هات لینک چیست؟

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
محتوای همیشه سبز

اگر با سئو، بازاریابی محتوا یا هر نوع بازاریابی اینترنتی درگیر هستید، احتمالاً عبارت “محتوای همیشه سبز” را شنیده اید و به شما گفته شده است که سایت شما باید آن را داشته باشد. ما در این مقاله بررسی می کنیم که بازاریابی همیشه سبز چیست و چرا مقالات همیشه سبز برای سئو مفید هستند؟

محتوای وب همیشه سبز تاریخ انقضا ندارد و در حالت ایده آل ارزش خود را در طولانی مدت حفظ خواهد کرد. به عنوان مثال، هر چیزی که در مورد انتخابات ریاست جمهوری امسال نوشته شود، محتوای همیشه سبز نیست، زیرا شش ماه دیگر منسوخ می شود و بسیاری از کلمات کلیدی مرتبط با آن موضوع هرگز جستجو نمی شوند.

در زیر برخی از قالب‌ های رایج همیشه سبز وجود دارد که می ‌توانید برای تولید محتوای ماندگار در نظر بگیرید.

 • لیست ها
 • نکات برتر
 • آموزش
 • مدخل های دایره المعارفی
 • نظرات محصول
 • فیلم ها

نوشتن در این فرمت ها به طور خودکار قطعه شما را همیشه سبز نمی کند، اما این ساختارها با نوشتن همیشه سبز به خوبی کار می کنند. ویدیوها به ویژه زمانی مؤثر هستند که نحوه انجام کاری را نشان دهید.

ایده های محتوای همیشه سبز

 • عشق و عاشقانه
 • غذا
 • امور مالی / صرفه جویی در پول
 • فرزند پروری
 • کاهش وزن
 • مشاغل
 • مراقبت از حیوان خانگی

البته، مهم است که به موضوعات همیشه سبز مرتبط با تجارتتان پرداخته شود. اگر لوازم و وسایل اداری می فروشید، موضوعات مرتبط همیشه سبز ممکن است شامل «چگونه میز خود را مرتب نگه دارید» یا «انواع مختلف خودکار و زمان استفاده از آنها» باشد. اگر به دنبال ایجاد سرنخ برای کسب و کار خود هستید، پستی در مورد اینکه چه نوع گیاهانی در آب و هوای شما بهتر کار می کنند، به عنوان یک مقاله همیشه سبز عمل می نماید.

مشکل ایجاد ایده های همیشه سبز خوب این است که اغلب به نظر می رسد بهترین موضوعات قبلاً پوشش داده شده اند. در این مورد، نکته کلیدی اضافه کردن یک دیدگاه منحصر به فرد به یک موضوع محبوب، یا عمیق تر شدن و ارائه جزئیات بیشتر خواهد بود. به دنبال کلمات کلیدی طولانی باشید که دارای حجم هستند اما رقابت فوق العاده بالایی ندارند.

نمونه هایی از محتوای همیشه سبز

در اینجا چند نمونه خاص از آنچه که مقالات همیشه سبز در نظر گرفته می شود، آورده شده است.

چگونه یک خانه برای سگ بسازیم – آموزش های واضح و مختصر با عکس های جذاب، قطعات همیشه سبز عالی را می سازند.

نکات مهم برای آرام کردن نوزادانی که زیاد گریه می کنند.

محتوای همیشه سبز

نکاتی برای نوشتن محتوای همیشه سبز

برای متخصصان ننویسید – گاهی اوقات ممکن است، مقاله ای بنویسید که تخصص خود را در یک موضوع خاص نشان دهد، اما این می تواند یک اشتباه بزرگ باشد. کارشناسان کمتر به دنبال کمک هستند. مخاطبان شما در درجه اول مبتدیان هستند و شما می خواهید محتوایی را با هدف برای آنها تولید کنید.

از زبان بیش از حد فنی خودداری کنید – از آنجایی که بیشتر محتوای شما برای مبتدیان است، زبان پیچیده و فنی می تواند آنها را بترساند، بنابراین از کلمات ساده تری استفاده کنید.

موضوع خود را محدود کنید – اگر در مورد یک موضوع بسیار گسترده بنویسید، مقاله شما بسیار طولانی تر خواهد بود و به احتمال زیاد خوانندگان مبتدی را از دست می دهد. موضوعات گسترده معمولاً کلمات کلیدی کوتاه تر یا اصطلاحات اصلی با رقابت بیشتر هستند.

پست‌ها را با هم پیوند دهید – اگر راهنمای کاملی درباره موضوعی مانند «راهنمای مراقبت از دوچرخه» می نویسید، آن موضوع گسترده را به بخش‌های باریک و خاص مانند «چگونه ترمزهای دوچرخه خود را روغن کاری کنیم» و «چگونه دوچرخه را تعویض کنیم» تقسیم کنید و سپس آن مقالات را به هم پیوند دهید. این برای سئو عالی است و به خوانندگان اجازه می‌دهد تا یک نیاز خاص را برطرف کنند و در عین حال آنها را به مقالات مرتبط دیگر راهنمایی نماید.

کلام آخر

برای نوشتن محتوای همیشه سبز بهتر است تمام نکات بالا را در نظر بگیرید تا سئو سایت شما به بهترین حالت ممکن انجام شود.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :