معرفی ابزارهایی برای تست موبایل فرندلی بودن سایت

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
ابزارهای تست موبایل فرندلی

امروزه مردم بیشتر از اینکه از لپ تاپ و کامپیوتر برای جستجوی کلمات و سایت ها استفاده کنند، از گوشی موبایل استفاده می نمایند. شما می توانید با استفاده از ابزارهای تست موبایل فرندلی بودن، وضعیت موبایل دوستی وب سایت خود را مشاهده کنید.

به یاد داشته باشید که یک میزبان وب خوب و موضوع واکنش ‌گرای سریع، پایه و اساس یک وب ‌سایت سریع سازگار با موبایل است.

ابزارهای تست موبایل فرندلی بودن چیست؟

ابزارهای تست سازگار با موبایل، ابزارهای آنلاینی هستند که میزان تطبیق بودن یک وب سایت در تلفن همراه را اندازه گیری می کنند. اکثر این ابزارها می توانند، راه هایی را برای بهتر و سریعتر جلوه دادن وب سایت ها در تلفن همراه توصیه کنند.

10 ابزار برتر تست موبایل پسند

در اینجا 6 ابزار برتر تست موبایل پسند آورده شده است:

1. Google Mobile-Friendly Test Tool

ابزار تست موبایل دوست گوگل محبوب ترین آزمایش کننده سازگار با موبایل است. این ابزار که توسط گوگل توسعه و مدیریت می ‌شود، می ‌تواند به شما کمک کند تا به سرعت بفهمید که آیا سایت شما برای موبایل مناسب است یا خیر.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که وب سایت یا آدرس پست خود را ارائه دهید و Google سایت شما را در تلفن همراه تجزیه و تحلیل خواهد کرد. اگر مشکلاتی وجود دارد که مانع از ظاهر شدن سایت شما در جستجوی گوگل مربوط به موبایل می شود، چنین مسائلی را در این ابزار مشاهده خواهید کرد.

اگر صفحه شما سازگار با موبایل باشد و استانداردهای گوگل را رعایت کند، یک دایره سبز رنگ در اطراف یک موبایل سفید خواهید دید و اعلام می کند که صفحه شما برای موبایل مناسب است.

2. ابزار تست Google AMP

Google AMP Testing Tool یک ابزار تست AMP است که توسط گوگل توسعه یافته است. AMP به معنای صفحات موبایل شتاب داده شده است.

3. Think With Google TestMySite

یک ابزار تست موبایل فرندلی بودن از Google است که می تواند سرعت یک وب سایت را در تلفن همراه تجزیه و تحلیل کند.

شما می توانید زمان بارگذاری سایت خود را بر روی موبایل که توسط گوگل اندازه گیری شده است، مشاهده نمایید. ل یک سایت موبایل کند ممکن است بر رتبه شما تأثیر منفی بگذارد.

4. Bing Mobile Friendliness Test Tool

ابزار تست دوستی موبایل بینگ یک ابزار تست موبایل پسند وب سایت است که توسط بینگ توسعه یافته است. و Bing به طور گسترده ای به عنوان محبوب ترین موتور جستجو در جهان، پس از گوگل در نظر گرفته می شود.

از طریق این ابزار، بینگ سایت شما را تجزیه و تحلیل می کند و به شما اطلاع می دهد که آیا موبایل فرندلی است یا خیر.

5. Varvy Mobile SEO

ابزاری قدرتمند برای تست موبایل فرندلی بودن است. این ابزار سایت شما را آزمایش کرده و به شما اطلاع می دهد که آیا برای موبایل مناسب است و همچنین مشکلات SEO در سایت تلفن همراه شما را بررسی می کند.

6. Browserstack Responsive Design Testing on Real Devices

تست طراحی پاسخگو Browserstack می تواند وب سایت شما را از نظر سازگاری با موبایل در بسیاری از دستگاه ها آزمایش کند. درواقع ریسپانسیو بودن سایت شما را در بسیاری از دستگاه ها آزمایش می نماید. اگر از یک تم واکنش گرا استفاده می کنید، ممکن است سایت شما در همه دستگاه ها یکسان به نظر نرسد. با استفاده از این ابزار، شما این فرصت را دارید که ببینید سایت شما در دستگاه های دیگر چگونه به نظر می رسد.

ابزارهای تست موبایل فرندلی

کلام آخر

ما در این مقاله ابزارهایی برای تست موبایل فرندلی بودن سایت شما ارائه دادیم. شما می توانید با استفاده از این ابزارها سایتتان را بهینه کرده و در صفحات برتر گوگل مشاهده کنید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :