دارد.

آیا Domain Authority روش خوبی را برای بررسی و پیش بینی میزان رتبه بندی یک سایت انجام می دهد؟

اصولاً بله. در نمودار بالا می توانید رتبه بندی پرش را در اطراف DA مشاهده کنید ، اما پله پله.

اگر در حال تلاش برای بدست آوردن لینک هستید ، DA می تواند به شما اجازه دهد ارزش یک سایت را از نظر “کیفیت” آن و بنابراین ارزش احتمالی آن پیوند مشخص کنید. پیوندها از سایت های دارای قدرت بالا هم برای سئو بهتر هستند و هم به احتمال زیاد به ترافیک تبدیل می شوند و Domain Authority نشان دهنده این امر است.

Domain Authority

این مساله باعث می شود DA به یک معیار نسبتاً خوب برای سفارش لیست پیوندها تبدیل شود. DA معیار بهتری نسبت به Page Authority است زیرا شما اغلب در حال ایجاد صفحات جدید هستید، اما می توانید داده های Domain Authority را به طور کلی از سایت دریافت کنید.

Domain Authority همچنین به شما کمک می کند تا بدانید که چگونه یک سایت احتمالاً در جستجوی شما قرار می گیرد ، البته مطمئناً صفحات مختلف به طور متفاوتی قرار می گیرند و اگر می خواهید رتبه بنده صفحات را بررسی کنید نیاز استPage Authority را پیگیری کنید، نه Domain Authority.

آنچه در رابطه با DA خیلی عالی نیست

ساب دامنه ها را نیز در نظر می گیرد. Domain Authority کلیه دامنه های  rootرا در نظر می گیرد، بنابراین نمی تواند تفاوت بین وبلاگ های شخصی ایجاد شده در سایت Blogspot و خود دامنه blogspot.com را تفکیک کند، به همین دلیل گاهی می تواند منجر به نتایج عجیب شود. با این حال ، DA یک پیش بینی کننده نسبتاً قابل اعتماد برای قرار دادن نتیجه جستجو است.

Domain Authority

چرا DA گاهی اوقات صعود و گاهی سقوط می کند؟

اگر هیچ کار خاصی را انجام ندادید اما Domain Authority شما سقوط کرد، دلیل این امر ممکن است این باشد که سایر سایت ها دارای بک لینک های بیشتری هستند.

همچنین هنگامی که روابط مستقیم سایر سایت ها با سایت شما تغییر می کند ، DA دامنه نیز تغییر می کند. بنابراین ، اگر یک سایت با قدرت بالا ترافیک و بازدید را برای شما ارسال می کند، می تواند اعتبار دامنه شما را افزایش دهد.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :