بازاریابی محتوا

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سفارشی سازی قالب وردپرس

در دهه گذشته، نحوه تعامل ما با برندها، افراد مشهور، دوستان و… به طور قابل توجهی تغییر کرده است. همه ما از طریق دنیای دیجیتال و تولید محتوا در حال ارتباط با یکدیگر هستیم. شاید برایتان سوال باشد که “تولید محتوا چیست” ما در این مقاله همه چیز درمورد تولید محتوا را بررسی می کنیم، پس تا انتها با ما همراه شوید.

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا تولید اطلاعات یا مطالب بازاریابی برای مخاطب است. تولید محتوا در بازاریابی اغلب شامل محتوای اطلاعاتی یا آموزشی همراه با پیام برند است. پیشرفت های دیجیتال باعث شده است که فرآیند تولید محتوا در چند سال گذشته به طور تصاعدی تکامل یابد. مراحل متعدد تولید محتوای باکیفیت، از ایده ‌پردازی گرفته تا اندازه‌ گیری عملکرد، با نرم ‌افزار تولید محتوا کمتر دست و پا گیر شده است.

محتوا بر چه حوزه هایی تأثیر می گذارد و چگونه به توسعه شرکت کمک می کند؟

آگاهی از برند را ایجاد می کند: ایجاد محتوای منسجم که با پیام های برند شما همسو باشد، کتابخانه ای از منابع ارزشمند ایجاد می نماید که مخاطبان شما شروع به ارتباط می کنند. با گذشت زمان، با افزایش دیده شدن برند، جامعه مصرف کننده و اعتماد افزایش خواهد یافت.

مخاطبان قیف برتر (ToFu) و قیف میانی (MoFu) را درگیر می کند: از آنجایی که محتوای دیجیتالی زیادی وجود دارد، ضروری است که مصرف کنندگان قبل از اینکه آماده خرید شوند، با نام تجاری درگیر شوند.

پشتیبانی از بهینه سازی موتور جستجو (SEO): با سئو، مشتریان شانس بیشتری برای یافتن محتوای شما دارند. محتوای جذاب می تواند اولین نقطه تماس مخاطبان هدف شما باشد و آنها را به تصمیم خرید مثبت نزدیکتر کند.

اعتماد و تخصص را ایجاد می کند: با محتوای ثابت و مؤثر برای کمک به مشتریان برای حل مشکلاتشان شهرتی برای تخصص در زمینه خود ایجاد کنید.

محتوای ToFu یا MoFu مشتریان بالقوه را جذب کرده و سرنخ پیدا می کند. به عنوان مثال، اشتراک خبرنامه یا مسابقه روزانه به شما امکان ورود به صندوق ورودی را می دهد.

در این مرحله، اگر متقاعد شده اید که محتوا باعث افزایش رشد کسب و کار می شود، بیایید به سراغ محبوب ترین انواع محتوا برویم.

همه چیز درمورد تولید محتوا و انواع آن

محتوا در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد. همه آنها اهمیت، تأثیر و بازده خود را دارند. از این رو، درک نگاشت محتوا بسیار مهم است، به عنوان مثال، هر نوع محتوا هدف خاصی را دنبال می کند و به مرحله هدفمند می رسد.

در چند سال اخیر، بازاریابان نیز سیر تحول روند تولید محتوا را مشاهده کرده‌اند. برخی از رایج ترین انواع مورد استفاده در بازاریابی دیجیتال در اینجا ذکر شده است:

1. اینفوگرافیک: آیا می خواهید یک فرآیند یا آمار را به اشتراک بگذارید؟ اینفوگرافیک ها که سریع درک می شوند و در سطح بالایی قرار دارند، به صورت بصری این نوع اطلاعات را نشان می دهند.

بهترین نقشه برداری محتوا: آخرین روندها، آمار، نمودارهای جریان یا نقاط عطف.

پلتفرم های مربوطه: همه پلتفرم های رسانه های اجتماعی، محتوای بین وب سایت.

در اینجا یک مثال اینفوگرافیک وجود دارد که زنجیره تامین خرده فروشی را توضیح می دهد:

2. وبلاگ ها: محتوای کوتاه یا طولانی که حول یک موضوع خاص می چرخد. این یک قالب موثر برای پرداختن به ToFu و MoFu است تا خوانندگان در کاوش مناطق مورد علاقه سرمایه گذاری کنند.

بهترین نقشه برداری محتوا: مقالات اطلاعاتی، گزیده مصاحبه، فهرست، داستان سرایی و…

پلتفرم‌ های مرتبط: مراکز محتوا، وبلاگ‌ های شخصی، مراکز دانش در یک وب ‌سایت.

نمونه ای از محتوای طولانی: راهنمای بازاریابی دیجیتال نهایی برای بهبود بازگشت سرمایه (ROI) کسب و کار شما

محتوای خوب چیست؟

با وجود اطلاعات زیادی که این روزها در دسترس است، کسب و کارها باید راه هایی برای برجسته شدن بیابند. در اینجا عناصری هستند که برای اطمینان از طنین انداز بودن محتوا، به آن نیاز دارید.

1. مرتبط: مهم ترین جنبه هر محتوا این است که آیا با مخاطب هدف شما مرتبط بوده و همچنین با اهداف تجاری شما همسو است یا خیر. در زیر پارامترهای مهم بیان شده است.

 • محتوا متناسب با نیازهای خاص مخاطبان شما تنظیم شده است.
 • تمام اطلاعات لازم را ارائه می دهد.
 • محتوا به روز است.

2. آموزنده: آیا محتوا نقش مهمی در سفر مصرف کنندگان دارد؟ محتوای آموزنده باید سفر خریداران را ساده کند. معیارهای زیر می توانند اطلاعاتی بودن محتوا را تضمین کنند

 • نیازهای مخاطب را برآورده می کند
 • واضح و آسان برای درک است
 • حقایق و اعداد به موقع هستند

3. جذاب: آیا محتوای شما می تواند توجه مصرف کنندگان را به خود جلب کند؟ با کاهش دامنه توجه و افزایش جریان محتوا، باید مطمئن شوید که محتوای شما برجسته است. به این تزتیب لازم است محتوا موارد زیر را داشته باشد:

 • اورجینال
 • سرفصل های جذاب
 • محتوا تعاملی

4. عمل محور: بازگشت سرمایه (ROI) حاصل از بازاریابی محتوا برای هر بازاریاب بر حسب تعامل سنجیده می شود. اقدام شما در اینجا می تواند به هر شکلی باشد که با اهداف تجاری همسو باشد. در اینجا چند عنصر وجود دارد که می تواند از محتوای کنش گرا پشتیبانی کند.

کل محتوا یک دستورالعمل روشن به سمت اقدام نهایی مطلوب دارد.

محتوا دارای نشانه ‌ها و فراخوان‌ های اقدام متمایز (CTA) برای کمک به مخاطب باشد.

محتوا با در نظر گرفتن نیت خریدار ایجاد شده است.

کلام آخر

ما سعی داشتیم همه چیز در مورد تولید محتوا متنی را بررسی کنیم. به این صورت شما با داشتن مواردی مانند توجه به مخاطبان، محتوای قوی و با کیفیت و در حالت کلی در نظر گرفتن آن چه مخاطب نیاز دارد، تولید محتوا کنید.

شما با خیالی آسوده می توانید محتوای سایت خود را در اختیار نویسندگان امن اس اس ال قرار دهید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :