نگاهی به نگارش اصول محتوا

دسته بندی ها : سئو مونا اکبری
تولید محتوا یعنی چه

طبق گزارشی که توسط دانشگاه بریستول انگلیس تهیه شده است، کاربران وب به طور کلی حدود یک چهارم تا یک پنجم یک صفحه وب را می خوانند.. بنابراین، بهره گیری از اصول نگارش محتوا و استفاده از بهترین تکنیک هاو تولید کپی موثر وب می تواند سایت شما را خواناتر و جذاب تر نماید..

در  این مقاله قصد داریم نکات اصول نگارش محتوا را فهرست کنیم. با ما همراه باشید..

اصول نگارش محتوا

برای تولید محتوای موفق، لازم است تا 7 اصل مهم از اصول نگارش محتوا را رعایت کنید:

1. مخاطبان خود را بشناسید

قبل از ایجاد هرگونه محتوا در سایت خود، بسیار مهم است که مخاطبان خود را درک کنید. مخاطبان شما مطالب شما را می خوانند. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما برای آنها جذاب است.

برای درک ویژگی های مخاطبان خود می توانید ببینید چه کسی محصولات شما را خریداری می کند یا از خدمات شما استفاده می کند.. ضروری است که از اطلاعات جمعیتی، سرگرمی ها، علایق، چالش ها و موارد دیگر مخاطب خود آگاه باشید.

وقتی مخاطبان خود را می شناسید ، می دانید که چگونه با مطالب خود به آنها دسترسی پیدا کنید. خواهید فهمید که مخاطبان شما از کسب و کار شما چه می خواهند و محتوایی ایجاد می کنید که مورد پسند آنها باشد.

2. محتوای خود را برای سئو بهینه کنید

یکی از مهمترین اصول نگارش محتوا ، بهینه سازی محتوای شما برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است. اگر می خواهید افراد محتوای شما را پیدا کنند ، باید آن را بهینه کنید تا در نتایج جستجو در مکان هایی مانند Google یا Bing نشان داده شود.

بیایید برخی از بهترین روش ها را برای بهینه سازی محتوای خود برای سئو بررسی کنیم:

کلمات کلیدی را پیدا کنید و آنها را در سایت خود ادغام کنید: کلمات کلیدی باعث می شوند وب سایت شما در نتایج جستجوی مرتبط ظاهر شود..

پیوند داخلی: پیوند داخلی کمک می کند تا خوانندگان در سایت شما مدت بیشتری باقی بمانند، که می تواند رتبه سایت شما را بهبود بخشد و به افراد بیشتری اجازه دهد محتوای شما را پیدا کنند. وقتی به سایر صفحات مرتبط در وب سایت خود لینک می دهید ، اطلاعات بیشتری در اختیار مخاطبان خود قرار می دهید و به آنها کمک می کنید تا با نام تجاری شما آشنا شوند.

برچسب های عنوان و توضیحات متا خود را بهینه کنید: برچسب های عنوان و توضیحات متا برای هر صفحه در سایت شما ضروری است. Google از این ویژگی ها برای رتبه بندی صفحه شما در نتایج جستجوی مرتبط استفاده می کند. مطمئن شوید که از کلمات کلیدی در برچسب های خود استفاده می کنید و برچسب های توصیفی عنوان و توضیحات متا ایجاد می کنید.

اصول نگارش محتوا

3. جملات و پاراگراف ها را کوتاه نگه دارید

وقتی برای وب می نویسید، ضروری است که محتوای خود را برای مخاطب قابل هضم کنید. با داشتن محتوایی متراکم ، می توانید به سرعت علاقه مخاطب خود را از دست دهید..

بیشتر جملات کوتاه استفاده کنید تا به اصل مطلب برسید. این به شما کمک می کند تا از افزودن کرک یا مطالب گیج کننده بپرهیزید..

اگر جملات شما خیلی طولانی است، با خطر از دست دادن توجه مخاطب مواجه هستید..

در مورد پاراگراف هایتان، بهتر است آنها را در 2-3 جمله نگه دارید. اگر پاراگرافهایی داشته باشید که 6-8 جمله داشته باشند ، صفحه شما را متراکم و طولانی می کند.

مخاطبان نمی خواهند محتوای شما را بخوانند زیرا ترسناک به نظر می رسد.

4. لیست ها و عناوین را برای به حداکثر رساندن خوانایی ، ادغام کنید

خوانایی یکی از مهم ترین اصول نگارش محتوا محسوب می شود.

هنگام نوشتن محتوای وب سایت، ضروری است که خواندن آن را آسان کنید. گذشته از ایجاد پاراگرافها و جملات کوچکتر، روشهای دیگری نیز برای ایجاد محتوای خواناتر وجود دارد::

لیست های گلوله ای: لیست های گلوله ای برای از بین بردن محتوای صفحه شما عالی هستند. آنها راهی آسان برای مخاطب شما برای به دست آوردن اطلاعات مربوطه بدون نیاز به خواندن پاراگراف های متن ایجاد می کنند. اگر مخاطبان شما از محتوای شما چشم پوشی می کنند ، به احتمال زیاد آنها متوقف می شوند و یک لیست پرگل را می خوانند.

لیست های شماره دار: لیست های شماره گذاری شده برای بهبود خوانایی عالی هستند. مخاطبان شما می توانند به سرعت مقاله شما را مرور کرده و با خواندن لیست شماره گذاری شده ، اصل مطلب را دریافت کنند. این یک روش عالی برای کمک به مخاطبان است که اگر فرصت ندارند همه چیز را بخوانند خلاصه ای از مطالب شما را بدست آورند.

عنوان ها: عناوین متن در صفحه شما را می شکند. این عناوین همچنین صفحه شما را مرتب نگه داشته و به مخاطبان شما کمک می کند تا جریان صفحه تان را درک کنند.. همچنین باعث می شود خوانندگان شما به راحتی بتوانند از صفحه شما استفاده کنند و اطلاعات لازم را بدست آورند.

اندازه و سبک قلم: فونت یا قلم باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا محتوای شما قابل خواندن باشد. اگر می خواهید با نوشتن محتوای وب سایت موفق شوید، باید خواندن مطالب خود را آسان کنید.. ایجاد محتوای قابل خواندن به شما کمک می کند تا کاربران را به سمت صفحه خود سوق دهید.

5. از روش هرم وارونه استفاده کنید

هنگام ایجاد محتوا و نوشتن صفحات جدید، ضروری است که ابتدا مهمترین اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.. مخاطبان شما مدت کوتاهی توجه دارند و ممکن است قبل از خواندن تمام مطالب. ، سایت شما را ترک کنند.

افراد به طور متوسط 37 ثانیه برای یک مقاله صرف می کنند.

6. اصطلاحات خاص را محدود کنید

هنگام ایجاد محتوا، می خواهید خود را به عنوان یک مرجع در زمینه فعالیت خود معرفی کنید.

استفاده از عبارات و اصطلاحات رایج، تجارت و صنعت شما را جذاب تر نشان می دهد. گرچه بسیاری از شرکت ها از اصطلاحات بیش از حد استفاده می کنند که این امر می تواند اثر منفی در جذب مخاطبان داشته باشد.

فقط در صورت لزوم از اصطلاحات را استفاده کنید.

با محدود کردن اصطلاحات خاص خود ، محتوایی ایجاد خواهید کرد که درک آن برای مخاطبان آسان تر است.

7. محتوای خود را ویرایش کنید

آخرین و یکی از مهمترین اصول نگارش محتوا ، ویرایش محتواست.

وقتی صفحات و محتوای جدیدی برای سایت خود ایجاد می کنید، ضروری است که محتوای خود را مرور کنید..

شما می خواهید صفحات بدون خطا را در وب سایت خود ارسال کنید.، پس، با ویرایش محتوای خود، کپی تمیزی در اختیار مخاطبان قرار دهید.

ضروری است که محتوا خود را بلافاصله پس از نوشتن ویرایش نکنید، زیرا اطلاعات هنوز در ذهن شما تازه است. بهتر است چند ساعت صبر کنید و آن را ویرایش کنید یا از شخص دیگری بخواهید ویرایش را انجام دهد..

سخن پایانی

در این مقاله، اصول نگارش محتوا را در 7 نکته خلاصه کردیم. امیدواریم با بهره گیری از نکات فوق محتوای مفیدی تهیه کنید..

منبع

مونا اکبری
مونا اکبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :